Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, ha rajtatok...

Katolikusok, ha rajtatok múlna, kitolnátok a bérmálkozás időpontját?

Figyelt kérdés
A bérmálkozás ugye arról szól, hogy egy ember, ellentétben a csecsemőkori keresztséggel immár szabad akaratából ajánlja fel az életét Istennek. Én úgy gondolom, hogy egy 13-14 éves gyerek (úgy tudom, ennyi idősen szokás bérmálkozni) még nagyban függ a szüleitől, nem egy esetről hallottam, hogy a szülők erőltették rá a gyerekre a bérmálkozást, ez minden, csak nem szabad akarat. Szerintem minimum a nagykorúságig ki kéne tolni ennek az időpontját, amikor már tényleg független az ember a szüleitől és nem köteles mindig azt tenni, amit mondanak neki.
2011. szept. 28. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem is a szülői ráerőltetés miatt, hanem mert úgy vélem, ez egy felelősségteljes döntés, amit 13-14 évesen még nem lehet teljes egészében megérteni, átérezni.
2011. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy én 21 évesen keresztelkedtem és 24 évesen bérmálkoztam. Akkorra éreztem magam "felkészültnek" rá.
2011. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én, mondhatni szerencsére, nem vallásos családba születtem,így 14évesen kereszteltek meg, 18 évesen elsőáldoztam és bérmálkozni pedig 20 évesen fogok:)

Szerintem van,hogy elég idős/érett már egy 14 éves ember, de van, hogy még nem. De azt én is ellenzem, hogy kényszerből bérmálkozzon valaki. Ennek saját döntésnek, elköteleződésnek kell lennie.

2011. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 13 éves fiam ,de ő elég komolyan elfogadta Jézust és szívesen megbérmálkozik.Nem erőltettem rá.De aki nem akar azt nem kell kényszeríteni természetesen.
2011. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cukormookus válasza:
91%

Ha azt vesszuk, hogy hivatalosan az egyhazon belul 7 eves kortol nagykoru vagy, nem is olyan fura a 13-14 ev. :D Ettol fuggetlenul en is ugy gondolom, hogy hagyni kell a fiataloknak idot arra, hogy eldonthessek, mit akarnak. Ezt persze lehet kiskamasz korban is, de midenkeppen kell az alapos felkeszites, ami nem csak abbol all, hogy megtanitjuk a gyereknek a Hiszekegyet, hanem igenis valodi es kulonleges oktatasban kell reszesiteni a bermalkozasra keszuloket, kortol fuggetlenul.

Fontos szentseg, tudnia kell, mit fogad el, es nem minden gyerek kepes erre ebben a korban!

2011. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 13 évesen voltam bérmálkozó, de további 15 év kellett, hogy valóban hitbéli felnőttnek érezzem magam. Arról nem is szólva, hogy rengeteg olyan fiatalt ismertem, akik kényszerből vették fel a bérmálás szentségét, sőt, az egyik korábbi papunk le is fújta miattuk a bérmálást. Akik viszont korábban bérmálkoztak, azoknak pedig 90%a annyiban tartja a hitét, hogy megjelenik az éjféli misén, meg esetleg a nagyszombati szertartáson. És ezek közül sokan huszonévesen bérmálkoztak, majd utána többé feléje sem néztek a templomnak. Emiatt mondanám azt, hogy nem függvénye az életkornak.

Ami azt illeti, én másban látom a probléma gyökerét: 1. A felkészítésben, 2. A felkészültség ellenőrzésében.

1. Amíg a felkészülés alapja a katekizmus ismerete, és az ellenőrzés is erre korlátozódik, addig minden marad is a régiben.


Egy saját tapasztalt: a bérmálásra készülve sok mindenen elgondolkoztam. És emiatt felnőttebb lettem. Tehát a felkészülés a felnőttéválásra felnőttebbé tett! És ha akkor nem lettem volna bérmálkozó, talán sosem válhattam volna felnőtté a hitben!

2012. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!