Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy alakíthatnék ki magamban...

Hogy alakíthatnék ki magamban teljes hitet az Úrban [lent]?

Figyelt kérdés
Nem születtem vallásosnak, sőt egy nagyon, ilyen téren elítélő családba születtem. De sajnos ennek ugye meg is isszuk a levét mind, szerintem senki sem egészséges mentálisan, köztünk én sem. Tudom, tudom, orvos, gyógyszer, de hamarosan ez utóbbival le kel állnom. Most ez így hülyén hangozhat, de szeretnék hinni az Úrban, hogy van aki vigyáz rám. De nem olyan áron, hogy ezt meg az csináljam, meg böjt, meg nem tudom még mi, hanem hogy teljes szívemből higgyek Istenben. Ezt mégis hogyan alakíthatom ki magamban? A Bibliából olvassak? És ha igen, mely részeket? Előre is köszönöm, és azt is, hogy baráti tanácsokat kapok!
2010. márc. 29. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

mármint az Úrban [fent]?



:DDDDDDDDDDDDDdd

2010. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Járj el templomba. Milyen vallásúra vagy megkeresztelve?

Jó ötlet a Biblia olvasása is bár kissé nehézkes a nyelvezete.

2010. márc. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mondom, nem vagyok megkeresztelve, már a szüleim sincsenek. Csak mondjuk ilyen prédikációra nem nagyon szeretnék járni, hogy beleverjék a fejembe, hogy bűnös vagyok, meg ilyenek.

__________________________________

Elsőnek: te mit keresel ebben a kategóriában?

2010. márc. 29. 20:51
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
(Csak poénkodott kicsit. Még csak nem is bántó poén volt. Nem kell annyira komolyan venni. Tényleg vicces volt. :) )
2010. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Én mégis azt mondom, menj el egy katolikus misére vasárnap, meglepő, hogy mennyi erőt ad. Amit pedig nem érzel a magadénak, ne fogadd be. Én felnőtt fejjel, a a jegyesoktatás után lettem gyakorló katolikus.
2010. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha érdekel a vallás úgy, általában, akkor javaslom, olvasd ezt el, itt jó válaszokat kapsz:

[link]

[link]

2010. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Találsz a neten megtérő imát. Ez az első lépés. Aztán majd kialakul.
2010. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
nem értelek ,.nem vagy vallásos nem hiszel ,de magadra akarod erőltetni, ez hülyeség. fogadd el magad olyannak amilyen vagy, higgyél magadban, az a nyerő.
2010. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod akkor a Bibliabol olvasd eloszor az Ujszovegtseget az erdekesebb...meg a zsoltarok konyve is negyon szep jo hatassal lehetnek rad ezek a konyvek
2010. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nemcsak a Bibliában találod Istent. Olvashatsz más filozófikus tartalmú könyveket, pl.Müller Péter könyveit, OSHO könyveket, Balogh Béla "Végső Valóság"-át, esetleg a "Vidd hírét az igazaknak"-ot, ami Ausztrália sivatagjaiban ottani aboriginek között játszódik. Nekem most legjobb, és jól olvasható és jól befogadható: Gunagriha: Sorsnavigátor, vagy ugyancsak Gunagriha: A harmadik kívánság.
2010. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!