Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet határt szabni a kereszté...

Lehet határt szabni a keresztény zenei stílusoknak?

Figyelt kérdés

A keresztény metál:

http://www.youtube.com/watch?v=03qe7xBhylU

lett egy durva gondolatom, hogy keresztény dubstepet csinálnak-e.:

http://www.youtube.com/watch?v=0k7G-xb35nY&feature=related


Ti mit gondoltok erről? Helyénvaló, vagy vannak olyan műfajok amik már nem férnek bele? Metálnak durvábbat is linkelhettem volna, mert hörgőssel is tele van az ipar, de ez az egyik kedvencem.


2011. okt. 28. 22:33
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

A metál minden műfajában ott vannak a keresztények. :)

Power: http://www.youtube.com/watch?v=ETdxL4D1LSU

power simphonic: http://www.youtube.com/watch?v=4jw2CjgMssk


én az ilyet hívom lányos metálnak, szeretem. és igen, lány vagyok. ^^

2011. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

A black metal keresztény verziója nekem hatalmas paradox, szerintem összeférhetetlen.

Ja, és remélem azért keresztény acid rock nem létezik..:)


A Vida Gábor-Áron videó valami hatalmas:DDD


Mondjuk nekem az itt felsorolt rejtettüzenetes "sátánista?" bandák sosem voltak a repertoáromban, világiakból a Nightwish (új csajjal), Within Temptation, Evanescence zenéit hallgatom. Szerintetek azok lehetnek veszélyesek? Könyörgöm ne derüljön ki hogy Tuomas a Nightwishból is ilyen visszafelelejátszós zenéket csinál, mert kifutok a világból.

2011. okt. 31. 13:31
 33/50 anonim ***** válasza:

Héé, de beindult itt az élet... Csaknem őszi szünet van? :)



@kérdező ma 11:04

Ez a jódlis tetszett. Rajongani nem fogok érte valószínűleg, de nem rossz, tényleg.


A legutóbbi kommentedhez meg csak annyit, hogy járj utána [Google a barátunk :)], hátha kiderül, mi a helyzet.



A különféle metálosok esetében nem győzöm eléggé hangsúlyozni az óvatosságot!



Ha meg már ennyiféle stílus előjött, mutatok valamit. Nem keresztény zene ugyan, de az előadók kerók: 4 testvér, a Bolyki fiúk.

A Hová mégy te kisnyulacska kezdetű gyerekdalt írják át különféle stílusokra már évek óta (gregorián, fúga, lied, spanyolos, stb.); én 2000-ben v. 2001-ben hallottam tőlük először ilyet koncerten, aztán meg talán 2005-ben vagy 2006-ban. Folyamatosan bővül a repertoár, szerintem szenzációsak. Tessék:


Bolyki Brothers – Hová mégy te kisnyulacska1

http://www.youtube.com/watch?v=GALZNcw9n1U


BB. - Nyuszika 2

http://www.youtube.com/watch?v=K1WC4kmvVRc&feature=like-sugg..


BB. - Nyuszika 3; kb. 3:40 – től vannak új stílusok: népi, country, romanyúl, rap

http://www.youtube.com/watch?v=s8n_JIBPZmA&feature=related


Plusz ezeket is érdemes meghallgatni / megnézni tőlük, az 1. vicces, a 2. pedig egy eszméletlenül profi feldolgozása az eredeti számnak:


BB - Két akkord http://www.youtube.com/watch?v=s9z4woBXLYw&NR=1


BB Take Five - http://www.youtube.com/watch?v=JN-6qygjsGg&feature=related


Majd még jövök. :)

2011. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Itt van bővebben a visszafele maszkolásról, hatalmas nagy bullshit. Talán még én is beleteszek a nótáimba valamit hasonló módon.

Egyik általad hallgatott világi zenekar sem sátánista (még csak poénból sem, mint az Akercocke). Sőt, a Nightwishnek tudtommal a szövegére hatással volt a keresztény mitológia.

Szerintem teljesen felesleges azzal foglalkozni, hogy melyik zene keresztény és melyik sátánista. Hallgatni kell és kész. Én a műfajokkal sem törődök úgy nagyon.

Néhány érdekesség: a Slayer énekes-basszusgitárosa (Tom Araya) római katolikus, pedig némelyik szöveg beleillene a sátánista címkébe. De egyikük sem az, a gitárosuk az mondjuk ateista (Kerry King), ő azt mondja a sátánista szövegekről, hogy érdekesebb szerinte, mintha Istenről zenélne.

