Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok rossz dolog történt az...

Sok rossz dolog történt az elmúlt időben velem, a családommal. Mostanában egyre gyakrabban gondolok a vallásra, szeretnék templomba, misére járni, hasonló gondolkodású fiatalokkal megismerkedni, imádkozni. Mit csináljak? 15/L

Figyelt kérdés
A szüleim nem foglalkoznak a vallással, ezért félek, furcsán néznének, ha beszélnék erről. Nem tudom, hogyan kezdjek neki ennek az egésznek, mert nem ismerem ezt a világot. Annyit tudok, hogy reformátusok vagyunk, ezt sem tudom, mit jelent. Hogy kezdjek neki? Menjek be egy templomba és érdeklödjek, mikor van mise? Egyáltalán, mi történik egy misén? Lécci segítsetek, amibén tudtok! Köszönöm! 15/L
2011. okt. 9. 00:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán, mi történik egy misén?"


Ez egy tanúságtétel a misével kapcsolatban:

[link]


Ez pedig egy mise youtube-on:

http://www.youtube.com/watch?v=ZFxI04zoTTg


Ha katolikus dolgokkal kapcsolatban van valami kérdésed akkor privát üzenet formájában is szívesen válaszolok.

2011. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Peruccsia ***** válasza:

És ha egy vallását gyakorló hívővel történik sok rossz dolog az elmúlt időben akkor legyen ateista?


Lehet hogy csak valami kapaszkodót keresel, ami lehet egy jó pszichológus is. Szerintem először a szüleiddel beszélj, de ebben említsd meg a sok rossz dolgot is.

Mindenkivel előfordul hogy rossz passzban van az élete.

Először egyedül olvasgass a neten a "reformátusságról". Nehogy felizzítsd a barátnődet, mert szagot kap, oszt mindenfélével bombázni fog: most erre a misére menjünk, mostezta könyvet vedd meg, most ezzel a fiúval házasodj össze... Ha meg nemet mondasz neki mert nem elégít kia vallásosság, te leszel a gyökér hitetlen.

2011. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kezdetnek inkább olvasgasd a bibliát.

S amikor kérdésed lesz az olvasottakkal kapcsolatban akkor kérdez meg valakit.

Vagy itt is tehetsz fel kérdést.

2011. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!hol laksz pontosan?szerintem én is tudok neked ajánlani ilyen ifiket de ha pesti vagy akkor meg az én ifimet ahol jófej keresztény fiatalokkal találkozhatsz és oszthatod meg velük bátran a dolgaidat és imátkozhattok én ezt nagyon ajánlom!:) és én meg a templomba járást vagy a semmit mondó imamormolást nem ajánlom nem az fog üdvözíteni sőt boldoggá se tesz tehát semmi értelme csak felszínes külsőség az egész egy show,de persze te is megtapasztalhatod ha nekem nem hiszel:) tehát én először azt ajánlanám hogy kezd el olvasni az újszövetséget imátkozz a saját szavaiddal szívből majd keress egy ifit amiben ha gondolod segítek vagy már az előttem szóló segített is:) ha van kérdésed nyugodtan írj privátban is!:)
2012. júl. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ismerkedj meg a szaléziakkal! Bár a szalézi rend katolikus, de egyáltalán nem gond, ha te nem vagy az. Az egész rend tevékenysége a fiatalok köré épül, szerintem nem veszthetsz semmit. Talán egy közelebbi városban találsz rendházat is. Nézz be esetleg egy szalézi oratóriumba, kérdezősködj! Sok sikert! :)
2012. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Léptél-e valamit azóta?


Üdv:

az egyik válaszoló ref lp

2012. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem olvasd a Bibliát főleg az Újszövetséget először és keress egy jó közösséget, de imádkozz, hogy Isten vezessen el egy olyan helyre, ahol Ő akar látni.


Mindennek a lényege az, hogy bűnösök vagyunk, de Jézus helyettünk vállalta a büntetést, meghalt, de feltámadt, mivel Ő bűntelen volt és a halál nem diadalmaskodhatott rajta így nekünk, akik ezt hisszük már semmi tartozásunk Isten felé, csak hogy elfogadjuk,hogy hit által van örök életünk és közösségünk Istennel.Mi nem tudunk semmit tenni azért hogy megfeleljünk Istennek, Isten ugyanis annyira szeret,hogy már nem tud jobban. Ez a lényeg. Az a közösség, ahol ezt vallják és gyakorolják jó.


És még pár dolog: az Atya, Fiú és Szentlélek egy Isten három személyben, teljesen egyenlőek, mindegyik személy, különböző de mégis egy. Miután a Fiú felment az Atyához elküldte a Szentlelket a Pártfogót, aki segíti, vezeti a hívőt és különböző ajándékokkal látja el a szolgálatra.

2012. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

Atyaég, ha összeomlik az életed nem egy mesekönyv fog segíteni

Azért történik körülötted a sok sz.r mert a világ egy sz.r hely, nem azért mert nem jársz templomba

2018. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52%
A vallás az ördögtől van.
2019. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!