Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ebbe a témába miért csak...

Ebbe a témába miért csak olyan keresztények írnak akik a lehető legszélsőségesebben követik a Bibliát szóról-szóra és tagadják a kevésbé radikális nézetűek kereszténységét, annak ellenére, hogy vallásszabadság van?

Figyelt kérdés
Hova tűntek innen az átlagos, mindennapi keresztények akik pl. nem hiszik el a bibliai teremtéstörténetet, Jézust csak egy prófétának gondolják és lehet, hogy Istenben sem hisznek, viszont megpróbálnak a hagyományos, európai keresztény értékrend szerint élni és hazafias jobboldali magyarok?
2011. okt. 26. 14:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

„Fogalomzavarban vagy Te is és sokan mások is azt hiszik, hogy akit baba korában megkereszteltek, az keresztény. Aki nem hisz Istenben az nem igazi keresztény, hiszen a keresztények Jézus követői. És mindenkinek önállóan kell meghozni ezt a döntést, hogy követik-e Őt vagy nem. Attól még senki nem lesz keresztény bibliai értelemben, mert a keresztény Európában született. És nem is kontinensek és országok állnak majd Isten előtt ítéletkor, hanem emberek.

Az a baj, hogy a kereszténység és keresztény szavaink mögött már rég más jelentés van, mint eredetileg volt.


Azt pedig, hogy nincs más isten csak Isten és nincs más út csak Jézus, azt nem a keresztények találták ki, hanem Isten. És a hívők azért ragaszkodnak ehhez, mert hisznek Istenben és Jézust követik. De ettől függetlenül nem kötelező hívő kereszténynek lenni, ahogy írtad is vallásszabadság van, hiszen Isten sem erőlteti ránk magát.”


Tevedesek halmazaban vagy, ha a babat megkeresztelik nem kereszteny ?? hat akkor milyen vallasu ? muzulman ? az mar mas tema hogy amikor mar ertelmezni tudja a vallasosssagat hogy elfogadja azt vagy valtani fog, de addig is kereszteny marad ha tetszik neked ha nem. A kereszteny vallasnak a tagja, az hogy a te szemszogedbol ki az ugymond igazi kereszteny az csak a sajatos nezopont melyet meg egy pap sem igazol szamodra, hogy a baba nem az de te igen kereszteny vagy. Az megint mas tema hogy kit kovetsz es milyen modon, mert nem a templomba jaras lessz a donto senki szamara az igazi kereszteny megnevezeshez hanem amit te erzem es ahogyan cselekedsz es tevekenykedsz az eletben.


"Azt pedig, hogy nincs más isten csak Isten és nincs más út csak Jézus, azt nem a keresztények találták ki, hanem Isten"


Ebben miert is vagy te annyira biztos ? Eggyaltalan a Biblian kivul olvasol mas vallastortenetet ? kik is dontottek ezt el hogy nincs tobb vallasos nezet es csak egy van es a tobbit meg kell semmisiteni ? Jezus idejeben hanyfele vallas volt ? A jelenlegi szertatrtasiankban hany nem kezdeti kereszteny vallasu, dogmakat vettek at mas betiltott vallasbol es ultettek a kerszteny vallasba ? Le tudod irni pontosan max 2 ev kulombseggel hogy Jezus mikor szuletett ? a december 25-ke miert eggyebeseso az akkori mas vallasu unneppel ? az Urvacsora a borral es kenyerrel miert azonos mas akkori vallasu szertatrtasokkal ? Abraham, Mozes, Ezekiel irasaiban miert vannak kulonos megmagyarazhatatlan dolgok a Bibliaban ? Henok-rol miert csak par mondat jelenik meg a Bibliaban ? Hanyszor is valtoztattak meg a Biblia tartalmat ? valoszinu ezektutan en lennek a fekete barany, de nem zsortolodni ohajtok hanem olyan emberi multat jellemzo es meglapaozott dolgok amelyek arra utalnak hogy nem minden az aminek latszik es nem vagyunk mi emberek se tokeletesek a mi vilagunkban es ahogyan most is mindenki a maga felere huzott es a sajat nezetetit irta es jegyezte.A Bibliat tekintve en mint emberiseg tortelenlemt tudom csak figyelembe venni mely rengeteg modositassal es szinezekkel van teli, ettol fuggetlenul mindenkinek sajat joga es ohaja hogy az eletben hogyan cselekszik es mit hogyan ertelmez, elvegre igy szines a vilagunk.

2012. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kétféle kell szednem a válaszomat.


1.

Ahogy leírtad kérdező, lehet úgy is élni. Erre lehet azt mondani, hogy jobb, mint a semmi. Magam is sokáig éltem hasonlóan, egy két kivétellel: Jézust sosem tartottam csak egy prófétának, és mindig is hittem Istenben.

Talán majd egyszer magad is megtapasztalod, hogy milyen igazán kereszténynek lenni, és úgy élni.

De minek idekeverni a politikát? Elméletileg helyes az észrevétel, mert egy igazi keresztény számára fontos a közössége is, de ez miért kellene jelentse a jobboldal favorizálását? Mert szép ugyan, hogy a jobboldal hirdeti a keresztény eszméket, de nem törődnek mással, mint a saját zsebükkel.


2.

Hogy hová tűntek a mérsékeltek? Szerintem elillantak, mint a pára, a rájuk vonatkozó kérdésekkel együtt. Itt többnyire elég durva teológiai viták futnak, és sok a hittérítő is. Én ugyan igyekszem válaszaimban figyelembe venni a múltamat is, a válaszaimmal ha kell igyekszem a hozzád hasonlókhoz szólni, de persze csak ha erre van lehetőség.

2012. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

válasz 21-esnek:


A Biblia hitelességéről hinni azt hiszel, amit akarsz. Ha viszont TUDNI szeretnél valamit a Biblia hitelességéről, akkor inkább azt ajánlom, hogy járj utána!


A Biblia tartalmának változtatása hamis. Több hiteles történelmi forrás van róla, mint Homérosz Iliászáról! A leginkább igazolhatóan hiteles korabeli dokumentum.


Amit viszont még teljesen kifogástalan hittel rendelkező keresztények sem tudnak sokszor, hogy vannak ELFOGADOTT tudományos álláspontok amellett is, hogy a Bibliában leírtak szerint történt a teremtés, az özönvíz, minden.


Válasz a Kérdezőnek: Mint már oly sokan, én is csak azt tudom mondani, hogy aki csak vallásos dolgokat tesz, de nincs élő kapcsolata az Élő Istennel, nem fogadta el Jézus megváltását, és nem él eszerint, az nem keresztény. Az csak vallásos, és vagy tudatlan, vagy HAZUG ember.

2013. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!