Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vki meleg a pokolra kerül?

Ha vki meleg a pokolra kerül?

Figyelt kérdés
Jó pár hónapja irtam ki hasonló kérdést és mondtam megpróbálok átállni vagy leállni ezzel mert akkor igaz többen mondtátok hogy nem bűn, de mégis ilyenkor arra a 3 emberre hallgatok hogy változzak meg mert a pokolba kerülök. Nem tudok átállni, nem megy :S Kell a boldogság, de lánnyal nem tudok az lenni :S
2011. szept. 22. 19:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
39%

"Beltenyészet" ??? Meg is ölték volna azt, aki rokonnal házasodik össze. Az én anyám meg apám se rokonok még távolról sem, mégis meleg vagyok.


De igazából fölösleges erről vitázni, mert aki nem meleg illetve nincs a környezetében meleg, az úgysem érti ezt, és nem lehet kiállítani a saját igazából. Mindenki legyen el a maga kis világában és ennyi...

2011. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó Válaszadó !


Erről, tényleg felesleges vitázni mert mi keresztények leírtuk ezt Isten bűnnek tartja.


Rómaiakhoz írt levél:1,27-31:


27. Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmesedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvévén önmagokban.

28. És amiképpen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretükben megtartsák, azonképpen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

29. Akik teljesek minden hamissággal, paráznasággal, gonoszsággal, kapzsisággal, rosszasággal; rakván, irigységgel, gyilkossággal, versengéssel, álnoksággal, rossz erkölcscsel;

30. Súsárlók, rágalmazók, istengyűlölők, dölyfösek, kevélyek, dicsekedők, rosszban mesterkedők, szüleiknek engedetlenek,

31. Balgatagok, összeférhetetlenek, szeretet nélkül valók, engesztelhetetlenek, irgalmatlanok.


Ézsaiás könyve 55,8-9:


8. Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útjaitok az én útjaim, így szól az Úr!

9. Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én útjaim útjaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!


Isten válasza a bűnre és a bűnös életmódra a kegyelem (egy ideig)amely Jézus visszajöveteléig tart addig lehet bemenni az egyházban.


Ézsaiás könyve 55,6-7


6.Keressétek az Urat, amíg megtalálható, hívjátok őt segítségül, amíg közel van.

7. Hagyja el a gonosz az ő útját, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban.


Valamint azt, hogy Názáreti Jézus rendelkezik azzal a képességgel erővel és hatalommal amely a bűnös embert szabaddá teszi.


János evangéliuma 8,36:


Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.


Ezt mi keresztények a Bibliából tudjuk és a saját életünkben is tapasztaljuk Isten természetfölötti erejét.

Tudom, hogy a kötelékek erősek amik rajtatok vannak és úgy látszik lehetetlen tőle megszabadulni de Jézus nagyobb hatalommal és erővel rendelkezik, hogy az ember átvegye a szabadságát ő ugyanis azért jött, hogy ezeket a számunkra lehetetlen dolgokat megvalósítja.


Shalom.

2011. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
72%

Jaj, fratres et sorores, beszéltek-beszéltek és beszéltek és jogos, de kegytelen ítéletet mondtok afelett, aki most kijött a paráznaság kelepcéjéből.


Elsősorban itt nem csak arról kell beszélni, hogy higgyél Jézus Krisztusban, hanem azt is, hogy te ember, nézd méltóságodat: nemcsak, hogy önhibádból leestél a pokolba és hogy a Bíró nem ítélkezni jött, hanem ráadásul az emberséget felvéve gyógyításaival és csodáival magára vette az ember minden bűnét s baját, és felvitte a keresztre, mely méltóságos, élő és üdvös áldozatnak, és minden kegyelem forrásául szolgált mindörökké.


A Krisztusban megholt és újjászületett ember nem pusztán ár nélkül mosdatta meg valamennyi embert, hanem még Krisztusban meg is dicsőíti, a teremtett világ uraivá teszi, de a legfontosabb, hogy Isten szent közösségében megszenteli és magával egyesíti; miképpen profetál az Apostol a Korintusiakhoz írt első levelében: "Nem tudjátok, hogy aki tisztátalannal egyesül, az egy testté lesz vele? Az Írásban ugyanis ez áll: Ketten egy testté lesznek. Aki azonban az Úrral egyesül, egy lélek vele. Kerüljétek az erkölcstelenséget! Minden bűn, amelyet az ember elkövet, a testén kívül van, de a kicsapongó a tulajdon teste ellen vét. Nem tudjátok, hogy testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok? Nem tudjátok, hogy nem vagytok a magatokéi? Nagy volt a váltságdíjatok! Dicsőítsétek meg tehát Istent testetekben!"


