Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális az, ha az ember...

Normális az, ha az ember várja Jézus eljövetelét?

Figyelt kérdés

Annyi olyan problémát látok a világban, az emberi kapcsolatokban, amikre már nem látok más megoldást.

Pedig alapvetően nagyon pozitív személyiség vagyok.

Miért van ez? Mit csináljak? Nem mondom, hogy jól érzem magam benne. Olyan mintha feladnék minden törekvést. Belefásultam volna az életbe?


2011. okt. 29. 14:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül :)

2012. ápr. 22. 21:16
 12/20 anonim ***** válasza:

Érzékenyebb emberek nem tudnak beilleszkedni a mai világba. Teljesen jogosak az érzéseid, én is hasonlóan vagyok vele. Az nagyon pozitív, ha van családod, gyereked, ez reményt ad és értelmet a mostani embertelen világban.

Van egy honlap, ahol összegyűjtöttem videokat és könyveket, bár nagyobb részük angolul van. Meg fogod látni, hogy nem benned van a hiba.

www.jezusazut.hu

2012. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Aki szereti a maga életét, elveszti azt; és aki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.

János 12:25

2012. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Annyi erővel a sült galambot is várhatnád... az sem jön. :-)
2013. ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Használd a józan eszedet és ne hagyd, hogy megfosszanak tőle!


Nem Jézus a cselekvő, hanem te!

2013. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem Jézust választod, akkor sem te irányítod az életed, hanem a társadalom, a kormányfő, a főnököd, a feleséged, a bankok, stb. Te döntesz!
2013. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%

Normális. :) Apostolok is vágytak rá.

De a feladás viszont nem az.

Ne csak vágyódj Jézus visszajövetelére, hanem nézzél rá, és kövesd Őt, pl. abban, h nem adod fel a dolgokat, Ő is így tett a végsőkig. Én is igyekszem mindig így tenni, ismerős amúgy az érzés, kérj tőle erőt, és adni fog.

2013. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Jézus csupán a szellemi megváltás lehetőségét tudta elhozni.


Eredetileg (Isten akarata szerint) az ember sose választotta volna, hogy eltérjen a Szeretet útjáról.


Ha nincs a Bűnbeesés, akkor nincs bűn, nincs gonoszság, nincs szükség se megváltásra, se egyházra, se vallásra, stb... Az ember természetes módon megtestesítené Isten szeretetét és teremtő erejét.

EZ az eredeti terv(!) nem valósult meg. Még.

Többek között ezért van szükség a Messiás Második Eljövetelére, és a Teljes Kinyilatkoztatásra, amit Jézus megígért, és amire az Istennel járó emberek készülnek.

2013. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Ling-ce ***** válasza:
46%
Nemcsak normális, de üdvös is.
2014. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia. :)


25

És ímé egy törvénytudó felkele, kísértvén őt, és mondván: Mester, mit cselekedjem, hogy az örök életet vehessem?



26

Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?



27

Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.



28

Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz. (Lukács 10:25-28)



A Tízparancsolat:

L


2

Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.



3

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.



4

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.



5

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.



6

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.



7

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.



8

Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.



9

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;



10

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;



11

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.



12

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.



13

Ne ölj.



14

Ne paráználkodjál.



15

Ne lopj.



16

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.



17

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé. (II. Mózes 20:2-17)


Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. (János 13:34)

2020. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!