Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények hány százaléka,...

A keresztények hány százaléka, hisz vallása kizárólagosságában illetve abban, hogy a többi vallás követői elkárhoznak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 11:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

"ezt tudományosan pl szociológiai statisztikával nem igazán lehetne bizonyítani"


Éppen hogy úgy lehet. Ugyanis a szociológiai felmérések bizonyítják, hogy a vallásos emberek egyetlen dologban térnek el a nem vallásosaktól: abban, hogy vallásosnak mondják magukat. Egyébként tökugyanolyan a viselkedésük. Na jó, van egy kis különbség: szegényebbek. (A sikertelenségüket szokták az emberek a vallásossággal kompenzálni.) Tehát egy szociológiai felmérés kimutatja, hogy mondjuk az emberek 30%-a vallásos(nak mondja magát), de ennek a 30%-nak a viselkedése nem tér el a nem vallásos 70%-étól (csak abban, hogy mint mondtam, sikertelenebbek).


"ugye tudod. ez a te szubjektív érzésed és véleményed."


Nem, ezek pl. a GSS eredményei.


"szerintem a pápa, a történelmi egyházak tisztségviselői is itt élnek európában, persze nevezheted őket materialistának"


Könnyen el tudom képzelni, hogy azok is.

2011. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Könnyen el tudom képzeln"


igen. sejtettem hogy mockos a fantáziád :)

2011. okt. 24. 15:22
 13/33 A kérdező kommentje:
Egyébként mint szociológus visszautasítanám amit mondassz, tipikus ez példáiul a cigányság számára vonatkozó kutatásnál: az a cigány aki annak vallja magát és ezt neked nincs jogod felülbírálni (persze kutathatunkúgyis, hogy másokat kérdezünk meg kiről, hány emberről feltételezi környezetében hogy cigány) ez a kvantitatív eljárás. amiről te beszélsz az egy vélemény. te mint materialista vindikálod magadnak a biblia helyes értelmezését: kijelented (minden alap nélkül) mi az igazi kereszténység, ki az igazi keresztény és ezen előfeltételed tükrében félre magyrázol adatokat, egy szakdolgozatnál ilyen következetetést nem vonhatnál le soha. Ellenben Kopp Máriáék egy nemzetközi szociológiai kutatásban azt találták, hogy a maguk módján vallásosak az átlagnál alacsonyabb életkorra, a közösségekhez csatlakozottak az átlagnál magassabb életkorra számíthatnak Oroszhonban, USA-ban, vagy Magyarországon is. Egyébként nekem nincs bajom a vulgár materialistákkal, egészségedre :) Azt látom szociáldarwinista barátom, hogy a szemedben a szegénység bűn. Szerintem is de inkább a lelki és nem a fizikai...
2011. okt. 24. 15:29
 14/33 anonim ***** válasza:

"az a cigány aki annak vallja magát"


Szociológiai értelemben az a cigány, akit a környezete annak tart. A cigányfelméréseknek ez a módszerük. A népszámlálás módszere alapul önbevalláson, de az nem jó módszer.


"te mint materialista vindikálod magadnak a biblia helyes értelmezését"


Semmit nem vindikálok magamnak, csak a téma klasszikusaira hagyatkozom az utca embere helyett.


"Kopp Máriáék ... azt találták"


Sajnos őket nem tudom komolyan venni.


"Azt látom szociáldarwinista barátom, hogy a szemedben a szegénység bűn"


Nem. Olyan, hogy bűn, tudományos megközelítésben eleve nincs is. Régen volt a szigorlat, mi? Már nem emlékszel a kultúraelméletekre? Értékszoc, erkölcsszoc? Hogy mondhatsz ilyeneket, hogy "bűn".

2011. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Paul Feyerabend: A módszer ellen!


Amúgy nem nem az a cigány akit a környezete annak tart, csattogjál be mondjuk Örkény Antalhoz kisebbség szociológiai tanszék és kérdezd meg.


Amúgy a tudomány bornírtság, ahogyan azt a fenti úr és melette. Lasch, Roszak, Laing, Mumford is bizonyitotta, ja te a kritikusabbakat nem olvastad... az a te választásod soviniszta barátom

2011. okt. 24. 15:48
 16/33 anonim ***** válasza:

15:48


"Paul Feyerabend: A módszer ellen!"


Az eltén még mindig ezekkel tömik a szerencsétlen diákok fejét? Így nem csoda, ha ködevők lesznek. Nem 1987-et írunk, könyörgök. Már jó ideje nem ez a kivénhedt, pókhálós posztmodern a vonal.


"Amúgy nem nem az a cigány akit a környezete annak tart"


Így lehet legjobban mérni. Nyilván lehetne még precízebben is, ha mondjuk minden egyes cigánygyanús személyt hónapokig figyelnénk, a gyakorlatban azonban ez kivitelezhetetlen.


"Lasch, Roszak, [Laing]"


Nagy halom holt betű. Ezek elavultabbak, mint mondjuk Comte. Tudod, miért? Mert ez a lila értelmiségi köldöknézés tökéletes tévút volt, ami többet ártott, mint használt. Comte vagy Marx legalább nem voltak tudományellenesek. Ha naivnak is tűnnek, legalább a helyes irányban naivak.


Egy módszer van: a pozitivista tudományeszmény útja, és egy elfogadható filozófia van: a kortárs angolszász materializmus, de legalábbis neopozitivizmus. Ezekkel a módszerekkel tudnak a kutatók teljesítményt leadni. Minden más értelmetlen bölcsészkedés.

2011. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
szerintem te vagy elavult, mondhatni ősrégi! de jól áll neked!
2011. okt. 24. 16:11
 18/33 anonim ***** válasza:

ma 16:11


Azért vagyok ősrégi, mert nem képzelem azt, hogy 1990 van? Ez jó vicc.

2011. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
imádom a képzeletedet egy nagy éjszakai lepke halálfejjel! csak csapong, csak bong meg cseng, csingiling... és hasonlók, minden pozitivizmus utálatos wc-papír
2011. okt. 24. 16:14
 20/33 anonim ***** válasza:

ma 16:14


"Aki rossz költő, az lehetett volna jó takács", neked viszont költőnek kellett volna menned tudós helyett.

2011. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!