Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Montanába lett bennem egy...

Montanába lett bennem egy belső sugallat, hogy szerezek be egy bibliát, és olvassam el, meg foglalkozzak egy kicsit a vallással. Mit jelen ez?

Figyelt kérdés
Előtte soha nem gondoltam, hogy egyszer ezt fogom tenni, szerintetek mit jelent ez? Mért lett bennem egy belső kényszer arra, hogy a vallással és a Bibliával foglalkozzam???
2011. nov. 23. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam anno. Megérte. Ártani nem árt, vedd és olvasd.
2011. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már olvasom, Te meg tudtad mért kellett megtenned?
2011. nov. 23. 22:41
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Isten minden embert megszólít, mivel mindenkivel szeretné felvenni a kapcsolatot. Az persze, hogy kit hogyan szólít meg az egy más dolog. Úgy gondolom ha válaszolsz Isten hívására, és keresed Őt tiszta szívedből akkor óriási nyereségben lesz részed, amit senki sem vehet majd el tőled. Hihetetlen bölcsesség van a Bibliában.


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust." (Ján 17,3)

2011. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Nem csak az a fontos, hogy olvasd, hanem, hogy értelmezni is tudd az olvasottakat. Talán ezért most érzed szükségét, mert most értél meg rá. Műveltség szempontjából is fontos könyv a Biblia, de hívő emberként mondom, hogy ezt is a megfelelő fenntartásokkal kell kezelni, annak tudatában annak, kik, mikor és hogyan állították össze.
2011. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Magánéleti problémák,esetleg üres céltalan lét idegesítővé váló tudata,ilyesmi....

Nálam is így kezdődött,de már kigyógyultam.

2011. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy olvasd :)
2011. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Ez azt jelenti hogy Isten ilyen módon szólított meg, és szeretné ha foglalkoznál Vele és jobban megismernéd Őt. Valaki imádkozott érted és ennek lett ez a hatása.

A Bibliaolvasást én az evangéliumoknál kezdeném a helyedben. Próbáld lassan, figyelmesen olvasni és előtte nem árt imádkozni egy kicsit hogy Isten segítsen megérteni amit olvasol.

A vallással való foglalkozást meg hittannal, megkeresztelkedéssel vagy bérmálkozással (konfirmálással) kezdhetnéd.

Én a helyedben igyekeznék megszerezni a Szentlélek kereszstséget is. Elmehetnél egy Élet a Lélekben szemináriumra.

Próbálj naponta imádkozni és a mindennapi tevékenységeidhez is kérd Isten segítségét.

Vasárnapi templombajárás se lenne rossz ötlet.


Ha gondolod szívesen segítek többet is privát mailben.

2011. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Azt gondolom, hogy Isten szólni szeretne hozzád az Ő Igéjén keresztül. Sokan vannak, akiket ezen a módon szólít meg Isten. Olvasd nyitott szívvel még akkor is, ha sok mindent nem értesz belőle!


Tamás

2011. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Peruccsia ***** válasza:

Mondjuk kétezer éve a csapból is a Biblia folyik. Ha állandóan ezt hallod évtizedeken keresztül, jóhogy eszedbe jut hogy elkéne olvasni.

Ha a pápua mitológiát duruzsolnák a füledbe, akkor is azt gondolnád el kéne olvasni.

2011. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk kétezer éve a csapból is a Biblia folyik."


Nekem inkább úgy tűnik hogy reklámok, hírek, filmek és újságok vesznek körül minket amelyeknek a témája nem a Bibliáról szól hanem gyilkosságokról, katasztrófákról, pénzről, szexről, autókról, egészségről és egyéb világi témákról. Ahhoz hogy mondjuk egy Bibliát szerezzek egészen sokat kell gyalogolni.

2011. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!