Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Jézus értünk halt meg! " Ez...

"Jézus értünk halt meg! " Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ezt, hogy Jézus meghalt és megváltotta bűneinket.Ebbe csak én nem látom az értelmet? Mibe lett jobb, az emberek ugyanúgy önzőek,képmutatók,(hülyék) maradtak mint eddig.Az én macskám meghalt lehet most megváltotta a macskákat?


Lehet kissé provokatív voltam, de nem személyeskedés, ha az írásmódomat/világnézetemet akarod bírálni kérlek tartsd meg magamnak, vagy csapj mellé választ is.Ha jön értelmes válasz elfogadom, meglehet győzni.


2011. dec. 30. 10:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is." (1 Ján 2:2)


Azonban akkor tudjuk hasznunkra fordítani ezt, ha tényleg úgy bánjuk meg a bűneinket, hogy utána nem gyakoroljuk azt (példaként lopsz, elmész megbánod, majd újra folytatod lopással, hazugsággal stb.). Ha valaki ugyan úgy folytatja, az halálhoz vezet (szóval nem elég megbánni! hanem nem szabad folytatni a bűnös életet): "Aki ő benne marad, egy sem esik bűnbe; aki bűnbe esik, egy sem látta őt, sem meg nem ismerte őt. Fiacskáim! senki el ne hitessen benneteket: aki az igazságot cselekszi, igaz az, amiként Ő is igaz: Aki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa. Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született."


Ez Jézus halálának az értelme.

2011. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ján 3:6-9 --- kihagytam a bibliaverset az utolsó idézet résznél.
2011. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a kifejezés, hogy Jézus értünk halt meg, mindenkire vonatkozik. Amikor az első emberpár vétkezett és elfordult a teremtőjétől, bünbe esett és elveszítette a teremtővel való jó kapcsolatott és ezért nem valosulhatott meg Isten eredeti szándéka, hogy a föld paradicsommá válhason és békeszerető emberek töltsék be azt. Hogy Isten eredeti szándéka megvalósulhasson, ezért egy tökéletes ember váltság áldozatára volt szükség, hogy elfedezze azokat a bűnöket, amit tökéletlenségünk alapján örököltünk. Jehovának ez a szándéka úgy valósult meg, hogy elküldte fiát, hogy váltságul adja az életét mindenkiért, aki hitet gyakorol az Ő váltság áldozatában és rajta keresztül közeledik Istenhez. Bár a váltság áldozatot Jézus halála után fordíthatták javukra az emberek, de Isten nem feledkezett meg azokról sem, akik Krisztus előtt éltek. Nekik lehetőséget ad a feltámadás által, arra hogy vállaszanak, javukra fordítják e Jézus váltság áldozatát vagy sem. Ők ezalapján lesznek megítélve.
2011. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon helyes, hogy megkérdőjelezed azt a mesét, hogy Jézus az emberekért halt meg vagy épp azokért akik hittek benne.


Az hogy miért halt meg aszerint ahogy a kereszténység utólag megírta, az egy dolog. Sokan hisznek benne hisz számukra egy olyan hamis illúziót kelt, hogy bármit is tesz életében Jézus már megváltotta a bűneitől azzal hogy feláldozta magát.


Hasonló illúzióba ringatja az embereket, az a tétel amit János Jelenések könyve alapján írt meg a dogma. Miszerint akik hisznek azok ha eljő a világvége akkor feltámadnak, akik pedig nem hisznek elkárhoznak.


Az ember mindig hajlamos volt ígérgetni a jóságért vagy fenyegetőzni a bűnök miatt --lásd alvilág, pokol, ördög Sátán, alvilági lények. Mondjuk az alvilág tornáca már nincs meg, mert időközben a pápa lebontatta" -- persze arra nem adott választ azt követően, hogy mi lesz azoknak a kicsiny lelkeknek a sorsa akik eddig oda voltak beutalva, mivel születésük után, megkeresztelkedés előtt, "mertek" elhalálozni?!


Szóval sok olyan tétele van a kereszténységnek --ez alól egyik vallás se kivétel-- amely bizony megkérdőjelezhető!


És most Jézusról-- a leírások szerint gyógyító képessége volt és intelligens, de valószínűleg erősen transzcendens gondolkodású is volt.--azonkívül egy szelíd forradalmár.


Sajnálatos, hogy olyan korán élt, amikor még keveset ismert az ember a természeti törvényekből, mert ha korunkban születik, és nem folytat buta módon a pusztában éhezéses hindu böjtöt,--mert a zsidóknál akkor már divat volt - akkor tovább élhetett, volna és nem vár valamiféle csodára, amely feltámassza holtából, csodát bemutatva és félelmet keltve a rómaiakban és a zsidó papságban.


