Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megingott a hitetlenségem, és...

Megingott a hitetlenségem, és nem tudom miben higgyek. Segítesz?

Figyelt kérdés

Üdv, katolikus iskolába járok immár második éve, és volt pár nap, ahol komolyan elgondolkoztam rajta, hogy mi van, ha tényleg van Isten? Sok dolog van, amit nem értek, és azért itt kérdezem meg, mert ha az iskolában valamelyik apácát kérdezném, valószínűleg rontana a megítélésemen.


Ha Isten szeretete és hatalma végtelen, ráadásul a sorsunkat a szívén viseli, miért halnak meg annyian, köztük hívők, hatalmas szenvedés, éhínség, pestis által? Ha szeretsz valakit, még emberként is, akiknek ugye nem olyan erős az érzelme, nem hagyod hogy bármi baja legyen, még ha nagyon meg is bántott. Nem mondod azt neki, hogy, "te nem dolgoztál, hagylak éhen halni" hanem segítesz ahol tudsz. Isten miért nem teszi ezt?


Ha egy csecsemő meghal, akkor hova kerül a lelke? Keresztelés előtt persze. Hiszen a biblia kimondja, hogy amikor egy magzatnak vére lesz, attól a pillanattól kezdve van lelke. Vagyis csak azért kerülhet-e valaki a purgatóriumba, mert a keresztelkedés előtt hal meg?


A hívőknek muszáj elfogadniuk a Pápát és az Egyházat? Úgy értem, túl sok vér tapad már a kezükhöz, például inkvizíció(4-5000 ember) Kereszteshadjáratok, ahol ráadásul azt hazudta a Pápa, hogy aki harcol, az Isten országába kerül, holott ezt sehol nem mondja a biblia, és ha benne is van, a tízparancsolat felette áll. Sarcot szednek, mintha nem lenne elég pénzük a templomi adományokkal, minden templomot arany borít, holott mikor Isten azt kéri Ábrahámtól, hogy áldozza fel Izsákot, ő egy egyszerű kövön áldozná fel, és Isten mégsem emeli fel a szavát ellene. Miért kell ennyi pompa, hatalmas beltér, csicsa ahhoz, hogy hívők legyünk?


A papoknak miért kell cölibátust fogadniuk? Ez hol van a bibliában?


2011. szept. 2. 19:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%

Üdv nálunk! :-) Ezek szerint el kezdett motoszkálni Benned valami. Azt javaslom, hogy hallgass a belső hangra, próbálj imádkozni, és ismerd meg őt, aki szól hozzád! Nekem van egy közeli ismerősöm, aki gyerekkorában hasonlóan meg volt keresztelve, de ateistaként élt, és pár éve a belső hang hatására megtért. Lehet, hogy ő még jobban tudna válaszolni a kérdéseidre. Ha gondolod, kapcsolatba hozhatlak vele.


Az ember a bűn miatt eltávolodott Istentől, ezért van a sok rossz a világban (betegség, háborúk stb.). Isten a gyermekeivel nem kivételez, ezért ők úgyanúgy áldozatai a bűnnek. A mennyországban viszont Isten mindenkit bőségesen kárpótol mindezért. Isten sosem okoz nekünk rosszat (az a bűn következménye), de megengedi, hogy megtörténjen, mert tanulunk a nehézségekből. Imával viszont sok rossz dolgot meg tudunk akadályozni.


Ha egy csecsemő meghal, szerintem a mennybe kerül. Az áteredő bűn szerintem a rosszra való hajlamot jelenti, de nem kérik számon rajta. Régen felnőtt korban keresztelték az embereket, később tértek át a gyerekkori keresztségre. Talán azért, hogy a gyerek "biztos a mennybe jusson", ha korán meghal.


Az egyházat is emberek alkotják, ezért nem tökéletesek. Sok bűn és visszásság van az egyházon belül is, a Sátán nagy erőkkel próbálja belülről szétbomlasztani. De az Egyház vezetője Jézus Krisztus, ezért a sok hiba ellenére sem szűnt meg kétezer éve, és ezután sem fog (hiába mondták ezt a kommunisták és más letűnt eszmék képviselői). És ezért jó az egyházhoz tartozni, mert így tudsz kapcsolódni Jézushoz. Egyedül könnyen elveszel, a kisegyházak jönnek-mennek, de a katolikus egyház mindenképp megmarad, mert azt közvetlenül Jézus alapította. Ő adta a vezetést Szent Péter kezébe, és ezért tartozunk a pápának engedelmességgel.


Az erények mellett az egyháznak sok gyengesége volt az idők folyamán. Ide tartoznak a keresztes háborúk, a vagyon felhalmozása, és néha az inkvizíció is (bár ami spanyol inkvizícióként elhíresült, az az egyházi intézmény politikai felhasználása volt).


A Bibliában sehol nem említik a cölibátust. Jánost kivéve mindegyik apostol nős volt (lehet, hogy ezért volt ő a legkedvesebb Jézusnak). Az évszázadok során alakult ki a nőtlenség. Szerintem a Szentlélek működésének az eredménye, mert a szűzek lélekben közelebb vannak Istenhez.


Remélem hasznos volt Neked a válaszom! Sok sikert az útkereséshez!

2011. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"És ezért jó az egyházhoz tartozni, mert így tudsz kapcsolódni Jézushoz."


Ez nem igaz. Jézushoz kell tartozni, és így tudsz kapcsolódni más hívő testvéreidhez, az eklézsiához. A katolikus egyházat pedig nem Jézus alapította, hanem Simon mágus:


[link]

2011. szept. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Nem értek veled egyet, de szerintem nem egy kereső kérdésére válaszolva kellene egymást támadnunk. Ezeket beszéljük meg máshol, de a (most még) kívülállók számára sugározzuk azt, ami közös a kereszténységben. A szeretetet. Béke veled!
2011. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!