Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Antikeresztény sátánizmus?

Antikeresztény sátánizmus?

Figyelt kérdés
Bármi ehhez kapcsolódó dolog érdekel. Csak értelmes válaszokat szeretnék, előre is köszönöm.[:

2011. okt. 28. 14:55
1 2 3 4
 21/34 SEXKÉRDÉS válasza:
18%

A kereszténység egy kitalált vallás, a megfélemlítés és az irányítás eszköze, amit azért találtak ki, hogy irányítani tudják az egész elbutult világot, amit szándékosan butítottak lásd: (boszorkányégetés stb)

Ezek melett a kereszténység a spirituális sátánizmus ellentéte... Itt nem félelemből hiszel az istenben, és félelemből követed, hanem azért, mert boldogan akarsz élni, és köze nicns a sátánnak a gonoszsághoz! sőőt a kereszténység alapul 100% gonoszságon szeretetnek álcűzva!

2011. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
77%
dejó, jött egy ateista... itt egy interjú Lavey-el, feliratos http://www.youtube.com/watch?v=U8OPMefLspc&feature=related
2012. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 rajcziz ***** válasza:
100%

Nem árt tisztázni néhány dolgot:

Az antikereszténység és a sátánizmus nem ugyanaz!

Az antikeresztény a kereszténység ellen van (és úgy általában minden ellen, ami ehhez a valláshoz kapcsolódik).

A sátánistáknál is meg kell különböztetnünk sátánimádókat és sátánistákat. A sátánimádók számára a Sátán egy istenség, akit szolgálni kell (teista sátánizmus). A sátánisták számára a Sátán nem különösebben fontos (ateista sátánizmus). Számukra a Sátán lehet egy eszme megtestesítője (szabadság, élvezet, akár szeretet(!) is). Utóbbiaknak a sátánizmus csak egy név, amely leír néhány szabályt, ami szerint élniük kell - nem annyira vallás, mint inkább életmód.

2012. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
#23: Tudom, hogy a sátánizmus és az antikereszténység között vannak különbségek, és a sátánimádatot is meg tudom különböztetni. Viszont, elég hasznos és érdekes dolgokat írtál. Köszönöm, hasznos volt.
2012. márc. 21. 21:53
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy időben rendszeresen egy sátánista blogot (nem ördögimádót). Nem LaVey-féle volt. Mindenféle szertartási módokat is leírt, hogy hogyan kell különféle démonokat megkérni mindenfélékre, de sokat írt a szeretetről, szabadságról, boldog életről. Ugyanakkor nagyon elitista volt (mint megannyi vallás), de mégsem állította be magát elérhetetlennek.


Ellenben azokról, akik pl. Istenhez (Jahve) fordulnak imáikkal az ő (tehát Sátán) híveinek megtéréséért, nagyon durva gyűlölettel és fröcsögéssel nyilatkozott. Mint ahogy komplett idiótáknak állította be amúgy is a keresztényeket, akiket megtévesztettek és nem akarnak ebből a megtévesztésből kimászni. Vicces volt, mert elég hasonlóan írt erről, mint ahogy a keresztények a sátánistákról szoktak. Örök harc... Szóval annak ellenére, hogy alapvetően magukkal vannak elfoglalva és a tanaikkal, ha szóbajön a kereszténység, nagyon antikeresztények. Mint ahogy a keresztények sem alapvetően a sátánistákkal vannak elfoglalva, hanem a maguk tanaival, de ha szóbajön, antisátánisták.


A blog amúgy egyszer megszűnt, aztán egy új helyen felbukkant, de nem tudom, meg tudom-e keresni, mert azóta kinyírtam egy vincsit...

2012. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Lebannen ***** válasza:
56%

Kedves kérdező.


Az a lényeg,hogy a Sátán magának a gonosznak a definíciója.Nem mondhatod,hogy a sátán nem gonosz,mert a kettő ugyanaz.Nem az a lényeg,hogy van egy Sátán nevű lény,akiről majd mi kitaláljuk,hogy gonosz,vagy nem.

Gonosz=Sátán.Ugyanúgy,ahogy a napfényt sem lehet elválasztani a Naptól.Vagy ahogy Isten=szeretet.

Amiben te hiszel,vagy inkább amit te imádsz,vagy dicsőítesz,az egészen más.Mivel nem tudod a nevét,ezért azt hiszed a Sátán,mert Istent nem akarod imádni.

Én úgy gondolom te valamiben hinni szeretnél,de nem Istenben.Sajnos a sátánimádat=gonoszimádat.Keress valami mást.

2012. márc. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

#25: Ó, kár. Szeretek olvasni ilyeneket. Egyébként, elgondolkodtató amit írtál, és tényleg így van. Teljesen nézőpont kérdése...


#26: Keressek valami mást? Érdekel, mégis miből gondoltad, hogy ezt képviselem? Egyszerűen érdekel, hogy létezik-e egyáltalán? Vagy miről szól? Mi van mögötte? Hasonlók. Azért köszönöm.

2012. márc. 27. 21:33
 28/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem egy ilyen egyszerű dolog. A sátánizmusnak sok típusa létezik, és ráadásul elég nagy a káosz, mert nincs semmi amihez igazodnának. Szóval ahogy én látom, olyan mint más pogány kultuszok, pl wicca, na ott is ember legyen a talpán aki ki szeretne igazodni. Valaki ott is esküszik hogy ez csak jó, aztán vannak akik két vonalon mozognak, és semlegesnek tekintik magukat, és hát vannak akik nem. Ezen kívül még ott vannak akik mást mondanak, mint amit csinálnak.

Az egyetlen közös pont, az a politeizmus valamely formája.


Na hát ez kb így van a sátánizmussal is, a közös pont az az hogy nem Isten. De hogy ezt ateizmusként, lázadásként, vagy csak más formában élik meg ugyanazt mint a keresztények(persze bősz fújjogások közepette :D), az már változó.


És ezen kívül is lehetnek még árnyalatok, pl pogány vallások( az egyházi álláspont ezzel kapcsolatban is a sátánizmust említi).

2012. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
53%

Sátánnak több neve is létezik, Eredetileg Enki volt a neve, de később a sok keresztény hazugság, és a többi vallás ráagatta a Sátán nevet (ellenség) hogy ezzel is kiírtsák az emberekből a teremtőnk Sátán nevét, és gondolatát, és szépen lassan elistelenítsenek minket, és az agyunkat teletömjék a keresztény hazugságokkal, így átvegyék az irányítást az emberek fölött, ami sikerült is főleg a középkorban ! Lásd: Boszorkányégetés (Ugye milyen kedves a kereszténység, pártold csak ) A tudományok hangoztatásáért halálbüntetés, mivel eretnek voltál akkor....

Sátán más néven Enki azt hírdeti: Légy szabad, tedd amit szeretnél, fejleszd magad spirituálisan, testileg és lelkileg, érezd magad jól, legyen egyéniséged!!

a kereszténység: Nyomd el az érzéseidet, mert az bűn, ne fejlődj lelkileg, csak legyél egy lelketlen robot, aki végrehajtja a biblia kéréseit...

2012. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 eric_one ***** válasza:
36%

29-esnek!


Te aztán a sátán evangéliumát hirdeted...

2012. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!