Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megingott a hitetlenségem, és...

Megingott a hitetlenségem, és nem tudom miben higgyek. Segítesz?

Figyelt kérdés

Üdv, katolikus iskolába járok immár második éve, és volt pár nap, ahol komolyan elgondolkoztam rajta, hogy mi van, ha tényleg van Isten? Sok dolog van, amit nem értek, és azért itt kérdezem meg, mert ha az iskolában valamelyik apácát kérdezném, valószínűleg rontana a megítélésemen.


Ha Isten szeretete és hatalma végtelen, ráadásul a sorsunkat a szívén viseli, miért halnak meg annyian, köztük hívők, hatalmas szenvedés, éhínség, pestis által? Ha szeretsz valakit, még emberként is, akiknek ugye nem olyan erős az érzelme, nem hagyod hogy bármi baja legyen, még ha nagyon meg is bántott. Nem mondod azt neki, hogy, "te nem dolgoztál, hagylak éhen halni" hanem segítesz ahol tudsz. Isten miért nem teszi ezt?


Ha egy csecsemő meghal, akkor hova kerül a lelke? Keresztelés előtt persze. Hiszen a biblia kimondja, hogy amikor egy magzatnak vére lesz, attól a pillanattól kezdve van lelke. Vagyis csak azért kerülhet-e valaki a purgatóriumba, mert a keresztelkedés előtt hal meg?


A hívőknek muszáj elfogadniuk a Pápát és az Egyházat? Úgy értem, túl sok vér tapad már a kezükhöz, például inkvizíció(4-5000 ember) Kereszteshadjáratok, ahol ráadásul azt hazudta a Pápa, hogy aki harcol, az Isten országába kerül, holott ezt sehol nem mondja a biblia, és ha benne is van, a tízparancsolat felette áll. Sarcot szednek, mintha nem lenne elég pénzük a templomi adományokkal, minden templomot arany borít, holott mikor Isten azt kéri Ábrahámtól, hogy áldozza fel Izsákot, ő egy egyszerű kövön áldozná fel, és Isten mégsem emeli fel a szavát ellene. Miért kell ennyi pompa, hatalmas beltér, csicsa ahhoz, hogy hívők legyünk?


A papoknak miért kell cölibátust fogadniuk? Ez hol van a bibliában?


2011. szept. 2. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Én csak nem rég lettem "hívő", de azért megpróbálok válaszolni.

A sok rosszat nem Isten teszi. Ő szabad akaratot adott az embereknek, tehát pl. ha valaki gyilkolt azt nem azért teszi, mert Isten "megparancsolta" neki, hanem saját akaratából.

Isten nem egyenlő az egyházzal, "hivatalosan" nem vagyok keresztény, meg vagyok keresztelve, de nem voltam első áldozó se semmi. Én úgy gondolom, hogy ha hiszek Istenben, imádkozom hozzá, akkor ő érzi és tudja, hogy én nem vagyok hitetlen.


16/L

2011. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"A sok rosszat nem Isten teszi. Ő szabad akaratot adott az embereknek, tehát pl. ha valaki gyilkolt azt nem azért teszi, mert Isten "megparancsolta" neki, hanem saját akaratából. "


Ezt nem is mondtam. De ha egy szerettedet meg akarná valaki gyilkolni, még ha éppen veszekedtetek is, te hagynád? Akkor szorozd meg a szeretetet végtelennel, és gondold át újra.

2011. szept. 2. 20:30
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Az ember nem csk szabad akaratot kapott, hanem lehetőséget a tanulásra. Ehhet pedig hozzátartoznak a hibák és a fájdalom, így tanulunk, így fejlődünk, így tanuljuk meg értékelni a jót. A rosszat mindig jó követi.

Maga az elfogadás jelentésével gondolom, tisztában vagy olyan téren, hogy az a másik hibáival együtt való elfogadást jelenti. Mint tudjuk, az egyházat emberek irányítják, ebből következően rengeteg hibát követtek el. Az egyik oldal az inkvizíció, a másik meg, hogy a katasztrófák helyszínén az elsők között vannak ott egyes tagjai, hogy segítsenek. Innen is lehet látni őket, mindössze csak azt akarom mondani, hogy minden éremnek két oldala van, és érdemes mindkettőt megvizsgálnod.

2011. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Ajánlom Neked ezt a 2 filmet:


[link]


Szerintem sok kérdésedre választ fogsz kapni belőle.

2011. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár szerintem a kérdés kamu, azért válaszolok.


Ezért vannak az egyházi iskolák. Fontos szempont náluk a hitük terjesztése, egyenrangú az oktatási feladat ellátásával. A bizonytalanoknak, mint neked is, csak egy apró lökés kell és mivel más hatás nem ér, csak a katolikus iskola, az viszont napi 5-6-7 órában... innen már kitalálod.

2011. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Először is igen, Isten mindenkit nagyon szeret. DE Isten nem robotokat teremtett beprogramozva arra, hogy szeressék őt, hanem szabad akarattal rendelkező embereket, mert azt szeretné, hogy szabad akaratból, önként szeressük őt, nem kényszerít rá senki, hogy szeresse őt. Ha neked lenne egy gyereked, aki felnőtt létére belekeveredik rossz helyzetekbe, társaságokba bezárod-e őt egy szobába, hogy megvédd mert annyira szereted? Nem.Akarsz neki segíteni, de ő nem biztos, hogy elfogadja és bizony neked a szíved szakad meg érte. Istennek is nagyon fájdalmas az ő "gyermekeit" ilyen helyzetben látni. Olvasd el ezt a rövid történetet, talán jobban megérted: [link]

Jézus mit mond a gyerekekre? Lehet, hogy nem betűre pontosan idézem, de megkeresheted magad is a Bibliában: "Engedjétek hozzámjönni a gyermeket, mert ilyeneké a Mennyeknek országa".