2011. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
84%
azért azok a "keresztény" Black és Death Metálok már szerintem túlzás...
2011. okt. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: Az utolsók csak véletlen egybeesések. Én pl. megtaláltam a szabadkőművesség összes jelét a fűrészporos tapétámon, mégsem rettegek tőlük.


Akkor mi a keresztény zene? Mert szinte mindegyik zenéből lehet ilyet előkotorni.

2011. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Persze,hogy ki lehet:)

én sem hiszek ebben az egészben.18:41

2011. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
50%

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.

# 26/37 Időpont 10-30 23:59


"Eléggé érdekes a beidézett szöveg, de sok pontatlanság van bennük."


Nagyszerű, hogy egyeseknek mekkora arca van...

Gondolom, te is legalább akkora szakértő vagy a témában, mint a könyv írója.


Nekem kb. pelenkás korom óta nagy szerepet játszott az életemben a zene: ének-zene tagozatos iskolák + 3 hangszeren tanultam játszani; nem lettem ugyan zenész, de a szakmámban részt kap ez a terület is; a szakdolgozatomat is zenei témában írtam. Ennek egy része - mintegy mellékszálként - érintette a zene különféle hatásait is; az akkor fellelhető összes szakirodalmat elolvastam hozzá.

Ennek ellenére felelősséggel nem mernék ilyen kijelentéseket tenni, mivel ez egy külön terület, amelyet nem kutattam eléggé, tehát nem ismerhetem alaposan.


Ha te igen, vagy annyira képzett vagy ezen a területen, akkor muti a forrásokat, ne csak beszélj a levegőbe. Mert pl. az alábbiak értéke a nullával egyenlő:



"A Kiss egyszerűen csókot jelent pl. semmi mögöttes jelentése sincsen. Csak paranoid keresztények szerint van."


Felelős kijelentés ismét. Én ugyan nem tudom az igazat, felőlem az alapjelentés mellett nyugodtan létezhet a mögöttes jelentés is. (Amúgy köszönöm a felvilágosítást a szó magyar jelentéséről, angol középfokú nyelvvizsgával tényleg szükségem volt rá.)


"Ozzy a Black Sabbathban nem tépkedett le denevérfejeket, csak a későbbi szólókarrierjében."


Húúú, de nagy különbség... És milyen jelentős is. Ettől már az egész könyv teljesen hiteltelen lenne? Vicc.


<< Az Iron Maiden sem sátánista, a keresztény dobosuk a következőt mondta: "ha az Iron Maiden azért sátánista, mert megemlíti a gonoszt, akkor a biblia is az. Tudtommal a sátánizmus a gonosz éltetése, nem a megemlítése." >>


1. Ha tisztességesen elolvastad volna a szövegeket, amiket bemásoltam, ill. utánajártál volna úgy, ahogyan én most tettem, akkor magad is rájöttél volna, hogy míg a könyv 1991-ben jelent meg, addig a dobos csak 1999-ben tért meg, tehát csak azóta keresztény.

Azóta másképp alakult néhány dolog a csapatban...


[link]


[link]


2. A fenti két linknél többet is találtam, de az idézett mondattal nem találkoztam; külön nem kerestem rá. Talán neked egyszerűbb lett volna belinkelni az állításod alátámasztására. Így vagy órákat tölt valaki a keresgéléssel, vagy eldönti, hisz-e neked a habokra.


3. Ha valóban ezt mondta, azon is el lehet vitatkozni hetekig. Ha mutatsz egy hiteles linket, az még akkor is csak _egyetlen_ vélemény...

Ahhoz meg, hogy megítélj valamit, akár egy ilyen kijelentést is, a kereszténységet is ismerned kellene egy kicsit (?) jobban.

Hogy egy hasonlattal éljek, az iskolában az írás, olvasás, számolás az első tanulnivaló, nem a XX. század szépirodalma vagy a kétismeretlenes egyenletek.


Mint láthatod, keresztények között is vita van a témában, mivel senkinek nincsenek pontos ismeretei. Szintén a saját példámat vagyok kénytelen felhozni: 1995-ben tértem meg, tehát 16 évvel ezelőtt; mégis rengeteg dolog van, amiről gőzöm nincs. Most sem tudok felelősséggel állást foglalni, de amire eddig jutottam az egyik válaszoló által belinkelt videókkal kapcsolatban, azt már leírtam, olvasd vissza.

(Lényeg: Nem tartom hitelesnek a visszafelé játszós dolgot, leírtam az okokat is. A tudatalatti üzenetek kérdése pedig más tészta. Azok ellen is bizonyítékokat kellene felhozni. Tudod, mint az egyik dezodor: bizonyíték kell, nem ígéret.)


