Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mások előtti meztelenkedés...

A mások előtti meztelenkedés bűn Isten szemében?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 10:21
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem.
2011. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
Nem, viszont bizonyos helyzetekben bűncselekmény lehet.
2011. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
Nem. Ő teremtett meztelennek
2011. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Igen,mert paráznaság. De jó ízlésű ember enélkül sem meztelenkedik mások előtt. (kivéve a hálószobában a párját)(
2011. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

11:08

De miért paráznaság,ha a paradicsomban meztelen volt az ember? csak a bűnbeesés után nyílt fel a szeme,hogy meztelen.amiért egyébként nem tudom miért kellett szégyent éreznie,ha eleve meztelen volt.

2011. szept. 18. 12:23
 6/45 Sághegyi Csaba ***** válasza:
94%
Ha egy jó nő előttem meztelenkedik, azzal engem paráznaságra csábít, tehát igen, bűn, mégpedig a paráznaság kategória. Egy szitu kivétel ez alól: feleségem, amikor a skacok nincsenek a közelben, vagy alszanak.
2011. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye nem gondoltad komolyan, hogy te totál meztelenül kimész az utcára, vagy mások előtt levetkőzöl teljesen meztelenre? Mert ha így teszel, akkor lecsuknak közszeméremsértésért, meg azt gondolnák, hogy valami nincs rendben a kobakodban.

Ha egy nő úgy megy ki az utcára, hogy nem meztelen ugyan, de nagyon lenge az öltözete, kilátszik a ruhából a két melle, meg a hasa, azért nem csukják le közszeméremsértésért, de Isten szemében ez bűn, paráznaság, mert a férfiakat paráznaságra csábítja.

Üdv: 29/L

2011. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ. Pl, hogy mire használod, kik előtt stb. Mondjuk, ha pénzt akarsz keresni a tested mutogatásával, az már gáz. Vagy ha olyanok előtt meztelenkedsz, akiket megbotránkoztathatsz ezzel, akkor az is bűn. De ha mondjuk naturista vagy, és ez őszinte meggyőződés nálad, és olyan formában és helyen meztelenkedsz, ahol senkinek nem okozol ezzel problémát, akkor sztem nincs gond. Van, ahol ez szabályozott keretek között a kúltúra része (pl finn szaunázás), és szerintem ez önmagában nem bűn.
2011. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

"Ha egy jó nő előttem meztelenkedik, azzal engem paráznaságra csábít, tehát igen, bűn, mégpedig a paráznaság kategória. Egy szitu kivétel ez alól: feleségem, amikor a skacok nincsenek a közelben, vagy alszanak."

a paráznaság hűtlenséget jelent,a házasságon belüli kapcsolatra vonatkoztatva.ha neked van feleséged,és megcsalod azzal a nővel,akkor bűn Isten szemében,a kereszténység szerint.ha csak meztelenül sétál előtted,de nem azért,hogy elcsábítson,hanem csak olyan kedve van,akkor mi bűnt követne el?

2011. szept. 18. 20:07
 10/45 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ugye nem gondoltad komolyan, hogy te totál meztelenül kimész az utcára, vagy mások előtt levetkőzöl teljesen meztelenre? Mert ha így teszel, akkor lecsuknak közszeméremsértésért, meg azt gondolnák, hogy valami nincs rendben a kobakodban."

Nem,nem erről van szó.az egy más kérdés,hogy a társadalom ezt elítélné,és lecsuknának a törvény nevében.De Isten szemében miért lenne elítélendő,ha valaha a paradicsomban is így éltünk,amikor együtt voltunk ővele?

"Ha egy nő úgy megy ki az utcára, hogy nem meztelen ugyan, de nagyon lenge az öltözete, kilátszik a ruhából a két melle, meg a hasa, azért nem csukják le közszeméremsértésért, de Isten szemében ez bűn, paráznaság, mert a férfiakat paráznaságra csábítja.

Üdv: 29/L"

azért tettem fel a kérdést,mert nem értem,vallási szempontból miért övezi ennyi tabu a meztelen testet,amit Isten adott nekünk,és semmi szégyelleni való nincs rajta.éppen ez az a felfogás,ami nem áll közel Istenhez,aki viszont nagyon közel áll a természethez.természetesen nem azt,mondom,hogy meztelenül kellene mászkálni.Én azt nem értem,hogy a vallás,vallásos emberek miért ítélik el a természetességet,Isten ajándékát,mi félni való van tőle.

2011. szept. 18. 20:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!