Nos, vágysz erre, kedves testvér, vágysz Istenre? Minden vágyad benne egyesül-e, mert ő téged e méltóságra felmagasztalt, s Krisztus társörökössé tett téged, semmi érdemedért, semmi olyanért, ami neki kell, semmi árért, sőt még számodra most azt is elengedi, amit gonoszságul tettél és amit mi tettünk. Ő az egyedüli, aki a semmiért még önmagánál is jobban szeret téged.


Vagy kételkedsz benne, hogy ezt megteszi veled? Mert az Apostol ezt hozzáteszi: "Nem tudjátok, hogy a gonoszok nem öröklik Isten országát? Ne ámítsátok magatokat! Sem tisztátalan, sem bálványimádó, sem házasságtörő, sem kéjenc, sem kicsapongó, sem tolvaj, sem kapzsi, sem részeges, sem átkozódó, sem rabló nem örökli Isten országát. Néhányan bizony ilyenek voltatok, de megtisztultatok, szentek lettetek, és megigazultatok Urunk, Jézus Krisztus nevében, Istenünk Lelke által."


Ezek után mered-e hinni, hogy bárkiből Jézus Krisztus nem tehet hőst, tisztát és szentet, Krisztus atlétáját? Hisz már benned részint meg is tette, hogy ezt elolvasni méltóztattál. Miért akarsz olyan lenni, ami tehozzád méltatlan??? Nem kaptad-e meg a keresztséget és Szentlélek adományait, meg nem részesültél Eucharistiájában? Akkor fuss, gyorsan, siess, ne gondolkodj, mert idejön a gonosz, sőt már itt is versenyt futnak ujjaim vele, és odacsalogat téged, ami nem Te vagy.


Dicsértessék a mi Urunk, Jézus Krisztus!

2011. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
49%
Senki nem kerül pokolra, mert a pokol nem létezik. Élvezd az életed és ne valami hülye vallásos szabálynak akard magad alárendelni. Akik azt mondták, hogy változz meg vagy a pokolra jutsz szimplán ostobák. Sajnos a hülyék száma a fanatikus keresztények körében igen magas. Érezd jól magad a bőrödben és gyorsan keress magadnak más barátokat, akik nem kritizálnak, hanem támogatnak majd. A melegség nem valami hobbi vagy szenvedély, amit akármikor abba lehet hagyni. Ez kémia és genetika is. Azon pedig változtatni nem lehet.
2011. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
63%
Azt is mondta az a "Főostoba", hogy a világ majd benneteket ki fog röhögni, megvetni, börtönbe zárni, kínozni és megölni. De azt is, hogy ne attól féljetek, aki a testet megöli, hanem attól, aki a testet és a lelket is kárhoztatni tudja.
2011. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
29%

Egy hasonló kérdésnél találtam ezt a linket, szerintem nagyon hasznos:


[link]


Továbbá egy ott adott válasz egy részét is bemásolom, remélem, a komment gazdája nem bánja:


"A kutatások szerint genetikailag HAJLAMOS lehet rá valaki, de senki sem születik ßuzinak, ahhoz kedvezőtlen környezeti hatásokra is szükség van (30/70 arány).


Olyan mint a cukorbetegség. Nem születik senki cukorbetegnek, de hajlamot örökölhet rá. Aztán lehet, hogy egészségesen éli le az életét, de ha olyan hatások érik, akkor kialakul nála a betegség."


Tanulmányaim alapján ezt meg tudom erősíteni: hajlam + környezeti hatások, nem genetikai örökség.

2011. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
39%
Annyi vallás van még a Földön. Válasz másikat, ha ez ekkora gond neked.
2011. okt. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
74%

A szexuális irányultságáról az ember nem tehet, vagy beleszületik (ilyenné teremtetik), vagy traumák hatására változik meg.


Szóval ha ez bűn, akkor nem az egyén, hanem a társadalom bűne. Azok "érdemlik" a Poklot, akik kiváltották az illetőből.


(Nem vagyok meleg)

2011. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
80%

Én még mindig azt mondom, hogy Isten bármiben tud nekünk segíteni, ha kérjük.

Engem legutóbb egy gerincműtéttől mentett meg. Hittem, hogy segíteni fog, de megmondtam neki, hogy azt is elfogadom, ha nem adja meg amit kérek. Kitartóan imádkoztam és a műtét előtt néhány órával meggyógyultam.

Te kérted a segítségét? Hogyan?

Azt nem tudom, hogy emiatt pokolra kerülsz-e. Remélem nem.

Én mindenesetre imádkozom érted, hogy megoldódjon a helyzeted.

2011. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
83%

Pokol nincs, így nem kerülsz oda.


Ne hallgass azokra, akik a pokollal ijesztgetnek, ez hülyeség.


Ha valóban meleg vagy, ne próbálj meg változtatni rajta, nem fog sikerülni. Csak tönkretennéd a saját, feleséged és a gyerekeitek életét is.


Fogadd el magad, és ne foglalkozz azokkal, akik emiatt ellenségesek veled szemben.

2011. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!