Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ajánlanátok katolikus templomo...

Ajánlanátok katolikus templomot (vagy atyát), aki a templomi esküvő előtt megkeresztelne 3-4 hónapon belül?

Figyelt kérdés

3 hónapos lányunkat kereszteltetnénk,és szeretnénk most már Isten áldását kérni a házasságunkra,ezért az elhatározás férjemmel,hogy pótoljuk a templomi esküvőnket!

Bevásárlóközpontokban dolgoztunk este 8-9 óráig tartó nyitva tartással mindketten,ezért nem tudtunk eljárni keresztelésre felkészítésre (erre csak én),illetve az 1 évesnek hirdetett jegyesoktatásra.

Mielőtt félreértené valaki: nem hirtelen elhatározás,12 évig katolikus szellemű iskolába jártam,és többet voltam misén,mint sok megkeresztelt katolikus...,egyszerűen maga a szertartás hiányzott,ami másnak babaként megadatott...


2011. nov. 15. 12:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kérlek ne az legyen a válasz,hogy kérdezzük meg az atyákat egyesével,vagy keressük fel,mert ezt elkezdtük,de "potyára" mentünk el olyan plébániára,melynek irodáját előzőleg felhívtunk,és azt mondták,hogy nagyon örülnek,és természetesen megkeresztel az atya az esküvő előtt... Személyes találkozóra hívtak el,ahol az atya közölte,hogy 10 hónap múlva kezdődik egy felkészítés,ami akár évekig is tarthat...


Én azért 12 évnyi hittan után nem a 0-ról indulok szerintem lélekben...

Férjem meg van keresztelve,de Ő alig volt templomban...,én rengetegszer voltam,és hiszek is Istenben,de mivel elmaradt a keresztelésem anno,most emiatt vagyok "elmaradva"...

2011. nov. 15. 12:30
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a 3 hónapos babával a karomon "luxus" lenne egyesével ellátogatni mindenhová,csak mert telefonon viszont nem mondanak semmit...


Hallottam ilyen eseteket,hogy szerettek volna előtte megkeresztelkedni,és én anélkül amolyan színjátéknak érezném az esküvőt,tehát mindenképp keresztelkednék előtte,nem férjem kedvéért lenne az esküvő,és nem is a fotók kedvéért,mert nekem elég lenne,ha csak mi vagyunk ott,meg a pap,és a tanúk!

2011. nov. 15. 12:34
 3/12 anonim ***** válasza:
üzentem, priv
2011. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Várost mondasz? akkor lehet, hogy tudok javasolni.
2011. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen,város,leginkább Budapest,mert itt élünk :)

De ha valami könnyen megközelíthető egyéb helyen van,ahova a babával is könnyen tudnék járni,akkor az is jó lehet :)


(Privit köszönöm!!)

2011. nov. 16. 09:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd csak, mivel fent van neten nyilvánosan a címük, nyugodtan tudsz velük e-mailben is értekezni: [link]


Első sorban Botond atyának javaslom, hogy írj, de írhatsz Szabolcs atyának is. Írd le szépen, amit itt, szerintem nem fognak elzárkózni (vagy ha mégis, nem kellett külön elmenned.) A Sziklatemplomban vannak amúgy. Nagyon rendesek.

2011. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd írj, mire jutottatok. :) Lehet, hogy nem válaszol rögtön aznap, de egy héten belül szokott. Vagy akár telefonon is próbálkozhatsz, és kérd Botond atyát. Ha netán nemet mondanának, vagy Neked nem megfelelő feltételeket, akkor még írj, és javaslok mást. De azt hiszem, nem lesz erre szükség.
2011. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megpróbálkozom Velük! :)

illetve most férjem,mert épp babázok,csak megnéztem az email-eket :))


Köszi előre is!

2011. nov. 17. 10:21
 9/12 A kérdező kommentje:
Írtam privit is,a Sziklatemplomban nagyon készségesek :)
2011. dec. 15. 13:16
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ajánlom a Sziklatemplomot,mert valóban az adott emberre és feladatra koncentrálva segítenek mindenben! :) Nagyon készségesek,megvolt a keresztelég (mindkettő),és az esküvőnk is!


Még egyszer köszönöm a segítséget,ez nagyon sokat jelentett!!! :)

2012. aug. 1. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!