Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus hit szerint is...

A katolikus hit szerint is lesz elragadtatás? Vagy ők nem hisznek ebben?

Figyelt kérdés
Őszintén suólva nem bánnám ha igaz lenne, szivesen húznám már a csikot a földről...
2011. dec. 4. 11:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"27 éves vagyok, és mára már nagyon belefáradtam. Képességem nincs semmire, utcaseprői munkát meg nagyon emgalázónak érezném."


Gondolom szoktál imádkozni jobb munkahelyért és jelentkezni néha állásokra. Azt mondod hogy nincs képességed semmire de azért szerintem jelentkezz nyugodtan olyan állásokra is amelyekre úgy érzed hogy nem vesznek fel, majd a felvételizők eldöntik hogy felvesznek-e vagy sem. De ahhoz hogy felvegyenek sok állásinterjúra el kell menni. Szerintem egészen addig érdemes állásokra jelentkezni ameddig olyan helyre nem kerülsz ami már elfogadható.


"Az emberek állandóan csak kigúnyolnak és cseszegetnek, hülyére vesznek, röhögnek rajtam, nagyon elegem van."


Gondolom ismered ezt:


Lk. 21.16 "Kiszolgáltatnak benneteket a szülők, testvérek, rokonok és barátok, s némelyeket megölnek közületek. Nevemért mindenki gyűlölni fog benneteket. De nem vész el egy hajszál sem fejetekről. Kitartástokkal megmentitek lelketeket."


Vagyis ha veled ez történik akkor ez azt jelenti hogy Jézust követed, ezért vetnek meg az emberek. De ha te ezeket a szenvedéseket türelemmel elviseled és felajánlod áldozatként Istennek akkor Jézus maga fog örömöt és lelki békét adni neked, olyat amiből semmi nem fog tudni kizökkenteni. A lényeg az hogy ami veled történik azt türelemmel kell fogadni. Tudom hogy ezt mondani könnyű csinálni viszont nehéz, de ehhez is kérhetsz segítséget, hiszen a türelmet is a Szentlélek adja.

Élet a Lélekben szemináriumon voltál már? Ha nem akkor nagyon ajánlom.


"Álló munkát nem birok, mert kb még misén is ha állni kell már 1 perc állás utn olyan mitnha ketté akarna szaakdni a derekam."


Ez tényleg nem hangzik valami jól. Szerintem el kellene menned gyógyító imát kérni. Pesti vagy? Ha igen akkor szívesen ajánlok helyeket ahol segíthetnek.


"Szocális fóbiám van ami kezd lassan agóra fóbiává is válni+depresszió, meg mi egymás."


Én a helyedben emiatt is addig kérném a közbenjáró imákat amig jobb nem lesz.


"És közben persze jöna társadalmi nyomás h férj és gyerek. Csoda h van egy pasim aki mindezen problmáim ellenére elfogad. De nem nagyon merem szegény éltetét egy ilyen magamfajtával tönkretenni, a havi 30 ezer forintot kereső feketemunkámmal"


Az a barátod dolga hogy feleségül vesz-e vagy sem, te meg próbálj meg egyre jobb lenni hogy büszke lehessen rád. Nem az határozza meg az ember értékét hogy mennyit keres, sőt inkább az az értékesebb aki a kevesebb pénzből is meg tud élni. Ne törődj azzal hogy más emberek mit gondolnak vagy mondanak.


"lehet h most ezt az időszakodat éled h állandóan imádkozol, mented alelkedet, de sajna za ilyen időszakok elmúlnak."


Én eddig nem tudok róla hogy az imáim meghallgatására Isten akár csak egy lelket is megmentett volna. Viszont szerintem az általad átélt szenvedések és nehézségek ha felajánlod nagyon értékesek lehetnek Isten szemében.


"a rabszolgatartó főököm pokollá teszi az életemet, nagyon szörnyű, sosem gyűlöltem még embert, de ezt az embert nagyon gyűlölöm"


Gondolom ezt te is tudod hogy nem szabad gyűlölnöd. Ha gyűlölködsz azzal csak saját magadnak ártasz, mivel a gyűlölettel eltávolodsz Istentől. Próbáld meg azt hogy ha valami rosszat tesz veled akkor mindig imádkozz érte. Nem baj ha nehezedre esik, erőltesd. Az hogy milyen érzelmeid vannak, nem számít, a lényeg hogy akarj neki megbocsátani. Ehhez is kérhetsz persze imában segítséget, de gondolom ezzel se mondtam újat.


