Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római-katolikusok ti, hogyan...

Római-katolikusok ti, hogyan és mikor szoktatok imátkozni?

Figyelt kérdés
minden érdekel.miért,hol,hogyan,mikor,meddig
2011. dec. 1. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ahol vagy amikor akarsz. Isten bármikor meghallgatja az imádat,teljesen mindegy hol vagy a lényeg,hogy a szívedből fakadjon és tényleg azt mondd el az Úrnak ami benned van.
2011. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem imádkozni szoktak.
2011. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Reggel és este fél-fél órát. Saját szavaimmal, kötött imával ill. Biblia olvasással.

Amire igyekszem figyelni, hogy reggel fogalmazom meg kéréseimet és más emberért való közbenjárásomat, és este Isten dicsőítésére, imádására és a hálaadásra helyezem a hangsúlyt. Meg persze a lelkiismeret vizsgálásra, bűnbánatra, bocsánatkérésre. Azért, hogy nem menjen át minden imám kérésbe majd követelőzésbe.

Minden reggel megkérem Istent, hogy helyezzen a szívembe egy szándékot, amiért azt az adott napot felajánlom. Pl.: egy személyért vagy a Tisztítótűzben szenvedő lelkekért vagy azokért az anyákért, akik azon gondolkodnak megöletik babájukat stb.

Amióta ezt a kétszer fél órát betartom sokat fejlődött a kapcsolatom az Úrral.

:)

2011. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább imádkoznak.......
2011. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mikor végigmegyek a folyóparton, meglátom este a Holdat, vagy akár a napkeltét az ablakból, a fények játékát a leveleken, és elgondolkodok, hogy lehet valami ennyire tökéletes, akkor imádkozok. Imádkozok, mikor hálával gondolok arra, hogy végre vannak, akikhez fordulhatok szinte bármikor, és akkor is, mikor eszembe jut, hogy végre félelem nélkül merhetek élni. Nem szavakkal - érzésekkel -, nem formalitásokkal - szabadon -, és nem kényszerből, mert valaki azt mondta - szabad akaratomból.
2011. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és bocsánatot kérek a helyesírásom miatt.(nem otthon jártam iskolába)
2011. dec. 12. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Napi 3 ima. A harangszók figyelmeztetnek rá. 6.00, 12.00, 19.00. Ekkor mondjuk az Úr angyalát (3 üdvözlégy kiegészítésekkel, +egy könyörgés). Az esti kiegészítve egy könyörgéssel a halottakért.

Személy szerint én még mondok reggel és este, valamit estefelé rózsafüzért szoktam mondani.

2012. jan. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!