A %- ból gondolom, te linkelted be egy másik válaszban is a RationalWikit a Backward masking témában. Elolvastam az oldalt, nagyon hiányolom a forrásokat róla. Összesen 3 index van: Az 1. egy szimpla magyarázat, a 2. egy YouTube videó; a 3.-hoz adott linket megnyitva pedig 2 másodpercen belül jelzett a vírusvédelmi programom, hogy egy rosszindulatú kódot blokkolt.

Azt hiszem, ennek a weblapnak a hitelességéről nincs mit beszélni ezek után. Persze ez nem 100 %, de enyhén (?) megkérdőjelezhető bármi, amit ír, ha máshol sincsenek források. (Nem tudom, ezt speciel nem ismerem.)


Mindenesetre tanulság: Akinek nincs vírusirtó a gépén, az rakjon fel rá mielőbb; okosabb nem lesz tőle, de legalább nem megy tönkre a gépe.


Most így ezek után eszembe jutott, hogy volt egy másik jegyzetem is... Megyek, megkeresem. :)


És ez még mindig nem azt jelenti, hogy teljesen elfogadom az ezekben írottakat, vagy egyetértek velük. Érdekel a téma, és szeretnék minél pontosabb ismereteket szerezni. De hogy azok, amiket elfogadok, nem az ilyen benyögéseken fognak alapulni, az biztos.

Üdv. :)

2011. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
34%

És már meg is van. :)

Érdemes elgondolkodni azoknak is, akik úgy gondolják, hogy lehet az ilyesmit "poénból" csinálni... Nem tudom, ki hogy van vele, én nem nyúlnék bele a konnektorba poénból sem...


@Kérdező: A tudatalatti hatásoknak pont az a lényege, hogy nem úgy dolgozza fel az agy, mint normál esetben. Van már kutatás az egyes tévé- és mozifilmekben tizedmásodpercekre felvillanó reklámokról is. Jelentem tisztelettel, a kutatók szerint ezek is működnek.



Jegyzet U. Baumer: Csak a lelkedet akarjuk! c. könyvéből



1. Az okkult rock születése


A rockzene elsődlegesen nem az értelemhez szól, hanem az érzelmi szférához, ami a tudatalattiban gyökerezik.

A fehér mágia hívei fémkereszttel védik magukat a démonok ellen, okkult együttesek tagjai tehát ezért hordanak nyakláncukon keresztet, nem azért, mert keresztények.

Félrevezetés: néhány szöveg teljesen keresztényinek tűnik, viszont az előadók szellemi háttere ennek ellenkezője. Néhány együttes tagjai nyíltan vagy titokban kapcsolatban állnak az okkultizmussal, vagy egyenesen sátánisták.

Egyes dalok szövegei rejtjeles formában sátáni hitvallások (visszafelé lejátszva hallható); mások szövegeiben vudu szavak vannak, néhány dalt vudu szertartás közben vettek fel hanghordozóra, így behallatszik a megszállott emberek kiabálása. Vannak szövegírók, akik médiumok, és vannak, akik kábítószerek hatása alatt írják a dalszövegeket.

Lemezborítókon, ruhákon, stb. jelképeket használnak, pl. kecskefej, számok, démonikus figurák, démoni köszöntés (kézjel).

Az ilyen együttesek koncertjein sok az erőszak, ún. fekete-koncertet tartanak.

Egy sátáni témájú film előkészületei közben 4 váratlan haláleset történt, a főszereplő ámokfutó lett; a helyette felkért Mick Jagger az események hatására mondta vissza a főszerepet.



2.A helyzet megítélése


Az Úr nem csak az okkult dolgokat, cselekedeteket utálja, hanem azt is, aki azokat műveli; maga az ember az utálatosság! (5. Mózes 18:9-14).

Okkult befolyás fizikai és pszichés anomáliákat okozhat, okkult képességek jelentkezhetnek. További esetlegesen fellépő zavarok:

- 1. Az Istennel való kapcsolat zavarai – nehéz megtérés, imádkozás és Igeolvasás; nincs előrehaladás a keresztény életben; káromló gondolatok; üdvbizonyosság és szellemi ítélőképesség hiánya; a hit ereje és az öröm csökken; fokozódó közömbösség; elfordulás az evangéliumtól.

- 2. Erkölcsi és pszichikai területen – depresszió, agresszivitás, félelmek, kényszerképzetek, szexuális perverziók és kisiklások vagy függőségek, öngyilkosságra való hajlam.


