Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy "Hiszek a...

Mit jelent az, hogy "Hiszek a magam módján Istenben"?

Figyelt kérdés
Kitalálsz magadnak egy új Istent? Vagy teljesen elfogadod a régit?
2011. szept. 21. 06:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Istenhez mindenkinek egyéni útja van. Saját magunknak kell megtapasztalnunk azt a lelki fejlődést, amelynek eredményeképpen Isten felé fordulunk.


Dogmákban is lehet hinni (szabad akarat), de akkor hitünk inkább fordul az egyház felé, mint Isten felé.

2011. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

a régit????


amelyiknek 6 feje van, meg 2 pár keze, és a lélegzetével teremti a világokat?

2011. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Azt hogy egyéni elképzelése van istenről már ha létezik egyáltalán. Valaki jézusban hisz, más allahban, valaki a karmában, míg megint mások a kreacionizmusban.
2011. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval és én is ezt vallom.

"Hiszek a magam módján Istenben" számomra azt jelenti, hogy személyes kapcsolatom van vele és nem egy egyházon vagy egyházi személyen keresztül közelítem meg és nem egy "szervezet" törvényeit vagy szokásait tartom be. ( amiket személy szerint sok esetben igazságtalannak, feleslegesnek vagy képmutatónak tartok )

Ennek ellenére nem ítélek el senkit, aki egy egyházhoz vagy vallási felekezethez akar tartozni, van akinek fontos, hogy vallásos élményeit megossza másokkal.

2011. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Számomra,az,hogy kiábrándultam abból az Isten képből,amit a kereszténység tanít.Istenben viszont hiszek,csak más felfogásban.
2011. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló álláspontja elég népszerű, de vajon ki vizsgálta felül, hogy menyire igaz?!


Én csak azzal nem értek egyet, hogy kizárólag az általa felállított két típusú út vezet Istenhez, - vagyis az "egyéni utak" és az "egyházi dogmák" útja. Ezzel az a baj, hogy egyiket sem támogatja a Biblia.


Legalábbis ha az "egyéni mód" alatt azt értjük, hogy úgy hisz valaki Istenben, ahogy neki tetszik, vagyis magának állít fel irányelveket és szabályokat az ember. Elképzeli, hogy Istennek szerinte(!) milyennek kellene lennie, mert a Bibliai istenképet nem óhajtja elfogadni. Igaz, ezek közül sokan sohasem olvasták és vizsgálták összefüggésében, de mások kiragadott példáiból ez a véleményük és ebbe belenyugszanak.


Ha meg az "egyéni út" alatt azt értik, hogy Istenhez mindenkinek szó szerint "külön útja" van, vagyis mindenféle, egymásnak ellentmondó egyházból "választ" Isten magának "üdvözülőt", akkor ez szintén egy irracionális és Bibliaellenes gondolat!


Az egyházi DOGMÁK meg a másik szélsőség, amiről itt nem is kívánok beszélni, hiszen ennek a Bibliaellenessége magáért beszél.


Hanem az az út, amit a Biblia elismer, hol van? Az alapos vizsgálatot követelő, a hiszékenységet elkerülő, a Bibliai igazságokról meggyőződő és azokat alapvetően fontosnak tartó, racionális szemléletmód hol van? Ebbe nem fér bele a "saját teológia", vagy a "minden vallásból megtérők" mítosza, nem is beszélve az egyházi dogmákról.

2011. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul fogalmaztam:


"... hogy kizárólag az általa felállított két típusú út vezet Istenhez..."


Vagyis helyesen: ... az általa felállított két típusú út létezik a hívek körében.

2011. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 munyamunya ***** válasza:

A "Hiszek a magam módján Istenben" hozzáállás jellemzően korunk hitvallása, mivel mostanra a humanizmus, individualizmus és egyéb hasonló gondolkodásmódok teljesen elterjedtek, meggyökereztek az emberek között (van, aki tudatosan, de a legtöbben konkrét felismerés nélkül képviselik ezeket az irányzatokat), amelyek azt hirdetik, h nincs szükség egységes, egyféle meggyőződésre, hitre, úgyis ugyanahhoz az Istenhez vezet minden vallás, mindenki úgy tiszteli Őt, ahogy neki tetszik.


Csakhogy az Írásokban, amire minden, magát kereszténynek mondó (sőt, sok egyéb fajta) felekezet hivatkozik, az van kijelentve, h csak egyféleképpen, csak tisztán, csak szent/elválasztott módon lehet a Mindenhatóhoz közelíteni, nincsenek különböző opciók, nincs "magaválasztotta istentisztelet", csak egy út, csak egy tanítás, ami Istentől ered, nem emberektől.


""Kérlek azonban titeket atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképen szóljatok és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.""(1Kor.1:10)


""Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek: Csakhogy a mire eljutottunk, ugyanabban egy szabály szerint járjunk, ugyanazon értelemben legyünk.""(Fil.3:15-16)


""Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai."" (Mát.15:9)


""Bizony, bizony mondom néktek: A ki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló. /.../ Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál"" (Ján.10:1,9)


""Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben; Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok."" (1Pét.1:15-16)


Érdemes elolvasni Nádáb és Abihu történetét is (III.Mózes 10:1-3).

2011. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval nem értek egyet. Miért kellene a Bibliából kiindulnunk, vagy azt bármiben is döntőnek, meghatározónak vennünk? Mivel különb vagy hitelesebb mint mondjuk a Korán? Nem kellene a kérdésbe belekeverni a keresztény elvakultságot. Semmivel se különb vallás mint a többi, ezért isten keresésében kiindulhatnánk mondjuk a hinduizmusból is, aztán azon keresztül megtalálni istent. Vagy éppen az amerikai őslakos vallásokból. Nagyon sok olyan embert ismerek aki rendszeresen fogyasztott, az őslakos vallás által használt növényeket (San Pedro, Peyote, Pszilocibin gomba), és megtapasztalta isten létezését. Nem egy Biblia által leírt istenét, hanem egy sokkal személyesebbet...
2011. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Elnézést, az utolsó előtti válaszolóval nem értek egyet.
2011. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!