Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok rossz dolog történt az...

Sok rossz dolog történt az elmúlt időben velem, a családommal. Mostanában egyre gyakrabban gondolok a vallásra, szeretnék templomba, misére járni, hasonló gondolkodású fiatalokkal megismerkedni, imádkozni. Mit csináljak? 15/L

Figyelt kérdés
A szüleim nem foglalkoznak a vallással, ezért félek, furcsán néznének, ha beszélnék erről. Nem tudom, hogyan kezdjek neki ennek az egésznek, mert nem ismerem ezt a világot. Annyit tudok, hogy reformátusok vagyunk, ezt sem tudom, mit jelent. Hogy kezdjek neki? Menjek be egy templomba és érdeklödjek, mikor van mise? Egyáltalán, mi történik egy misén? Lécci segítsetek, amibén tudtok! Köszönöm! 15/L
2011. okt. 9. 00:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%

Szia! 15-evesen tenyleg nehez lehet. En Jehova tanui gyulekezeteben leltem meg azt amit kerestem. Kozel kerultem Istenhez, megertettem mi miert tortenik a vilagban. Miota elkezdtem beszelni a szuleimnek Jehovarol, ok is kezdenek meg valtozni. Eleinte ellensegesek voltak, de kezd megvaltozni a hozzaallasuk, es anyu mar volt is velem gyulekezetbe. Elmondhatom, nagyon tetszett neki.

Nagyon jo hogy a mai Istentol elfordult vilagban, ijen fiatalon erdekel Isten!

Bar meg nem vagyok meg keresztelkedve, de szeretnek!

Sok baratom van gyulekezetben, ezert elmondhatom sehol sem talaltam husegesebb, megertobb baratokra!

Ajanlom hogy egyszer gyere el, es te is tapasztald meg azt a csaladias szereto legkort! Ha barmi kerdesed lenne szivesen valaszolok! Irj e-mailt

23f

2011. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
49%
Na köszi annak a mélyen tisztelt hívő emberkének, aki jelentette a kommentemet, csak mert megakartam óvni a perkálástól a kérdezőt. Még egyszer kihangsúlyoznám, hogy isten ments, hogy gyülekezetbe menj. Előbb-utóbb nem lesz ingyen a nagy szeretet...Templomba menj inkább, ha mindenáron ezt választod. Elvégre isten így is úgyis meghallgat nem? Akkor minek kéne eljárni? Kivételezik?
2011. okt. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
32%
Az élő vizek folyamai telesen ingyen van! Sosem KELL fizetni semmiért! Igen Isten mindenhol meghallgatja, de nem bálványok közt!
2011. okt. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
50%

Az jó ötlet hogy megkérdezed a barátnődet.

Addig is nyugodtan elkezdhetsz imádkozni, kérd Istent hogy segítsen jobban megismerni Őt. Templomba is nyugodtan elmehetsz, de az imához nem feltétlen kell a templom (persze ha lehet akkor jobb ott imádkozni). A legtöbb templom folyamatosan nyitva van.

Interneten is sokat lehet tanulni, de vigyázz nagyon mert nagyon sok a tévtanítás.

Én azt javaslom hogy katolikusnak keresztelkedj meg, mert a többi egyházban nincsenek meg a szentségek (kivéve ortodoxok de ez most mellékes). A Jézus által alapított szentségek, főleg a gyónás és az áldozás nélkül sokkal nehezebb dolgod lesz.

Próbálj lelki vezetőt keresni, kérj meg egy papot hogy segítsen ebben.


Ha írsz privátot akkor szívesen segítek többet is.

2011. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

hú nem gyenge, h ennyi felekezetből írtak és mindenki mást... :) jó, annyira nem is mást.

én mostanában éreztem, h szeretnék embereket közelebb vinni az Úrhoz a Szentlélek segítségével. szóval ha van kedved írj emailt.

amúgy én a helyedben megkérdezném a barátnődet, tud-e vmi jófej papot vagy lelkészt. és keresd fel. nekik ez a munkájuk, szóval biztos szívesen felkészítenek a további szentségek felvételére, imádságra, hit elmélyítésére.

szóval írj bátran! :)

17/l

2011. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%

Pont a Jehovisták azok, akiktől óvakodni kell...

Soha többé nem lenne karácsonya az embernek, és ez még csak a legkisebb rossz...

2011. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%
Én még a hitgyülitől is óvva intenék mindenkit. Ismerősi körben van, aki csúnyán beszívta velük.
2011. okt. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%

"Én még a hitgyülitől is óvva intenék mindenkit. Ismerősi körben van, aki csúnyán beszívta velük."


Hogyan? Jobb ember lett belőle? Vagy helyrejött az élete?

Isten áldja a Hit Gyülekezetét!

2011. okt. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, mindenképpen olyan helyre menjél, ahol Isten munkája látható. Helyreállt családok, meggyógyult emberek,függőségekből megszabadúlt emberek. Mert ahol van Isten, ott van változás is. De a legelső , ahogy írta is valaki, otthon a szobádban szólsz Istennek, hogy vezessen olyan embereket hozzád, akik ismerik Őt.
2011. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
A reformátussággal kapcsolatban szerintem gondold át hogy mit jelent a predesztináció és hogy ez hogy férhet össze Isten igazságosságával.
2011. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!