"mindig azt mondom, adjon már Isten neki is egy kis szenvedést"


Ilyet se kérj soha, ez gyakorlatilag átkozódás és az átok mindig visszaszáll arra aki kimondja. Ezzel is csak saját magadnak ártasz.


"egyébkétn közben már rájöttem, h nem lesz semmiféle elragadtatás, vagyis ha lesz is az nem a nagy nyomorúság előtt"


Szerintem akkor lesz az elragadtatás amikor már nagyon nehéz sorsa lesz az embereknek. Vagyis valamennyit még fognak szenvedni az igaz hívők is, de amikor már elviselhetetlen lenne a dolog akkor veszi magához Krisztus a hűségeseket.


"egyébként meg isten az igazak életét sosem teszi örömmé itt a földön.épp ez benne a lényeg"


De igen!


Mt 11,30 - Az én igám édes, és az én terhem könnyű."


Jézus megkönnyíti a szenvedést. Van egy ismerősöm akit egy karizmatikus találkozó során megérintett a Szentlélek. 3 napig olyan örömöt érzett, hogy saját állítása szerint ha lefűrészelték volna a kezét, azt se vette volna rossz néven. Ugyanez történik a vértanúkkal is. Azért tudnak helytállni mert Jézus olyan boldogságot ad nekik hogy szívesen haltak meg.

De ehhez először meg kell szabadulnod a gyűlölködéstől.


Remélem nem tűnik túlzott okoskodásnak amiket írtam, csak segíteni próbáltam.

2011. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"...De ehhez először meg kell szabadulnod a gyűlölködéstől. "


Meg a bünöktöl is....


Jársz rendszeresen gyónni? (havonta 1x).

Mert amiket leírtál, abból lenne mit...

(elnézést...)


Isten addig nem tud igazán fogalalkozni velünk, amíg nem akarjuk belátni, megbánni, levetközni büneinket.

Amíg nem akarunk KOMOLYAN változtatni rajtuk!

Csak misére járni, még nem minden.

2012. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö!


Úgy gondolom, tudnék Neked segíteni, ha hallgatsz rám és megfogadod, amit írok.


Kérlek vegyél a patikában (lehet, hogy meg kell rendelned) egy "Nux vomica C 30" nevü szert.

Ez a testi bántalmaidat, de az életkörülményeidet is meg fogja változtatni.


Ez a szer erösen tisztít (máj, vese, bélrendszer stb.) ezáltal regenerálódik az egész szervezet (derékfájás elmarad!), de miután a környezetünk, a körülményeink és a belsönk között van egy összefüggés ("mint bent, úgy kint"), a körülményeid is "tisztulni" fognak, tehát jobbra fognak alakulni!


Tudom, ezt nehéz talán elhinni, de ez így van, ki kell próbálni!


A "Nux vomica C30"-ból vegyél be az elsö hónapban 3 golyócskát. (gombostüfejnyi kis golyók, havonta kell szedni.)

A következö hónapban 4-et, az azután következö hónapban 5-öt. Ettöl kezdve maradj meg az 5-nél!

Úgy gondolom, minimum 6-8 hónapig, vagy akár 1-2 évig is szedheted, addig, amíg érzed, hogy jót tesz.


Ennek a szernek semmi mellékhatása nincs, csak jót tesz, tehát nem kell semmi negatívumtól tartani.

Az egyetlen fontos dolog, hogy a kávéivásról le kell mondani, mert a kávé megszünteti a hatását.

De majd közben még jelentkezhetsz, ha van valami.


Jó lenne, ha a barátod is szedné, mindketten jobb körülmének közé fogtok szép lassan kerülni, majd meglátod!


A szer kb. 7-10 € körül mozog, nem tudom Ukrajnában mennyiért árulják, de tekintve, hogy ez az adag (10 grammos üveg) évekig elég (kb. ezer golyó van benne), tehát gyakorlatilag csak egyszer kell megvenni az életben, így igazán kibírható...


Minden jót, Isten áldjon!!

2012. jan. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Most milyen az életed?

2013. jún. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!