Az Eagles okkult tanítás hatására alakult 1972-ben, ún. Westcoast-rockzenét játszott. A Hotel California szövegének igazi mondanivalója elbújik a fülbemászó refrén mögött (egy autós a hotelben egy fekete szertartás tanújává válik, elmenekül, de ez csak fizikálisan lehetséges). – San Francisco California utcájában van a sátán egyházának épülete; a lemezborítón a főpap kopasz feje látható; beismerték, hogy egyes tagok kapcsolatban állnak az egyház tagjaival.

A Rainbow, majd a Deep Purple gitárosa spiritiszta volt.

A Kiss jellemző képein a kinyújtott nyelv a démonok tiszteletének régi pogány szimbóluma.

A pentagram a titkos társaságok jele volt, csúcsára állítva a kecskebak két szarvát jelképezi; mágikus szertartásokon ezzel idézik meg és kötözik meg a démonokat.

A Led Zeppelin egyik lemezborítóján egy tanárnő egy fekete obeliszk mágikus, démoni energiáját kézrátétellel viszi át tanítványaira.

Pink Floyd – egy spiritiszta médium azt állítja róluk, hogy egy koncertjükön egy szellem közölte vele, hogy az együttes tagjai is az ő fajtájából valók. Iron Maiden, Black Sabbath, Rolling Stones, AC/DC,

T-rex, Meat Loaf; Beatles – Lennon saját bevallása szerint a sikerért eladta a lelkét az ördögnek. Mötley Crüe, Demon, Accept, Judas Priest, Venom – vezetője elmondta, hogy templomokból lopott kegytárgyakat gyűjt + felvilágosította a laikusokat, hogy a fekete miséken azért szükséges csecsemőket áldozni, mert az ő vérük az elképzelhető legártatlanabb és legtisztább.

A kígyó módszere a hipnózis, megbénítás, aztán elkapja az áldozatot.  A Zsidó levél 12:1-2 mondja, hogy „nézzünk fel” Jézusra – az eredeti szó jelentése: minden másról elnézve felnézni.

Sok zenész fiatalon, furcsa módon vagy körülmények között halt meg. („Véletlent mondunk, ha nem akarunk tovább gondolkodni.”)



2. Ködösítés vagy túlzás?


Egy rock-együttes akkor is kárt okoz, ha nem gondolja komolyan az okkultizmust, csak reklámfogásként alkalmazza. Komolytalanul is szélesre tárja az ajtót a negatív oldal előtt + félrevezeti az embereket, akik elfogadják ezeket.  A negatív szellemi erők mindenképp komolyan veszik ezt, és nem engedik el az embert. „Több remény van arra, hogy egy csörgőkígyót sikerül háziállattá szelídítened, mint hogy az okkult dolgokkal való foglalkozást károsodás nélkül megúszd.”

A magát a negatív erőknek megnyitó zenész kísérő szellemeket kap, akik mindig a közelében maradnak; titokzatos erők és energiák hordozójává teszik őt, ezzel meg tudják szólítani mások tudatalattiját, és át tudnak áradni oda.

Az aktív tudatküszöb eltávolítása után az ember szelleme megnyílik az előtt, ami belé akar hatolni. Az akarat és az érzékek tudatos tevékenységének kikapcsolása passzív állapotot hoz létre, ezzel minden idegen szellem előtt megnyílik a tudatalattiba vezető ajtó. Az aktív értelem akadályozza ezt a folyamatot.

Jimi Hendrix mélyen belekeveredett a spiritizmusba, egyszer azt nyilatkozta: az embereket zenével meg lehet igézni, így a leggyengébb pontjukon elkapva őket lehet a tudatalattijukba „prédikálni” bármit.



3. A zene szerepe


A zene érzékfeletti tapasztalatokhoz juttathat. Egyesek tudatosan használnak fel bizonyos formákat az önkívületi állapot előidézésére ill. a szellemek működését megkönnyítő légkör megteremtésére. Shakespeare szerint „A zene még a vadállatokat is megszelídíti”, de ennek az ellenkezője is előidézhető.

Az agy olyan, mint egy hangszer, ha a tulajdonos nincs ott, bármely zenész játszhat rajta. A zenész a szellem, ő irányít és ural.

„Normális körülmények között az agyamat irányító szellem a személyiségem.” – Dave Hung evangéliumi író.

A „head- banging” kielégíti a megszállottság feltételeit, halált is okozott már.

A mámoros állapot, a gondolkodás ködösítése ellentétes az Igei józansággal és éberséggel.

Az okkult irodalom olvasása is az okkult hatalmak bűvkörébe vonhat; nem lehet egyszerre élő kapcsolatban lenni Istennel és szándékosan és folyamatosan istentelen hatásoknak kitenni magunkat. Az Ige növekedésének és győzelmének bennünk feltétele az okkult tárgyak, dolgok megsemmisítése.

2011. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!