Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők válaszát kérném:...

Istenhívők válaszát kérném: miért létezik rossz a világon, ha Isten mindenható és jóságos?

Figyelt kérdés

ha isten valóban jóságos, akkor megóvna minket a szenvedéstől szerintem. ha valóban mindenható, képes is legyőzni a gonoszt. mégsem teszi


ha mindennek a forrása, benne rejlett a sátán, a gonoszság is. a sátánt nem tudta vagy nem akarta elpusztítani, csak száműzte a földre, és hagyta hogy megkísértse az embert, akit bűnbeesésért ezután meg is büntetett, majd elárasztotta a földet vízzel, ezzel rengeteg embert és állatot lassú fájdalmas halálra ítélt.

manapság pedig katasztrófák, éhezés, betegségek, háború van a földön, és nem tesz ellene semmit.


ilyen egy jóságos és mindenható isten?


erre nekem eddig senki sem tudott tiszta választ adni


2011. aug. 29. 12:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
34%

A sok elvakult vallásosok milyen lelkesen pontoz le mindenkit, aki nam úgy gondolja, mint ők.

Hiába... a vallások csak fanatizmust szülnek!

2017. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
Ha lenne isten nem halt volna meg 3 év alatt mindenki akit szerettem
2018. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
Az nem a sátán műve ha elüti az autó a nőt aki a kezében tartja a két éves kisfiát
2018. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
43%
Mert nincs.
2018. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 világvége1 ***** válasza:
51%
A fizikai világok tökéletlenek, másképp nem lehet őket megalkotni. Ami a gonoszság okozta szenvedést illeti, ahhoz Istennek semmi köze. Ő jónak teremti a szellemeket, azok (szinte mind) maguktól lesznek gonosszá egyből. Nem lehet a gonoszt legyőzni, mitől változna meg a rossz akarat? Csak megölni lehet őket, de Isten nem öldösi csakúgy le az embereket. A jókat sok szenvedéstől megóvja Isten.
2020. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
De az tuti, hogy a halálból még onnan senki nem jött vissza se látásból, se hallásból, hogy lehessen vele újból kommunikálni és még lehet földönkívüliek hozták létre az emberiséget. Miközben mi pedig jól bevagyunk térítve vallási maszlaggal Istennel és Jézus Krisztussal, hogy lehet csak egy embert találtak ki Jézusnak, hogy legyen egy ember egyedi névvel és hogy egy különleges lény volt az apja, aki egy nő hasába bele tudta varázsolni ezt az úgymond kitalált Jézus nevű embert ez az Istennek nevezett lény, aki által egy nő Szűz Mária nevezetű nő szűzen szülte meg a megváltót Jézus Krisztust és aki a vizet borrá tudta változtatni és lehet ezzel a hittel, kereszténységgel és vallással és túlvilággal vagyunk csak elvarázsoltatva, hogy akik létrehozták valóban az emberiséget az ufókról, földönkivüliekről elterelődjön a gyanú és a figyelmük az embereknek.
2023. márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

Hát de most nem, hogy ha Isten mindenfelé tudna egyszerre figyelni az emberiségnek akkor vége is lenne.



Szerintem Jézus Krisztus szobrok az utcákon nem különb, mint csak Egyiptomban Kleopátra sírja, meg Tutenkhamon sírja.



Meg akkor a Görögöknél is rengeteg sok Istent imádtak.


-Afrodité-A szerelem és mámor istennője volt.


-Poszeidon-A tengerek és óceánok istene volt.


-Zeusz a főisten volt a villámlás és mennydörgés istene volt.



Szerintem itt is, ahogy a kérdező is kérdezte Isten hogyan tud egyszerre mindenfelé figyelni, szerintem ez is csak az emberiség tömegeket lehessen irányítani, csak azért van ez fegyelem beidomításként kitalálva, mert ha tényleg valós lenne, akkor már az emberiségnek rég vége lenne.



Na meg mindig is mondta nevelőapám, hogy senki nem tudott magáról semmit se a születése előtt és a halál után is ugyanerre a pontra tér vissza mindenki ugyanúgy, ahogy még születésünk előtt se tudtunk magunkról semmit, ugyanúgy a halál után is ez lesz.



És a világot, az életet és a sorsot (vagyis a karma törvényét tekintjük úgy, hogy Isten.)

2023. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!