Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenről a szex jut eszembe,...

Mindenről a szex jut eszembe, pedig szűzen szeretnék házasodni, de nagyon nehezen viselem?

Figyelt kérdés

vallásosan neveltek, és eldöntöttem, h szűzen házasodom. Van barátom, aki nem így gondolja eredetileg, de azt mondta nem központi kérdés számára a testiség, és attól még nagyon szeret és várni fog rám. Soha nem is próbált befolyásolni, így vagyunk együtt már 9 hónapja. De én meg nagyon nehezen viselem, mert nagyon kívánom a szexet, és mindenről az jut eszembe. Ha meglátok egy párt, elmerengek, h vajon lefeküdtek-e már egymással, és irigylem a friss házasokat, mert nekik már szabad, és tényleg mindenről ez jut eszembe. Nagyon szenvedélyes természetű vagyok. Viszont tudom, h Isten azt nem nézné jó szemmel, és h megéri megtartóztatnom magam a saját érdekemben, de nem tudom h fogom bírni. Kérlek olyanok, akik hülyeségnek tartják az álláspontomat most ne írjanak, azok válaszára vagyok kíváncsi, akik támogatni tudnának abban h ki lehet ezt bírni. Valamint ötleteket várok, h mivel csillapítsam ezt a vágyamat és tereljem a gondolataimat más felé, mert teljesen felőröl.

köszönöm

21L


2011. nov. 27. 18:51
1 2 3
 11/23 mustafa33 ***** válasza:
41%
Szép dolog az elhatározásod, de a korod megvan hozzá, hogy felelőségel viszonyulj a szexhez. A 9 hónap nem olyan sok. A két év az a legfőbb idő. A vallási előírás betartásának megvan az értelme, de nem minden áron. Inkább a szabadosság és felelőtlen szex elől óv. Viszont a mai világban jobb, ha tisztában vagytok ilyen téren is az egymáshoz illőségetekel. Jobb mint egy későbbi válás, ha nincs meg az öszhang. A vállás is tabu az egyházu szerint. Akkor inkább válalsz egy szerencsétlen kényszer együtlétet. Döndsd el mi fontosabb számodra. Kisebb bűn a szex mint egy rosz házasság. Mert a házasságban az egyház szerint sem elhanyagolható a testi együttlét. Aki meg mindenféle pótmódszert ajánl azzal hogy az nem szex(kivéve az önkielégítést mert az természetes pótcselekvés), az nem tudja mit beszél. Minden sex amit két ember együtt csinál nemi szerveivel. Sőt bizonyos módszerek még inkább szorosabb kötődést igényelnek mint a "sima szex". Az orális, anális és egyéb módszerekre ráfogni hogy nem szex, csak önámítás, alibizmus, önnyugtatás. Ha úgy döntesz, megteszed, és lelkiismeret furdalásod lenne, gyónj meg, esetleg (attól füg milyen a lelkiatyád) beszéld meg a lelkipásztoroddal (de csk utána!) meglepődsz, hogy milyen könnyen megbocsájtást nyersz.
2011. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem is csak azt nézzük, hogy a szex bűn... A viselkedésedet úgy is fel lehet fogni, hogy böjtölsz. Fontosabb számodra Isten, mint a világi dolgok, és így akarod bemutatni neki, hogy lemondasz egy általad fontosnak tartott és áhított dologról, ami hidd el kedves Neki.

Pál 2 Kor. 4/17-18:

"Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk igen-igen nagy örök dicsőséget szerez nékünk;

Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók."

Ez adjon erőt! :)

2011. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%

Ha mindenről az jut eszedbe akkor az azért van,mert a szívedben ilyen dolgokat forgatsz/forgattál,ilyen dolgokat néztél stb.


Naponta többször imádkozd: "Teremts benne tiszta szíved óh Isten és az erős Szellemed újítsd meg bennem."


"Ha valaki megbánja bűneit Ő hű és igaz megbocsájtja vétkeinket és megtisztít minden gonoszságtól."


"Mert az én óemberem Jézussal együtt fel lett feszíve,hogy megsemmisüljön a bűn hatalmában álló test,hogy ne szolgáljunk többé a bűnnek."


"Új teremtés vagyok,mert ha valaki Krisztusban van új teremtés az a régi elmúlt és íme új jött létre.


"Éppen ezért élek többé NEM ÉN hanem él bennem A KRISZTUS."

2011. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Szia Kérdező!

Több ötletem is van:

1. Házasodjatok össze a barátoddal,és akkor minden megoldódik, anyit,és annyiszor szexelhetsz, amennyit, és ahányszor csak akarsz.

Ha ezt valamiért nem lehet, akkor foglald el magad, olvass, vagy nem tudom, és kerüljétek a nagyon szoros együttléteket, intim testrészek simogatása, stb.

Ha nagyon gáz van, és nagyon bizsereg ott alul, akkor végső megoldásként zuhanyozd le magad ott alulról hideg vízzel, de ezt csak végső megoldásként ajánlom.

Üdv: Napirai

2011. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%

Ha nagyon nehezen viseled,akkor szenvedni fogsz.Isten pedig nyilván szadista,mód felett örül ennek,ebben teljesen biztos lehetsz....Figyelj,a természetes nemi vágyat,ami nincs házassághoz,meg házastárshoz kötve,akár hiszed,akár nem,Isten oltotta bele az emberbe.De te inkább hiszel a nagy hatalmú egyház embereinek,hiszen ők már csak tudják,hogy mi a jó neked,mindig is a te érdekeidet szolgálták,és mindig megadták a lehetőséget,hogy szabadon megismerhesd magad....hiszen ők sokkal jobban ismernek téged,mint te önmagadat! nincs is szükség arra,hogy őszintén önmagadra figyelj,ez teljesen fölösleges,majd ők megteszik helyetted.ezért szenvedsz most ezzel a problémával,mert ők jót akartak neked.....(nem feltétlen rosszindulatból,inkább tudatlanságból)De ha továbbra is ezt szeretnéd,ne hallgass a természetességre,ne figyelj a tested-lelked igényeire,hallgass az emberekre és bízz meg bennük:Meglátod,hogy ki fogod bírni-szexuális zavarokkal,bűntudattal és szenvedéssel.


