Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történhetett valójában...

Mi történhetett valójában pünködskor?

Figyelt kérdés
Amikor az apostolok elkezdtek szólni nyelveken mit gondolhattak? Vajon eszükbe jutott nekik, hogy Jézus mondta nekik ezt?
2011. okt. 20. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Ha figyelmesen elolvasod a történetet apostolok cselekedeteiről írott könyvben, akkor megfigyelheted, hogy az apostolok együtt imádkoztak a felházban azért, hogy ez bekövetkezzen. Úgy gondolom ez alapján egyáltalán nem voltak meglepődve ezen.


Üdv. Péter

2011. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Péter!

Segítenél? Hol van az, hogy ezért imádkoztak volna?

Köszönöm! :)

2011. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!


Ap Csel 1. fejezetében ezt olvassuk:

"(JÉZUS) negyven napon át megjelenve nekik szólt az Isten országára tartozó dolgokról. És velük összejött, meghagyta nekik, hogy el ne menjenek Jeruzsálemből, hanem várják be az Atyának ígéretét, melyet úgymond, "hallottatok tőlem: Hogy János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni nem sok nap mulva." Majd a másodikban ezt olvassuk: "És mikor a pünkösd napja eljött, mindnyájan egyakarattal együtt valának."


Úgy gondolom ezek alapján egyértelmű, hogy miért voltak együtt...


Üdv. Péter

2011. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem Péteréknek alapvető hétköznapi cselekedetük volt, hogy imádkozzanak... Sajnos ezt a mai "hívők" nem teszik meg ,hogy elmennek imaalkalmakra és 20-an 100-an, 120-an stb egyakaraton imátkozzanak... Én megteszem, de azt nem írja sehol a Biblia, hogy azért imátkoztak volna.. De legen a te hited szerint, mert egyébként attól függetlenül, hogy nem írja attól függetlenül tudom, hogy én is milyen izgalommal imátkoztam sokáig, hogy vegyem a sZent Szellemet.. És én meglepődtem (bár tudtam, hogy be fog következni.)

Péter te szólsz nyelveken?

2011. okt. 21. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sejtették hogy valami történni fog, hiszen akkor már találkoztak a feltámadt Jézussal. Úgy tudom kilenc napig imádkoztak hogy felkészüljenek. Ezért szoktak a katolikusok is kilencedeket tartani.
2011. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
... és most kezdődik majd a vita arról, hogy vajon mindenki szól-e nyelveken, ill. a nyelveken szólás helyes használatáról, ahogyan Pál leveleiben olvashatjuk. :)
2011. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen ez elég jó vitatéma amit elég sokáig lehet vitatni, pontosan addig amíg az egyik fél meg nem unja (én még soha nem adtam fel) :)Szerintem jó bizonyság ha valakinek az életéábe isten beavatkozik a Szent Szellem álltal.
2011. okt. 23. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!