Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők válaszát kérném:...

Istenhívők válaszát kérném: miért létezik rossz a világon, ha Isten mindenható és jóságos?

Figyelt kérdés

ha isten valóban jóságos, akkor megóvna minket a szenvedéstől szerintem. ha valóban mindenható, képes is legyőzni a gonoszt. mégsem teszi


ha mindennek a forrása, benne rejlett a sátán, a gonoszság is. a sátánt nem tudta vagy nem akarta elpusztítani, csak száműzte a földre, és hagyta hogy megkísértse az embert, akit bűnbeesésért ezután meg is büntetett, majd elárasztotta a földet vízzel, ezzel rengeteg embert és állatot lassú fájdalmas halálra ítélt.

manapság pedig katasztrófák, éhezés, betegségek, háború van a földön, és nem tesz ellene semmit.


ilyen egy jóságos és mindenható isten?


erre nekem eddig senki sem tudott tiszta választ adni


2011. aug. 29. 12:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 Ágoston Noémi ***** válasza:
2 dolog... 1: azt kérdezed, Isten miért nem beszélt az emberekel az özönvíz előtt, miért nem világosította fel őket? miért, most mit csinál? Isten mind a mai napig szól az emberekhez elképzelhetetlenül sok módon... azért nem tette ezt, mert valószínűleg ők is olyanok voltak, mint a mai ateisták... van fülük a hallásra, de mégsem hallanak (nem pontosan idéztem) eltaszítják maguktól. egy olyan falat építenek maguk köré, amit nehéz ledönteni, mert a lelkük mélyén félnek Istentől... az meg, hogy azoknak, akiket szeret nem ad szenvedést, teljesen hibás... szerinted a hívő emberek nem szenvednek? sőt, ők az üldöztetések miatt talán még többet is szenvednek, mint egy átlag ember... a másik, elmondanék néhány dolgot a saját élményeimből... 8 évesen eltört a lábam, mert egy ciszta volt a csontomban és kb. 5x műtöttek. na most... ez nem egy egyszerű törés volt, Svájcból hoztak egy anyagot, amivel feltöltötték... összesen 3 emberen próbálták ki előttem (sikeresen) és én voltam az országban az első, aki szervezete nem fogadta be... nem akarok belemenni, hogy ezt a teljesen tanácstalan, reménytelen helyzetet hogy bírtam ki (Isten velem volt, ennyi...) de egy ideig fennállt a veszély, hogy nem fogok tudni úgy járni, és mozogni, ahogy régen... mit gondolsz, mi történt? igen, egy csoda! mert Isten gyógyított meg -hisz az orvosok nem tudtak- és azóta mindent csinálhatok. Ne haragudj, amiért most ezt ilyen hosszan leírtam, csak szeretném ha megértenéd... talán úgy gondolod, hogy Isten nem szeret, de adtál neki esélyt? csak próbáld meg :) és most a sok bibliaia idézet helyett Ákos dalából idéznék (csak hogy ne kapj vallás-sokkot) "Mert csak akkor érhetsz csúcsra, ha egy hegy elédbe áll"
2013. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
47%
Istent mi teremtettük,mert kellett egy irány,hogy ne irtsuk ki egymást.Mégis Ruandában levágtak gyerekeket,elégettek több ezer embert,világháború.Ha lenne,ilyen nem történne.A másik,hogy az ő képére terEmtetT.Kire hasonlít?GEorge Cloonyra?
2014. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Isten ahogy az ember elképzelte, csupán teremtő energiák és nem avatkoznak az életbe- nem jóságos és nem ellenséges egyszerűen természeti erői a Földünknek!


az emberiség élete folyamán megmérettetik, saját döntése hogy becsületesen a természetet tisztelve alkotó emberként él vagy épp gazemberként.


- önmaga ítélkezik saját lelke felett vagy pusztulásra ítéli vagy halhatatlanságra amely egyszer teremtő isteni energia részévé válhat újra teremtve valahol a mindenségben az életet és önmagát!

2014. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

Drága harmadik válaszoló:

csak nem pap vagy?

