Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hány istenben nem hisz?...

Tom Benko kérdése:

Ki hány istenben nem hisz? Melyikekben?

Figyelt kérdés
Bocs a hülyén hangzó kérdésért, ha értelmesen akarom megfogalmazni, akkor a motor nyafog.

2011. okt. 6. 20:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Arra gondolsz, hogy ki melyik istenben nem hisz? Tehát hogy ki melyikben hisz? :)
2011. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%
Megbocsáthatatlanul ostoba kérdés.
2011. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
37%

Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában, mennynek és földnek teremtőjében....

Nem hiszek az összes többi istenben, sem Allahban, sem Buddhában, sem Krisnában, sem Zeuszban és még sorolhatnám a neveket.

2011. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
33%
Második, nem értek egyet, szerintem nagyon jópofa. :))) Ékesen szemlélteti ugyanis azt a tényt, hogy valójában MINDENKI ateista, még a hívők is, hiszen a sajátjukon kívül a többiben ők sem hisznek. A full-ateisták meg még abban a plusz egyben (vagy, politeisták esetében, plusz néhányban) sem. De alapvetően mindenki ateista. :D
2011. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én nem hiszek egyetlen vallásban sem, tehát egyetlen vallás egyetlen istenében sem. Vannak nézetek, amelyek közel állnak hozzám, mások meg elég távol. A saját istenemben hiszek, az viszont vagy gyökeresen, vagy csak picit, de eltér mások isteneitől :)
2011. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%

Már megint Dawkins bácsi elmélete arról hogy ő csak eggyel több istenben NEM hisz. Ebből is látszik, hogy maradhatnak a biológiánál, amihez ért. Mert az a-teista nem hisz semmilyen Istenben (sőt, az "a" előtag ellenességre utal), a teista, a hívő meg hisz valamiféle istenségben.

Hogy darabra hányban, az részletkérdés. Azon kívül teremtő isten a politeista vallások többsége szerint is csak EGY van, a többieket ez az első okként megnevezett Isten teremtette, és ezek -Szókratész szavaival élve- daimónok, segítő szellemek.

2011. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
sajna nem tudom összeszámolni.pontosabban egyben hiszek,és több milliónyiban,trilliárdnyiban.One in a million.
2011. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"A vallás egy a szeretettel. Akit szeretünk, nem áll velünk szemben, egy a lényünkkel; csak magunkat látjuk benne, és ő mégsem mi vagyunk - ez oly csoda, melyet fel nem foghatunk."


"A ti istenetek a mi istenünk is, azaz immár ne úgy tekintsünk magunkra, mint különösekre, hanem mint egyesítettekre. Az a nép ugyanis, amely elutasít minden idegen istent, szükségképpen az egész emberi nem iránti gyűlöletet hordozza szívében."

G.W.F. HEGEL

2011. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Az általános istenhit minek számít?
2011. okt. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
71%
Én hiszek Istenben és úgy gondolom hogy ez azonos Allah-hal, a nagy Manituval és az egyéb egyistenhívő vallások Istenével. Lehet hogy sok vallásban sok mindent rosszul gondolnak róla, de azért akkor is Őt imádják.
2011. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!