Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mások előtti meztelenkedés...

A mások előtti meztelenkedés bűn Isten szemében?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 10:21
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Itt már találkoztunk.hasonló jellegű kérdés ez is:)

2011. szept. 27. 14:21
 42/45 A kérdező kommentje:

"Másodszor: Konkretizálnád egy kicsit, hogy mire gondoltál? Úgy értem, melyik "sárkány-barlangból" származol, honnan erednek a negatív tapasztalataid?"

Római katólikus voltam vagy 6 évig.Hittanóra,vasárnap mise,minden.meg gyűjtöttem kisebb tapasztalatokat más keresztény közösségekből is,ismerősök révén.

2011. szept. 27. 14:25
 43/45 anonim ***** válasza:

"Ja,kitérnék a nudistákra:többen vannak a luppa szigeteken nyáron,férfiak,nők meztelenül beszélgetnek egymással teljesen természetesen,nem a magamutogatás a céljuk,nem szeretkeznek nyilvánosan.így érzik jól magukat"


Elhiszem hogy így érzik jól magukat, de vannak olyan emberek is akik meg akkor érzik jól magukat ha másokat kínozhatnak (és olyan is van aki azt szereti ha kínozzák). Attól még hogy jól érzik magukat nem biztos hogy az amit tesznek jó.

Lehet hogy van köztük olyan akinek nem a magamutogatás a célja.

Az viszont egészen biztos (ismerek ilyet) akinek az a célja hogy a nőket bámulja és közben szexuális fantáziákat forgasson a fejében.

Az a nő aki pedig erre nem gondol az vagy nagyon naív vagy pedig mégiscsak szereti mutogatni magát.

2011. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Hali itt is. :)


Az előbb másoltam be a belinkelt kérdésedhez LastOne.Left válaszát az én kérdésemre, merthogy azt más kérdésnél válaszolta meg nekem...


Szóval te voltál az a jómadár is... Hát úgy látom, akkor nem sokat változott az érdeklődési köröd. :((

Van még valami? Ne kímélj... Vagy lehet, hogy az összes szexes kérdés a tiéd? :) Nehogy komolyan vedd. :)


És nem is voltam annyira goromba, legalábbis így visszaolvasva nekem nem tűnnek olyannak a posztjaim. Persze, neked lehet, hiszen veled ellenkeztem...

És te sem vagy / voltál agresszív, inkább csak értetlen, meg csökönyös. Van egy - sztem téves - elképzelésed, és nem akarsz tágítani attól. Hát, Isten adjon neked kegyelmet, hogy ez megváltozzon!


Am. a kat. egyházban sztem én sem így gondolkodnék, ahogyan most. Nem olyan az egész (a légkör, a tanítások, a papok, persze tisztelet a kivételnek, ha van). Mint írtam, megtérésem után is még egy ideig problémát okozott ez a terület. De Isten megszabadított a negatív leuralástól, felülírta a biológiát, és most szabad vagyok, már évek óta.

Valahol erről is írtam, persze elég diszkréten, ha megtalálom az irományt, másolom ide is. Ne haragudj, de nincs kedvem megint megfogalmazgatni mindent. Meg van valahol válaszom arról is, hogy a pszicholóiai kutatásokat nem szabad készpénznek venni, amikor a szexualitásról beszélnek, ill. pl. az elfojtott szexuális ösztön káros következményeiről. Sztem néhány nap, és meglesz, már elkezdtem rendszerezni a válaszaimat, csak irgalmatlan nagy munka, mert nagyon sok van...


Tehát egyet tudok javasolni: Térj meg, szüless újjá, és akkor - a többi előny mellett - ez a terület is helyreállhat az életedben. Persze, ezt akarni kell, mert Isten nem fog fejbevágni, hogy márpedig most azonnal akarj szabad lenni... Majd rájössz magadtól is, esetleg a hibáidból. Vagy ha eleged lesz abból, hogy ... ööö.. szóval, hogy nem mindig ott tapasztalod a vérbőséget, ahol kellene, aztán mész utána, mint az ökör a vágóhídra... Bocsi, nem tudom másképp megfogalmazni, hogy ne legyen közönséges; és különben is, a Példabeszédekben is van egy ilyen hasonlat.

Vagy ha megtapasztalod, milyen szédületes érzés, hogy ez a terület nem okoz állandó, folyamatos problémát az embernek, akkor sztem már vágyni fogsz erre a szabadságra. Komolyan mondom, saját tapasztalat. Persze, maga a szeretet-kapcsolat nincs meg egy emberrel, de a biológiai része nem probléma. Az első helyett meg van másfajta kapcsolat emberekkel, de főleg az Úrral, ami a legfontosabb. A 2. -at meg inkább ki sem részletezem, hogy mik vannak helyette. :)


Nos, mivel több kérdésed nem volt - szerencsémre :) - , leléptem, tisztelettel. Majd a másolatokkal még jelentkezem. Vagy ha még kérdezel... :)


Üdv neked, és a nagyon kitartó másik válaszolónak is (70 %-os).

Az Úr áldjon meg titeket!


Ja, és még eszembe jutott valami: Hallgassatok egy kis zenét, az mindig jót tesz. :)

Itt keresett valaki keró együtteseket, én meg belendültem egy kicsit. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Shalom! :)

2011. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Nem


Csak a műanyag kereszténység szemében az

2020. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!