Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallást kövessem?

Melyik vallást kövessem?

Figyelt kérdés

Csecsmokent katolikusnak kereszteltek, de nem gyakoroltam sose. Apam tanitott meg ezt-azt errol a vallasrol.

Felnottkent talalkoztam Jehova Tanuival, koztuk toltottem kb. 1,5 evet. Ahogy odakerultem, ugy jottem el toluk: Tul sok volt a kerdesem. Elejen orultek, a vegen mergesek voltak.

Nincs bajom Istennel. Elfogadtam, es szeretnek valahova tartozni, ahol nem csak a kepmutatas a fontos.

Van olyan vallas, amelyik nem csak predikal, hanem be is tart mindent, amit elvarnak az egyszeru embertol is?


2011. nov. 8. 18:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell követned egyiket se mi vagy birka? Isten szabálya viselkedj jól , ha segítesz másoknak és nem ártasz senkinek akkor már jobban éled le életed mint néhány vallás fanatikus
2011. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nincs olyan vallás, hiszen egyik ember sem tökéletes.
2011. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 eric_one ***** válasza:
Aki mindenből elhisz egy kicsit az végül semmit sem fog hinni.
2011. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Elsősorban a történelmi egyházakat javaslom (katolikus, evangélikus, református). Nem tökéletesek. Sok hibájuk van, de kidolgozott dogmatikájuk van és évszázadok óta válaszolnak az emberek kérdéseire. Természetesen Isten képviseletében. (Szemben az új karizmatikus gyülekezetekkel). Ez nem jelenti, hogy elvetem az újakat, csak néha megbízhatóbb a több hagyománnyal rendelkező.


"Van olyan vallas, amelyik nem csak predikal, hanem be is tart mindent, amit elvarnak az egyszeru embertol is?"


Bort iszik vizet prédikál. Gyakran hallani. Nos hát a Tízparancsolatot nem lehet betartani, tökéletes ember nem létezik, sajnos, vagy nem sajnos. A egyház egy olyan hely, amely segít abban, hogy gyakorolhassuk a hitünket. Egy hely, ahol másokkal együtt gyakorolhatjuk és megélhetjük a közösséget. Ne a negatívumait nézd, azt amiben vétkezett (mert van ilyen is bizony), hanem, hogy mennyi lehetőség van benne... mennyi emberi igyekezet, mennyi munka. És persze mennyi áldás Isten részéről.


Üdv: egy evangélikus

2011. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Gondolod,hogy ha egy harmadik valláshoz csatlakozol,azt nem fogod otthagyni rövidesen? ;-) miért olyan fontos,hogy tartozz egy valláshoz?

Nos,a vallásokban mindben ott van a képmutatás.kisebb-nagyobb mértékben.Én azt tanácsolom,ne bízz bennük,eszelős emberek állnak a hátterükben.Ha Istent elfogadod,akkor fogadd el a bensődben,nem kell hozzá a világ jóváhagyása,Kis Pista véleménye,az ilyen olyan egyház engedélye.akit dróton rángatnak az nem éli az életét.

2011. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

A sátán azért jött,hogy lopjon öljön és pusztítson. Ezt az előző válaszolónak mondom.


Hogy melyik vallást kövesd?

Kövesd Jézus Krisztust a Biblia alapján!

2011. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem véleményezném egyik vallást se. Én magam nem tartozom egyik földi gyülekezethez sem, így talán egy kicsit autentikusabban tudok tanácsot adni neked.


Magam is katolikus családban nőttem fel. Pár éve foglalkozom felekezetek, gyülekezetek tanításaival.


Ha mindenképpen szeretnél egy csapathoz, felekezethez tartozni, kik komolyan (de nem véresen) veszik Isten parancsolatait, illetve a Bibliát azok a hetednapi adventisták, közülük is ma már kivált felekezet, a keresztény advent közösség. Róluk például itt olvashatsz:

www.kerak.hu Sok előadást meghallgathatsz, letölthetsz az internetről tőlük. Természetesen maguk is emberek lévén ejtenek hibákat, kissé fals tanításokat, de mindenképpen én magam úgy látom, hogy kiemelkedően precízen elemzik Isten igéit a többi vallással ellentétben. Természetesen mindezt a Biblia szemszögéből mondom. Velük semmiképpen nem fogsz szerintem úgy járni, hogy gyűlnek a kérdéseid megválaszolatlanul pusztán a betanult szöveget mondva újra meg újra.


Üdv: L

2011. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Próbáld megismerni azt, ami tulajdonképpen valahol a Tiéd: a katolikust. Ha már ott kereszteltek. Az, hogy megismered nem egyenlő azzal, hogy követed. Bármilyen vallás szerint is akarj majd élni, először ismerd meg. Aztán ha nem tudsz együtt élni vele, ne kövesd. Olvass sokat, légy "külső megfigyelő" több templomban szentmiséken, és ne félj majd egy idő után szóbaállni pappal.

De ha nem a katolikussal teszel így, akkor is ezt az utat választanám. A nem történelmi egyházaknál (és szektáknál) az a nehéz, hogy nem engednek külső megfigyelőnek lenni, így a döntésed nem lehet igazi. Ezért is jó valamilyen történelmi egyházba belenézned.

2011. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"A nem történelmi egyházaknál (és szektáknál) az a nehéz, hogy nem engednek külső megfigyelőnek lenni, így a döntésed nem lehet igazi."


Bocsánat, de nem értek egyet. Az általam említett advent közösség esetében nem ezt támasztja alá például ez a honlap.

[link]


Nem ezt támasztja alá a szintén adventista "fenhatóságú" sola scriptura teológiai főiskola honlapja:

www.sola.hu

Ezen az oldalon rengeteg előadást le lehet tölteni.

Szívesen látnak külső megfigyelőként például a gödöllői gyülekezetben, biztos vagyok benne. Vedd fel a kapcsolatot ha érdekel szintén a gyak.kérd. oldalon sokat válaszoló "Péter" névre hallgató testvérrel. (Remélem nem haragszol Péter, hogy a nevedben reklámozlak.) Elképzelhető, hogy sok gyülekezetben, vallásban nem látják szívesen a külső megfigyelőket, de hidd el vannak kivételek, és szerintem te ilyen kivételeket keresel. Attól, hogy valamire ráaggatjuk, hogy történelmi, attól még nem biztos, hogy igazabb, mint amire ráaggatjuk, hogy szekta.


Üdv: L

2011. nov. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
nem a vallás a képmutató, az ember a képmutató!!!!
2011. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!