Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ebbe a témába miért csak...

Ebbe a témába miért csak olyan keresztények írnak akik a lehető legszélsőségesebben követik a Bibliát szóról-szóra és tagadják a kevésbé radikális nézetűek kereszténységét, annak ellenére, hogy vallásszabadság van?

Figyelt kérdés
Hova tűntek innen az átlagos, mindennapi keresztények akik pl. nem hiszik el a bibliai teremtéstörténetet, Jézust csak egy prófétának gondolják és lehet, hogy Istenben sem hisznek, viszont megpróbálnak a hagyományos, európai keresztény értékrend szerint élni és hazafias jobboldali magyarok?
2011. okt. 26. 14:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

*elgépeltem

"de a locsolkodás a célja (bár az említett dolog szép hagyomány szerintem) hanem a megváltást ünnepelni."

"Nem a locsolkodás...." akart lenni

2011. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de most nem olvastam el egyetlen egy hozzászólást sem, így csak a kérdésre válaszolnék. Ezt írod:

"Jézust csak egy prófétának gondolják" Ez nem keresztény. Keresztény jelentése Krisztust követő.


Jézus is arra építi egyházát, hogy Ő Isten egyszülött fia, a Krisztus. Aki ezt nem vallja, az nem Krisztus egyházához, hanem valláshoz, illetve emberek által alapított egyházhoz tartozik legfeljebb.


Üdv: L

2011. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

Kérdem én mi értelme van a "langyos" kereszténységnek? Miért csak néhány dolgot hisz el a Bibliából?Miért csak azokat teszi meg amik neki tetszenek? Annak semmi értelme nincs!


"Tudok cselekedeteidről, hogy nem vagy sem hideg, sem forró. Bárcsak hideg volnál, vagy forró! Így mivel langyos vagy, és sem forró, sem pedig hideg: kiköplek a számból." - Jelenések 3:15

2011. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem vagyok fundamentalista,vannak dolgok amiket szimbolikusan értelmezek, de Jézusban hiszek, őt követem (amennyire erőmből telik) és nem értem azt, aki hit nélkül eljár templomba, mert annak közösségformáló ereje van. Én képmutatásnak tartom a hit nélküli vallásgyakorlást, sőt a templomi esküvőt is, ha nincs mögötte valódi hit és elkötelezettség.


Jézust pedig nincs az a keresztény aki prófétának gondolná. Egyébként én baloldali érzelmű vagyok, nem szavazok, mert nincs kire, de nem gondolnám, hogy a kereszténységet balra vagy jobbra kellene elvinni. Jézus maga is lázadó volt, forradalmian új eszmékkel. Csak kard helyett a szeretet volt a fegyvere. De korának "jobboldali" tradicionalista emberei, a farizeusok nagyon fújtak rá. Most meg csináljunk belőle jobboldali figurát, mert a mai értékrend szerint oda illik? Egyáltalán miért kell a politikát belevinni? Nem értelek.

2011. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A "keresztény" szó a görög christianos szó magyar fordítása, ami szó szerint azt jelenti: Krisztusi, Krisztushoz tartozó. Nem attól keresztény valaki, hogy annak vallja magát, hanem attól, hogy Krisztus annak vallja őt.


Létezik ma egy politikai irányzat, amit kereszténydemokratának nevezünk, de ennek semmi köze a fent említett kereszténységhez, inkább az általad vázolt vallásosság jellemzi.


Szeretnélek megnyugtatni: vannak itt olyanok, akik ilyen hozzászólók, csak valószínűleg az általad vizsgált időszakban éppen nem voltak aktívak. Illetve azért vannak kivételek a másik oldalon is, én például nem szoktam ítélkezni a vallásos emberek kereszténysége felett.


Üdv. Péter

2011. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Akik nem hisznek a BIBLIÁNAK, nem követik azt elkötelezetten és JÉZUST csak prófétának gondolják valamint a többi általad leírt feltételeknek megfelelnek azok nem keresztények.



Shalom

2011. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 eric_one ***** válasza:
100%

Előttem íróval maximálisan egyetértek!

Ahogy Pál apostol csak így nevezi őket:

Tim. II.3,5

"Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld."

2011. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Értem a kérdésed, de nem fogalmaztál teljesen úgy ahogy én tettem volna.

Válaszom: itt vagyok :)


De: Hiszek Istenben (csak nem egy felhőkön ülő bácsinak képzelem)

Hiszem a teremtéstörténetet (csak nem szó szerint értelmezve)

Hiszem, hogy Jézus és a többi bibliai személy létezett és, hogy a Bibilában leírtaknak van valóságalapja

2011. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Bocs, most látom a kommented: én nem szívesen kapcsolom össze és nem is kéne, politikai állásfoglalással.

Amiket leírtál? Jár hittanra, ismeri a Bibliát, ezek csak elméleti részek. A hit ebből és egy érzelmi részből áll, meg is kell élni ezt,vagyis hinni. Ezért kicsit zavaros a kérdésed.

2011. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Buta kérdés.
2012. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!