Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is megölne sok embert, ha...

Más is megölne sok embert, ha egy kicsit sem hinne Istenben?

Figyelt kérdés
Én biztosan valami terrorszervezet tagja lennék, vagy alapítója. Nem bírnám hit nélkül ki, hogy ne tapossam el azt a sok férget, akik tönkretesznek minket.
2011. szept. 11. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem bírnám hit nélkül ki"

Szerintem te még hittel se vagy normális ha ilyeneken gondolkozol...

2011. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ateistaként soha nem ölnék meg senkit, még egy csirkének sem bírom elvágni a torkát. Ha a legyet le kell csapnom már lelkiismeret furdalásom van. :)
2011. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok megkeresztelve, nem hiszek semmilyen istenben, mégse akarok sok embert megölni. Mentális egészségesen múlik, nem vallások.
2011. szept. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen ez provokáció. Normális embernek ilyen gondolatai nincsenek, akár hisz valamiben akár nem.
2011. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én még egy embert sem öltem meg, pedig nem hiszek az istenedben.

Természetesen ez a kérdés provokáció, de érdekel, mit reagálsz a válaszainkra.

2011. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

kicsit sem hiszek Istenben, de nem érzek késztetést, hogy kiirtsak embereket... szerintem nem bennem van a hiba.

tiéd a tipikus "hívő ember felfogás", miszerint hit nélkül élni képtelenség, lehetetlen, az ember így nem lehet teljes.

de, lehet. sőt. sokkal könnyebb racionális és materiális okokat keresni, mint abban hinni, hogy egy mindenható entitás határozza meg a létünket - legalábbis nekem.

2011. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mentálisan egészséges ember nem akar megölni senkit. Ilyet csak egy pszichopata csinál.

Üdv: Napirai

2011. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Erős hitű keresztényként mondom, hogy komoly bajod van. Vagy pszichiáter, vagy isteni csoda, vagy szélsőségesen kemény keresztény zene kellene neked. Nekem az a nyugtatóm. Mint például ez: http://www.youtube.com/watch?v=PVrRoNRLlaY
2011. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Valóban mentális gondokkal küszködök sajnos. Ezt a kérdést egy igen mély, szinte sokkos állapotban tettem fel. Keresem is a kiutat. Eléggé rosszul fogalmaztam meg ezt a kérdést, ezt most látom, nyugodt állapotban. Félreérthető, és pontatlan az egész.


Tehetetlenséget, és igazságtalanságot érzek sokszor, ez szülte hirtelen ezt a valóban beteg kérdést.


Próbálok pozitívabb lenni. De nyugodjon meg mindenki, nem fogok megölni senkit. Ez tényleg egy beteg pillanat agyszüleménye volt. Sajnálom!


El is felejtettem, hogy én ezt kiírtam ide, csak most döbbentem rá, hogy feljöttem az oldalra.

2011. szept. 14. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jársz ezzel orvoshoz (vagy ha nem akkor minél előbb elmész, az hogy arra se emlékszel hogy mit csináltál pár napja semmi jót nem jelent).
2011. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!