Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok! Hogyan...

Római katolikusok! Hogyan védekeztek a szex során?

Figyelt kérdés

Persze úgy, hogy ne legyen bűn. Természetesen házasemberek válaszát várom elsősorban. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan védekeznek, úgy hogy Isten színe előtt is jó legyen, mert ugye ha minden egyes együttlétből gyerek lenne.. Az úgy fura lenne. Csak érdekel a téma. :)


14/L


2011. dec. 27. 20:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%

Házasként válaszolok:


Hülyeség, hogy a kat. egyház engedélyezte az óvszert. Nem tett ilyet. Egyes esetekben tudok róla, hogy betegség, veszélyeztetett terhesség gyanúja miatt egyes házaspároknak felmentést adott az egyház, és használhatnak óvszert. (egy ilyen esetről konkrétan tudok)


De általánosságban egyetlen módszert fogad el, a TCST-t, amiről már itt is írt valaki. Házasként mi ezt használtuk, és teljesen jól működött, de csak úgy, hogy elmentünk egy komplett tanfolyamra. Az internetről nem nagyon lehet pontosan megtanulni.


Nekünk működött. Ameddig nem akartunk esküvő után babát (kb. 1 év), addig nem is fogant meg, amikor pedig akartunk, rögtön ment is. (ez persze függ az egészségi állapottól is)


F/28 (házas és katolikus :)

2012. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Jó olvasni ezt a visszajelzést. :-)
2012. jan. 5. 17:20
 23/36 anonim ***** válasza:

Az "egyház" nem ad engedélyt senkinek betegség vagy veszélyeztetett terhesség miatt sem az óvszerhasználatra.

Legfeljebb egy-egy lelkipásztor, akik nem ismerik eléggé az egyház tanítását, vagy rosszul értelmezett együttérzés miatt...

Természetesen, ha valaki nemi beteg vagy felelőtlen kapcsolatban él (= nem tudná vállalni a gyermeket), annak kötelessége óvszerrel enyhíteni bűnös viszonyának káros hatásait, veszélyeit (fertőzés, nem kívánt terhesség, abortusz). Ezekben az esetekben a teljes önmegtartóztatás lenne a helyes cselekedet, s óvszerhasználat nem ment fel a bűn alól.

Az más kérdés, hogy az óvszerhasználat talán a kevésbé bűnös fogamzásgátlási módszerek egyike: ez "csak" a szexualitás lealacsonyításával jár, nem okozhat abortuszt, mint a hormonális dolgok. Jóváhagyni mégsem lehet, legfeljebb feloldozást adni rá (amit nem lehet a súlyosabb módszereknél).

2012. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

szia

tudom, hogy nagyreszt hazas emberek valaszara vagy kivancsi, de ez a kerdes nemregiben engem is foglalkoztatott es ezert szeretnem megosztani a velemenyemet. Mar az elejen megemlitem, hogy hivo romai katolikus 16 eves lany vagyok, de nem ertek egyet az egyhazzal abban, hogy bun lenne a vedekezes. Hisz a TCST-t is azert alkalmazzak a parok, hogy szeretkezhessenek, de ne essen teherbe a no. Az ovszer is ezt a feladatot latja el. Ha az egyhaz szemeben az onzoseg, hogy ket hazaspar csak azert szeretkezik, hogy oromet szerezzen egymasnak, akkor ezzel a szemponttal a TCST is bun...

2012. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
bocsi, nem azt akartam irni, hogy ket hazaspar, hanem egy hazaspar(ket hazastars) :P :D
2012. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Igen, értem, valahol ez is igaz. :s De talán ez abban különbözik a többitől, hogy ennek az alkalmazásához csak az időt (mensi előtt, mensi után) használják fel, nem konkrét tárgyakat, eszközöket (óvszer, tabletta).
2012. jan. 7. 18:44
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
de a szandek a fo, es mindketto szandeka az, hogy az ember szeretkezhessen a gyermekaldast elkerulve... vagy ha termeszetessege miatt tunik jobbnak a TCST, akkor miert nem engedelyezik azt, hogy a ferj egyszeruen ne elvezzen bele a felesegebe?...:P bocsi, hogy off-olok, csak nem fer a fejembe az egesz: van ket ember, aki tobb evig tisztan var a masikra hazassagig, es utana meg csak havonta ketszer szeretkezhetnek, mert perpillanat nincs penzuk eltartani 9 gyereket??? ...
2012. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Ign, hát ez fura ... Nem, nem offolsz, örülök, hogy leírod, megosztod velem a véleményed. :)
2012. jan. 7. 19:53
 29/36 anonim ***** válasza:
:) mondjuk orulok, hogy nem en vagyok az egyetlen tizeneves, akit erdekel ez az egesz :)
2012. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Az meg a másik, én is örülök. :))

De majd a hittanárnőmtől megkérdezem ezt az egész dolgot, és leírom majd ide, hogy ő mit mondott erről. Már nem azért, mintha ő nagy valaki lenne ilyen téren, csak mégis jobban ért hozzá egy 'kicsit'. :))

2012. jan. 7. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!