Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező hittan jó lenne az...

Kötelező hittan jó lenne az iskolákban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 16:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%

"Az evolucionizmus szellemi üzenetének az a fő feladata, hogy az embereket meggyőzze, hogy nem Isten képére lettünk teremtve, hanem az állatvilágnak vagyunk a részei. Ezáltal értelmezhetetlenné válik az erkölcs fogalma, és szabad utat kap az „ösztön”, mely alatt az erre hivatkozók tulajdonképpen az ember romlott természetének vágyait értik."


Ezt nevezik összeesküvés elméletnek.


"A történelem már bebizonyította, hogy az evolúció tanának széles körű elfogadása milyen destruktív következményekkel jár, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy világszerte mivel járul hozzá a fiatal nemzedék ideológiai neveléséhez az általános iskoláktól kezdve a középiskolákon át az egyetemekig."


A történelem során most a legáltalánosabban elfogadott az evolúció. Ráadásul a békés és fejlett országokban a legmagasabb arányban. Mit bizonyít akkor a történelem?

[link]


"A materializmus, amely magában hordozza az evolúciótant, az emberek szívét sötétté, vakká és süketté teszi."


Pedig látszólag pont az ellenkezője történik.

2011. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%
eric_one, már meg ne haragudj, de pont az ilyen fanatikusok miatt vagyok nagyon ellene a kötelező hitoktatásnak. Süketté és vakká az nem tesz, hogy mindent elhiszel, amit egy szép, díszes nagy házban az arcodba tolnak? Vagy amit leírtak egy régi mesekönyvben? Alapvetően nincs bajom a vallásos emberekkel, csinálják, amit szeretnének, de irtózatosan nevetséges ez a "tudomány = SÁTÁÁÁÁNPOKOLGONOSZPOKOOOOL" gondolkodásmód.
2011. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%
A hittan a vallás (ráadásul egy vallás) nézeteit, történetét, tulajdonságait mondja el, mégpedig az iskolában szokásos általános módszertannal. Az a konkrét vallás, amelyet ismertetne, az ember lelkiismereti szabadsága szerint szabadon választható. Ha kötelezővé tennénk, mindenkit arra kényszerítenénk, hogy egy csoport nézeteiről tanuljon. Ezt a diktatúrák szokták csinálni.
2011. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
A vallásról, mint egy ideológiáról, az evolúcióról, mint a tudomány egyik ágáról az általános műveltség megszerzése érdekében kell tanulni. De ez túlmutat hittan keretein, tehát a hittant nem lehet kötelezővé tenni, valami más tárgyat, ahol a fentiek szerepelnek, lehet.
2011. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Szerintem a hittan lehet jó is, de a kötelező már nem. Döntse el mindenki, hogy mit akar tanulni vagy mit nem....

Semmit nem lehet erőltetni, a hittant pedig nem is érdemes, így csak megutáltatják a gyerekekkel az egész hercehurcát.

2011. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

18:58



Én vagyok a padfirkálós. Tudod, nem hinném, hogy üres a szívem. Hogy mondhatsz ilyet, csak azért mert én nem hiszek a te Isten képedben? Tudod rengeteg hívő ember a környezetemben megbántott apró dolgok miatt. Sok magát hívőnek valló ember nem képes átérezni a másik helyzetét. Tapasztaltam. Nem lehet a hitből megítélni valakinek a lelkét. Bár a hívőknek ezt is szabad. Igazából én sajnálom a keresztény hitet, őszintén sajnálom. Sokszor az emberek félelmeire hatnak, és azokon kerezstül húzzák magukhoz a lelkeket. Milyen az, hogy egy templom tetejére nyilakkal átlőtt vérző Jézus szobor van kitéve? Én amikor megláttam, akkor tudatosult bennem, hogy ez egy gusztustalan, kegyetlen vallás. A sátánt is sajnálom, és a poklot is. Hogyan lehet egy személyt felrúháznia világ összes gonoszságával, és hogyan lehet egy személy csak hófehér, tiszta és jó? Fekete és fehér, pont mint sok elvakult ember felfogása. Nincs olyan, hogy fekete és fehér, színek vannak, úgy ahogyan a természetben. Én atermészet erejében hiszek, és a természetet tisztelem, nem egy olyan rémálom világban ahol rettegnem kell. A természettől kaptunk lelkiismeretet. Ha minden ember a sjaát lelkiismeretében hinne, és azt erősítené akkor sokkal szebb lenne a világ.

2011. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 eric_one ***** válasza:
22%

"A vallásról, mint egy ideológiáról, az evolúcióról, mint a tudomány egyik ágáról az általános műveltség megszerzése érdekében kell tanulni. De ez túlmutat hittan keretein, tehát a hittant nem lehet kötelezővé tenni, valami más tárgyat, ahol a fentiek szerepelnek, lehet."


Már majdnem egyetértek veled, erről beszéltem első hozzászólásomban. a teremtés elméletét is tanítani kellene az evolúció elmélettel együtt. De mivel az iskolarendszer a fejlett társadalmakban kivette a teremtéselméletet a tananyagból, így ezáltal determinálta a mai fiatal generációkat. Erősítve ezzel a materializmust stb.

2011. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
22%

tökéletesen egyetértek a "padfirkálóval". :) hihetetlen hogy valakit egy vélemény miatt megítélnek, elvileg itt mindenkinek szabad véleménye van.

A keresztények már csak ilyenek, mindenkit külső alapján ítélnek (ki mibe megy templomba), és az miatt is, ha valamit máshogy gondolnak mint ők.

2011. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 eric_one ***** válasza:
28%

Padfirkálónak!


Nem üressé hanem sötétté, vakká, és süketté teszi a szívet ezt írtam! Mivel az ember szíve a legbelső valós éne, és egyben az egyetlen olyan érzékszerve amivel megtudja ragadni Isten valóságát. A materializmus aminek gyökere az evolúciótan, pontosan a fent említett állapotba hozza az ember szívét. Nem képes ilyen állapotban meghallani, meglátni, megragadni Istent, és igen sötét mert a világ világossága nem lakozik benne. Ezzel nem mondtam sem pejoratív, sem sértő dolgot. Csupán egy szívbéli állapotot írtam le, amely megváltozhat. Én sem hívőnek születtem, számomra is csak később jött világosság a szívembe. Jézus Krisztus engesztelő áldozata egyetemes, mindenkire érvényes, bárki számára valóság lehet az amit Én és még sok-sok százmillióan megtapasztaltak ezen a világon.

2011. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Na ne hittérítősködjünk már itt, ha lehetne....
2011. dec. 15. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!