Minden gyerek a mennybe megy. Az is aki soha nem látott templomot. A hívőknek nem a pápát és az egyházat kell elfogadniuk, hanem az Úr Jézus Krisztust, aki meghalt a bűneinkért, hogy nekünk örök életünk legyen. Őt kell elfogadni és a Bibliát melynek egésze Istentől ihletett.

Nem az a lényeg melyik templomba jársz vagy gyülekezetbe. Hanem, hogy a mindennapi értékrendedet a bibliához igazítsd és mindenhol aszerint igyekezz élni. Természetesen tökéletes ember nincs és ha botlunk odamehetünk az Úrhoz a mi imánkban és oda is kell mennünk, hogy bocsássa meg és természetesen törekedni kell helyre hozni amit elrontunk és többet nem tenni azt.

Papok a katolikus egyházban vannak, máshol lekészeknek hívják őket, vagy lelkipásztoroknak és nem kell cölibátust fogadniuk, mert nem is bibliai. Vannak lelki ajándékok és van akinek van erre ajándéka.: "De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni." (1Kor7,9).

Van még máshol is, de így este fél 11 tájba már nem keresgélem. A lényeg,hogy ez is egy kegyelmi ajándék, erre nem lehet senki kényszeríteni. Én katolikusnak lettem megkeresztelve, rendszeresen ministráltam, még bérmálkoztam is. De sok hasonló kérdés fogalakoztatott meg még más is mint téged, hittem Istenben , de valahogy ellentmondásokat láttam a templomba járók életében és a tanokban ezért eltávolodtam a vallástól. Majd 21 évesen megtértem ekkor tapasztaltam meg, hogy Isten tényleg fizikailag tapasztalható dolgokat ad, nyugalom , békesség, boldogság és ami szükséges számodra, természetesen az akaratával egyező dolgokra gondolok, de a lelkieket hangsúlyoznám ki. Sok csodás bizonyságot átéltem. Nem, nem vagyok jehova tanúja, sem hit gyülis, Isten gyermeke vagyok és ez a fontos.

Jah! NEm mennek a gyerekek a purgatóriumba, meg afelnőttek sem, mert nem létezik. Aki hisz Jézusban üdvözül (a hit cselekedetekben nyílvánul meg), aki nem az pedig elkárhozik... Ha van kedves beszélgetni írhatsz privátban. Olvasd a Bibliát abból fény derül a kérdéseidre.

2011. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Te magad válaszoltál a kérdésedre. "ha a szerettedet meg akarnák gyilkolni te hagynád?" Gondolom ez feltételezi, hgoy te ott vagy mellette. Látod... Ha Isten tudna állni az mellett is, akit meg akarnak gyilkolni nem hagyná. Két Urat nem lehet egyszerre szolgálni vagy a Sátánt vagy Istent szolgálod. Ha nem Istent akkor a Sátánt... Be kell hívnod Istent az életedbe...
2011. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy honnal lehet pontosan tudni, hogy minden gyermek lelke a mennyországba jut? Akkor miért volt egy eszköz amivel megkeresztelték a babát az anya hasában, ha komplikáció lépett fel a szülés közben? Dante miért írta le, hogy, aki nincs megkeresztelve az a pokolra jut? A Jézus előtt élt emberek lelkével egyetemben. Istennek tényleg fontosabb a keresztség, mint a tettek és a lélek tisztasága?
2011. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
81%

Szia. Látom, Isten kezd dolgozni nálad, de a katolikus teológia elég cifra, tele van fura dolgokkal. Ezért azt ajánlom, ha választ keresel, az egyenesen Istentől, azaz a Bibliából vedd. Segítek ebben, írj privátot.

Kérdéseidre válaszolva:

"Ha Isten szeretete és hatalma végtelen, ráadásul a sorsunkat a szívén viseli, miért halnak meg annyian, köztük hívők, hatalmas szenvedés, éhínség, pestis által?"

Nos, a világban a nyomorúság a bűn által van, de Isten nem hagyja el azokat, akik hozzá ragaszkodnak.

Zsoltárok könyve:50:15 És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.


"Ha egy csecsemő meghal, akkor hova kerül a lelke?"

Márk Evangéliuma:10:14 Jézus pedig ezt látván, haragra gerjede és monda nékik: Engedjétek hozzám jőni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa.


"A hívőknek muszáj elfogadniuk a Pápát és az Egyházat? "

Nem. Jézust kell elfogadnod személyes megváltódnak. Engedelmeskedni a parancsának:

János Evangéliuma 13:34-35 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.


"A papoknak miért kell cölibátust fogadniuk? Ez hol van a bibliában?"

Sehol. Ezért mondom, hogy ne teológiára figyelj, hanem Isten szavára.


Minden kérdésedben segítek, ha írsz nekem. 16 éve olvasom a Bibliát. A Biblia pedig Isten szava, azaz belőle Isten válaszol neked. Írj privátot!

Isten áldjon!

Csaba

2011. szept. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


Azon esetleg nem gondolkodtál még el, hogy talán nem a keresztény Istenképet kellene egyetlen alapként venned, ha valamilyen felsőbb hatalomra gondolsz? :) Lehet, hogy másik vallásban megtalálnád a választ a kérdéseidre.

2011. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!