Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy tudtok hinni olyasmibe...

Ti hogy tudtok hinni olyasmibe mi nem létezik vagyis még nem láttatok? (Ez nem vallási kritika)

Figyelt kérdés
Hanem egy tanácstalan ember kérdése.
2011. nov. 13. 14:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Tehát, kedves kérdező, ha valódi hitet akarsz, azt sohasem alapozhatod mások beszámolóira, hanem magadnak kell saját meggyőződésre jutnod."


Szerintem azért nyugodtan lehet mások tanúságtételeit olvasni hiszen Isten is azért teszi a csodákat hogy az emberek hite megerősödjön. Az nem baj ha valaki utánanéz és ilyen módon erősödik meg a hite. Én is nagyon szeretem mások tanúságtételét olvasni és úgy érzem hogy ezek nagyon megerősítenek hitben.

2011. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Semmi baj azzal, hogy mások beszámolóit elolvassa, vagy hisz nekik. Én a személyes bizonyosságról beszélek. Azt ugyanis nem lehet mások véleményére alapozni.
2011. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hit

Meghatározás: „ A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása” (Héb 11:1). Az igazi hit nem hiszékenység, amikor az ember kész elhinni valamit megbízható bizonyítékok nélkül, vagy egész egyszerűen azért, mert el akarja hinni. Az igazi hit alaptudást feltételez, megkívánja a bizonyítékok ismeretét, valamint annak az őszinte értékelését, amire a bizonyítékok mutatnak. Így bár pontos ismeret nélkül lehetetlen valódi hitre szert tenni, a Biblia azt mondja, hogy „a szívével” gyakorol hitet az ember (Róma 10:10).


Szemléltetésül:

A levegőt sem lássuk, mégis hisszük, tudjuk, hogy van.

2011. dec. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A mi hihető az elsősorban nem az ami látható, hanem az, ami logikus.

Nagyon sok matematikai probléma például nem "látható", de számolható.

2011. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!