2014. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
46%
Milyen érdekes, hogy már kétezer éve azon vitatkoznak az emberek, hogy Isten létezik-e vagy sem. De ha abszolút fogalmunk sincs valaminek a létezéséről, akkor hogyan tudnánk egyáltalán beszélni Róla? Ha például meglepődik vagy megijed valaki, miért csúszik ki automatikusan a száján, hogy "Úristen!" vagy "Jézusmária!!" (Észrevettem, hogy a tehetségkutatókban folyton ezt mondják a műsorvezetők). Ugyanígy az időszámításnál is a Krisztus előtt és után meghatározásokat használjuk... Nem tudom, hogy pl. Pápua-Új Guineán miben hisznek az emberek, de itt Európában és Amerikában olyan mélyre nyúlnak a keresztény gyökerek, hogy nem tudjuk függetleníteni magunkat tőlük. Ha pedig mindez tényleg olyan jelentéktelen, huszadrendű kérdés lenne, akkor miért vesződnének annyian azzal, hogy lejárassák? Mi szüksége lenne pl. egy Obamának arra, hogy a nevetség tárgyává tegye és maradinak kiáltsa ki a beszédében az Ószövetség tanításait? Miért vannak tele istenkáromlással a mai videoklipek, rockkoncertek és egyre több könnyűzenei fesztivál? Miért lett sátánista Hollywood? Ja, mert hogy most az a menő, és abban van a jó pénz, ugye?... Hogyhogy pl. Buddha sosincs a célkeresztben? És honnan jött hirtelen az sok "önjelölt" prédikátor és vallási vezető, akik megmondják nekünk a tutit, teljesen eltorzítva a kereszténység lényegét? És mi a helyzet a New Age-dzsel, ami tagadja a bűn létezését, Jézus isteni voltát és keresztáldozatát, helyette pedig arra buzdít, hogy valósítsuk meg önmagunkat, és vegyük fel a kapcsolatot mindenféle, kétes eredetű szellemi segítővel és (bukott) angyallal? Láttam én már ezotériában / mágiázásban elmerülő embereket depressziósan, idegösszeroppanással, megszállottan, üldözési mániával, tönkrement emberi kapcsolatokkal, félresiklott élettel. Viszont váltig állították, hogy ráleltek az igazságra...
2015. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
63%
Isten.Az nincs,bebeszéled magadnak.Semmi bizonyíték sincs.
2015. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
A szabadakarat es lucifer miatt. Pl.: meghal egy kisgyerek betegsegben. Szulei karomolni kezdik Isten nevet, hogy mit artott ez a gyermek? Ez a satan muve, elvenni a remenyt! Miert engedi Isten? Van az a mondas, hogy minden rosszban van valami jo. Nos, ezert, is. Mert valamilyen formaban az hasznukra lesz a szuleiknek. Talan a megprobaltatasban visszatalalnak Istenhez. Ha eleve hivok, akkor pedig ez a keresztjuk! Isten ezert is kuldte egyszulott fiat, Jezust, hogy megmentse a bunosoket az orok eletre.
2016. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim válasza:
Lehet,hogy már nem aktuális,de van egy film-sorozat,amiben erről is van szó. Az elsó film címe: Szelíd szerelem. Ez (szerintem) elég érdekes, én már rengetegszer megnéztem és ez a kedvenc részem a sorozatban. A filmekben egy lány (Missy) életét mutatja be. (Az első részben még csak 7-8 éves)
2016. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim válasza:
35%
Létezik valóságosan Isten is és Jézusban Krisztus is én meg tapasztaltam jelenlétét úgy hogy légy teljesen nyitott szívvel Isten felé és őszintén higyel Jezusban ha akarsz és be költözik Szent Szellemével örökre az eleteitekbe kedves kommentelők a ti eleteitekbe is szeretettel teljes pozitív energiát fogsz érezni a lelkedben szellemi újjászületés jellemzi megváltás.
2016. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
12%

"okkal jobb lenne ha isten nem kiirtotta volna az embereket, hanem megjelenik nekik és elmondja, hogy hogyan kell helyesen élni"


Megtörtént. Keresztre is feszítették érte ...

2017. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!