Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megélted már Istent? Volt már...

Megélted már Istent? Volt már Vele konkrét élményed?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 16:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
6%

Nincs Isten!

Rossz hír:

Buta ember van, aki nem tudja folfogni, hogy egyedül van és ugyan úgy csak egy élőlény, mint az állatok vagy a növények. Megszületnek és elpusztulnak.

Jó hír:

Nagyon szépen fejlődött a kultúra és a művészet e dolog/dolgok kitalálásával.

2011. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
74%

Első, te meg bunkó vagy.

Üdv: egy ateista

2011. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 Sophie Warner válasza:
21%

első: bunkó vagy, de igazad van.

egy ateista: igazad van.


üdv: egy másik ateista

2011. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
11%
Első hárommal érted egyet. Egy ateista.
2011. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor itt az ellenpont. Igen, megéltem. Nem, nem vagyok buta, ráadásul ex-ateista vagyok.

Ha érdekel írjál privit.

2011. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
85%
Igen,volt hogy meggyógyított a betegségemből természetfeletti módon minden orvosi beavatkozás nélkül.
2011. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
70%

Gyermekkorom óta hiszek Istenben, de csak néhány hónapja "éltem meg" igazán.Leírhatatlan érzés volt.

Ha emiatt valaki butának tart, na bumm, ettől mi bajom lehet? Boldog vagyok,van reményem,tudom, hogy szeretve vagyok, van kihez fordulnom az életem nehéz pillanataiban,tisztán érzem, tapasztalom, hogy az a Valaki meghallgat, segít rajtam mások számára is megtapasztalható formában.

Tehát ha ostobaság hinni valamiben amit megtapasztaltam, akkor büszkén vallom magam butának.

Te viszont kedves ateista,ha mégis létezik Isten, hogyan fogsz önmagadról vélekedni abban a pillanatban amikor majd elé kell állnod?

2011. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 anonim ***** válasza:
86%

Igen, bemásolom a tanúságtételemet. Aki már olvasta attól elnézést kérek az ismétlésért.


"Kiskoromban jártam katolikus hittanra, énekkarba, voltam elsőáldozó, de a nevelésem azért nem volt igazán keresztényinek nevezhető. Szépen lassan ahogy teltek az évek kezdett magába szippantani a világ, de azért templomba még sokáig jártam. Aztán amikor 19 éves koromban jött egy nagy törés (az hogy mi azt nem mondom meg :)) ami miatt évekig rossz hangulatom volt és nem tudtam sehogy se segíteni rajta. Egy ideig még jártam templomba, de aztán amikor rájöttem hogy ez nem segít abbahagytam. Úgy gondolkodtam akkor hogy megpróbálom leélni az életemet minél jobban, de Isten nélkül, mert Ő úgy látszik nem törődik velem.

32 éves koromra az idő telésével szépen lassan rendeződött az életem és egyre javult ezzel a hangulatom is de Istennel még mindig nem tudtam kibékülni. Ekkor történt hogy nyaralni voltunk Krétán, és ott a befizetett idegenvezetős program keretében egy félórára benéztünk egy görög-keleti orthodox kolostorba. Nagyon szép volt, körülnéztünk kb. 10 percig aztán mentünk tovább. Aznap este azt álmodtam hogy abban a kis kolostorban lévő kápolnában vagyok (egy nagyon régi és nagyon kicsi kápolna volt ez) és mintha az elmémbe lenne helyezve egy új ismeret, egy ideig 100%-os bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Korábban is hittem benne, de akkor arra a rövid időre nem hittem, hanem tudtam hogy létezik. Ez egy természetfeletti tapasztalat volt, korábban soha nem tapasztaltam ilyet. Később megtudtam hogy a kolostor szent Györgynek van szentelve, akinek a közbenjárását hitben való megerősítésért szokták kérni, mint ahogy nekem is a hit erősítésében segített. Ráadásul Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával."


Ha írsz egy üzenetet akkor még tudok mesélni egyebeket is, mert azóta is történtek velem természetfeletti dolgok.

2011. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim válasza:
89%
Jézus él!!! Lehet hogy nem hiszed, mert még nem éreztétek a jelenlétét, viszont volt aki igen, ahhoz hinni kell!!! Szerintem érdemes elgondolkodni rajta...
2011. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
Sikerult megtalanom Istent meghozza Jezuson keresztul hisz nyomorusagomban meltatam Jezus tettet az emberisegert de Istent viszont hibaztattam.Megis segitett az Ur es az is kiderult miert kerultem olyan nehez helyzetbe es mi volt annak a celja.A cel az volt hogy vizsgald meg az embert es ne itelj elhamarkodottan illetve sehogysem mert ki itel az is iteltetik.Nehez ezen keskeny osvenyen jarni hisz minduntalan elotor az erzes ogy itelj egy zornyuseg egy banat egy kenyetlenseg miatt pedig csak Jezusnak van joga itelni mert az Atya neki adta az itelkezes jogat.Felre ertes ne essek az Atya is itelhet de Jezusnak adta a jogot igy Jezus itel valamint ne feled az Atya es Jezus egy mert ki latta a fiut latta az Atyat is.
2011. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!