Remélem átjött az irónia,és tudom,hogy nem ilyen választ vártál,és tudom,hogy talán kissé nyers volt a válaszom,de nincs értelme kerülgetni a forró kását.

30/F,volt keresztény.

2011. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
2011. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 30/F volt keresztény!

Nem mondták még neked, hogy attól, hogy vallást váltottál, még nem kéne a kereszténység ellenségének lenned?

Bár ahogy a kommentedből kitűnik, vagy teljesen ateista vagy, vagy én nem tudom, milyen vallás kötelékébe léptél át, de sztem nem tanítja egyik vallás sem, hogy Istenről ilyen ellenségesen nyilatkozz.

Küldj egy linket arról a vallásról, ahova tartozol most, különben én igen nehezen hiszem azt el, hogy nem vagy ateista.

Üdv: napirai

2011. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolog a nemi ösztön. A szex pedig jó (de még mennyire). Testnek és léleknek is.

Ahogy az éhség. Az is természetes. Mégsem ölöm meg a kutyámat, hogy megehessem. A szükségek ugyanis nem vezethetnek, azokon uralkodni kell.

A szex a házasságba való, ez a természetes és biztonságos környezete. Én is kibírtam a házasságig, és a feleségem is. Pedig borzasztóan nehéz volt.

Azt teheted pl. hogy nem bujkáltok egymáshoz, nem csókolóztok állandóan... Egy egészséges ember (főleg férfi)teste egészségesen reagál az ilyesmire.

Nem ciki, ha szűz vagy. Sőt! Éppen hogy értékes. Valamit, amiből az életben csak egy van, egyetlen embernek tartogatod, neki ajándékozod, mert tiszteled és szereted. Sok idiótának nagy a szája, de fogalma sincs, mi az az igazi szeretet, mert soha nem szerettek önzetlenül. Sem őket nem szerették önzetlenül mások.

Aztán meg lesz még idő bepótolni:) Ráadásul neked nem jut majd eszedbe szex közben, hogy milyen volt mással. Nem úgy, mint az itt okoskodóknak, akik képtelenek anélkül szexelni, hogy ne versenyezzenek teljesítmény kényszeresen. Így, ha azt mondom a feleségemnek: "egyetlenem", vagy "mindenem", akkor nem hazudok. El tudod képzelni, micsoda mélység van ebben???


Úgyhogy kitartás, és minél előbb házasodjatok össze!:)

Hidd el, nagyon fogsz örülni annak, ha a nászéjszakán ajándékozhatod oda magad annak, akihez egész életedet kötni szeretnéd!


Ui. ha nő vagy, akkor kerüld a romantikus filmeket! Ha ffi, akkor meg járj csukott szemmel. Sajnos jobb ötletem nincs :)

2011. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem szeretnék csak a szex miatt belerohanni egy házasságba, úgyhogy még ha nehéz is inkább kibírom, mint h pár hónap után összeházasodjak. Köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 28. 16:49
 20/23 anonim ***** válasza:
64%

"Kedves 30/F volt keresztény!

Nem mondták még neked, hogy attól, hogy vallást váltottál, még nem kéne a kereszténység ellenségének lenned?

Bár ahogy a kommentedből kitűnik, vagy teljesen ateista vagy, vagy én nem tudom, milyen vallás kötelékébe léptél át, de sztem nem tanítja egyik vallás sem, hogy Istenről ilyen ellenségesen nyilatkozz.

Küldj egy linket arról a vallásról, ahova tartozol most, különben én igen nehezen hiszem azt el, hogy nem vagy ateista.

Üdv: napirai"


Kedves napirai!

Azt hiszel amit akarsz.Istenről pedig az a véleményem,ami.nem vagyok ateista,és nem fogok neked küldeni semmilyen linket,mert nem tartozom semmilyen konkrét valláshoz.Na most meglepődtél ugye? nem csak fekete meg fehér létezik,van még jó pár szín ezen kívül,ki gondolta volna....

A kereszténység ellensége lennék? komolyan gondolod,hogy fel tudnám venni a harcot a keresztény Istennel? esélyem sem lenne,azért is elítélne,és eltaszítana magától mert őszintén kimondom a véleményem....gondolj csak Jézusra,(akit egyébként tisztelek,és egy nagyszerű embernek tartok)milyen kedves volt vele a zsidó-keresztény Isten,keresztre feszítették a nagy tudású,a megbocsájtó szeretet Istenétől kinyilatkoztatást nyert főpapok és írástudók,csak mert nem volt egy általánosan elfogadott vallása! igen,Jézus ateista volt a szemükben,Isten káromló,Isten tagadó,mert nem azt mondta,amit ők tartottak az egy Isten hitről! ezért kellett megkínozni,és keresztre feszíteni....a vallások sok mindent tanítanak,tudod,ha valaki őszinte azt rögtön ellenségesnek veszik,mert nem azt mondja amit hallani akarnak,ez a baj a legtöbb vallással,főleg a kereszténységgel,de ha hazudnék,akkor meg egyenesen az ördög beszélne belőlem! sajnálom,hogy sehogy sem tudok megfelelni a keresztény tanításoknak és a buzgó híveiknek,de úgy érzem nem bennem van a hiba....

30/F

2011. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!