Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az baj ha nem hiszek istenben?

Az baj ha nem hiszek istenben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok istenben hinni.Én csak abban hiszek amit látok.És még nem láttam egy repülő embert 30m hosszú lepedőben.Sokan küldtek már templomba,de nekem azok unalmasak.Szal ez baj ,vagy sem?
2011. okt. 1. 08:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem baj. Az emberek jelentős része tudatosan vagy épp tudat alatt, szereti magát valamilyen felsőbb hatalom alá rendelni. Sok nyomorúságos életű embernek is csak az nyújt vigaszt, ha bízik abban, hogy valahol, valaki számon tartja a szenvedéseit, jó cselekedeteit, és majd a nagy elszámoltatásnál mindenki elnyeri a jutalmát. Mindenkinek a saját dolga a hit, ahogy elvenni, úgy ráerőltetni sem szabadna másra.
2011. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Vallásszabadság és lelkiismereti szabadság van. Abban higgy, amiben hinni tudsz. Nem kötelező, nem fog elvinni a spanyol inkvizítcó.
2011. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Ateista vagy.Nincs ezzel semmi baj ha nem hát nem..
2011. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

most erre mit mondjak?

nyilván ha létezik isten, akkor "baj".. legalább is nem származik jó neked belőle...

ha nincs, akkor meg semmi probléma...

2011. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Miért, azt elhiszed, hogy van eszed? Pedig nem látod!
2011. okt. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Rodolfo,összefűzte a vaskarikát,ezt láthattad és elis hitted?Reumát láttál már,pedig van(jó pár embernek)Kuperfild meg átment a nagyfalon,valóban?Amúgy az egész,nem baj.Csak az érved nemjó.
2011. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
nem baj.legalább neked is helyén van az eszed.
2011. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Teljes eletet elsz, jol erzed magad. Ebben hiszel, ez a te dolgod, ezt toled elvenni nem lehet, ez a sajat hited.
2011. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Magyarul van egy kifordított istenképed, amiben nem hiszel, és ezzel semmi gond nincs. Az meg, hogy létezik-e valamiféle teremtő erő, máig vitatéma, ellene és mellette is vannak érvek, csak rajtad múlik, elhiszed-e annak létezését, de egy biztos: nem a templomokban fogod azt megtalálni. A természetben annál inkább... Miért hiszed el, hogy létezik a levegő? Láttad már valaha az elektromosságot? Mégis lélegzel, és felkapcsolod a villanyt...
2011. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem! Sőt. Saját példámból azt tudom mondani, hogy ez nagy valószínűséggel változni fog. Szerintem saját hitedet Te is meg fogod találni idővel. Mindegy minek fogod nevezni, de hinni fogsz Te is. Az igazi hit nem az iskolapadban születik, vagy otthon az asztalnál, és nem is a templom padjai közt, hanem a szívedben. Az élet csatái által amikor először érezzük gyengének, elhagyatottnak és tehetetlennek magunkat, akkor kezdjük el keresni az utunkat, és az úton találjuk meg saját hitünket, Istenünket, ezáltal önmagunkat.
2011. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!