Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bűnbánatot hogyan szítsam...

A bűnbánatot hogyan szítsam fel magamban?

Figyelt kérdés

Akár protestáns, akár katolikus álláspontból nézem, bűnbánat nélkül nem ér semmit sem a bűnbánati ima, sem a gyónás. Mit tegyek most, mert halálos bűnt követtem el, s helyre akarom tenni az Úrral a kapcsolatomat, de képtelen vagyok bűnként tekinteni rá?


Én nagyon szeretném, hogy helyreálljon a kapcsolat köztem és Isten között. Tudom, hogy vétkeztem, tudom, hogy olyat tettem, amit Ő nem helyesel, de képtelen vagyok bűntudatot érezni miatta. Próbálom magam vizsgálni, hogy mi lehet az oka, mert ezt a kettősséget nem értem. Egyszerűen mindent megtennék, hogy jóvátegyem azt, amit azzal a cselekedetemmel elrontottam, de múltkor már azért könnyeztem a padok között, mert nem éreztem semmit. Legutolsó próbálkozásként B12 vitamin szintet kértem a háziorvosomnál, hogy nézessük meg; még nem jött meg az eredmény, de ha az se a baj, akkor nem értem, hogy miért vagyok képtelen erre? Akkor vagy nagyon megátalkodott bűnös lehetek, vagy pszichopata. Félek. Valaki tud valamit erre mondani?



2011. dec. 3. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy egyáltalán bűnös vagy?

A folytonos önmarcangolás súlyos problémákat okozhat, mind a fizikai, mind a mentális egészségedben.

Most is bűnösnek érzed magad, amiért nem érzed magad bűnösnek. Ez őrület.

2011. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Halálos bűn? Nem igazán értem. Ha azzal nem ártottál közvetlenül másnak, akkor feleslegesen gyötröd magad, ha pedig igen, akkor nem írtál volna ide.
2011. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A bűnbánat nem egyenlő az önmarcangolással. Lelkiatyám (és mások is) mondták, és olvastam is, sőt, alapból is egyetértek vele, hogy nem szükséges könnyekben kitörni, stb.... A lényege az őszinte bánatnak: NEM akarom többet elkövetni, és erre törekszem. Ha újra elköveted, újra szükséges megbánnod - így. Ha nem érzed bűnnek, de az eszeddel elismered, hogy az, rendben vagy.


Nem ártana elbeszélgetni a gyóntató atyával erről. Hogy nem érzed bűnnek, habár tudod, hogy az. Kifejtheted, miért nem. Valószínűleg fog tudni tanácsot adni.


Ha nem találkozol olyan atyával, aki hajlandó lenne erről beszélgetni, és megírod, melyik városban élsz, szívesen ajánlok papot - sok helyen tudok.


Isten áldjon, és vigyázz, ne űzd magad a pszichés beteg álarcába, mert nem vagy az, de már az önmarcangolás, amit csinálsz.

2011. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Jézus kínszenvedésein próbálj elmélkedni és azon hogy ehhez minden ember hozzájárult a bűneivel.


Vagy olvasd el ezt, nekem sokat segített:

Emmerich Anna Katalin: A mi Urunk Jézus Krisztus kínszenvedése

[link]

2011. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!