Amikor ezt a történetet alaposabban végig olvastam - leszámolva belőle a hozzászőtt írói gondolatokat-


Amikor kiment a pusztába és éhezéses böjtöt tartott, illetve felelősségre vonta, üvöltözve Istent, hogy miért nem segít a zsidó népnek --az akkor zsidók által azt gondolt csak a MI istenünk--


Tulajdonképpen csodaszámba menő történést élt át, de mivel éhezett a legyengült elme fel se fogta, hogy az ami megjelent Neki az nem az Ördög angyalszerű formában, hanem bizony, maga az isteni Jelenést pillanthatta meg, amely jóindulatúan figyelmeztette, hogy a böjtje élet és szellem ellenes ne tegye hagyja abba!


Még azt se volt képes felfogni a legyengül szelleme, hogy bizony, kirántották az Ő lelkét raportra a kb.3 embernyi magas Jelenés elé. Majd miután visszatért a testébe, a kiéheztetett agy téveszméi kerültek előtérbe sajnos -és ez okozta a tragédiáját.


Az ilyen tipusú éhezés sajnos hosszan tartó téveszmét, elmebajt okozhat-- így jött az a képtelen gondolat, hogy feladja magát -- Júdás valószínűleg, mivel a barátja volt és ő neki kellett elmenni szólni hol találják Jézust-- a keresztre feszítés miatt, öngyilkos lett.


Mert a csoda elmaradt, nem támadt fel, mint ember halt meg szörnyű halállal-- Az most egy más tészta, hogy a z írásom miatt nem fogják holnapután átírni a Jézusi históriát....


Elküldtem a könyvemet a pápának, megköszönték, de a mi püspökünk is levelet írt amiben megköszönte a pápának küldött könyvemet amit a könyvtárba helyeztek...


Csodálatos egyébként az emberi transzcendens gondolkodás, még akkor is ha olykor-olykor kiegészítik a hiányos ismereteket, hogy egy kerek szép elméletté válhasson.

2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 pelgrim ***** válasza:
51%

Jézus valóban embertársaiért, tehát értünk vállalta a halált, de nem a bűneink végett, hanem azért, hogy tanítását alátámassza.


Megváltásról a fogalom szoros értelmében tehát szó se lehet. Jézus azonban mégis valóban megváltotta azokat, akik tanítását komolyan veszik, de nem a bűneiktől, hanem az (ön-)tudat szánalmas állapotából. Ő feladatának tekintette az emberek (ön-)tudatát javítani, egy magasabb színvonalra emelni, hogy azok, akik tanítását komolyan veszik, megválthassák saját magukat.


Nem nehéz elképzelni tanítványainak lelkiállapotát, mikor meggyőződhettek arról, hogy valóban Ő az, akit néhány nappal azelőtt a kereszten láttak meghalni.


Szükség volt nyilvános halálára, hogy utána feltámadásával bizonyíthassa azt amit tanított. Azt hogy az embernek több elérhető, minthogy a legjobb esetben egy hosszú boldog életet éljen, de végül mégis csak a hanyatlásnak adja át magát.


Öntudatuk akkor a 'magasba' szökkent a hirtelen kitárult lehetőségek láttára.

2011. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Logikával úgyse fogod megérteni.Vagy elhiszed,vagy nem.Nekem nem sikerült.
2012. jan. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem is nagyon vártam azt, de egy próbát megért:D
2012. jan. 1. 15:58
 18/24 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, az előző hozzászólóval ellentétben azt tudom mondani, hogy gondolkodj, mert csak logikával vagy képes megérteni


De azt semmiképp ne hidd el amit az egtyik beiró írt-a bibia szavait magolva-"""Az a kifejezés, hogy Jézus értünk halt meg, mindenkire vonatkozik. Amikor az első emberpár vétkezett és elfordult a teremtőjétől, bünbe esett és elveszítette a teremtővel való jó kapcsolatott és ezért nem valosulhatott meg Isten eredeti szándéka, hogy a föld paradicsommá válhason és békeszerető emberek töltsék be azt. """


Mert hogy is szól a "tudás-fájáról" szedtek. Már pedig egy teremtőnek nem az a célja, hogy ostoba állat maradjon az ember hanem hogy tanuljon és okosodjon. Vagty is nem lettek kiűzetve a paradicsomba hanem épp ellenkezőleg bele lettek helyezve a földi paradicsomba!! az most egy más kérdés, hogy ennek a paradicsomi vagyonnak nevezet valamit a föld lakósságának csak 1% bitorolja és 80 % nélkülözik mindent.


Sajnos az életbemaradásnak egyik jellemzője az önzés. ez pedig Isten által adaptált tulajdonsága az életeknek, mert az elektromosságnak egyik legfontosabb tulajdonsága, mindent megszerezni, magához venni magához vonzani.Minél nagyobb egy élet szelleme annál erősebb ez az önző tulajdonsága is.azt is begyűjteni igyekszik amit a büdös életben nem fog felhasználni--még ha mellette éhen pusztul is a másik.

2012. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Egy kis off.Légyszi logikai úton vezetsd már le az egészet,hadd tanuljunk valamit.
2012. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mire gondoltál pontosan Istenre? Hát igen Isten ez eddig nem meghatározott fogalom, de függetlenül mindentől --Már Ő" is megjegyezte az embertől kapott nevét!


Isten nem valami személyes létező de nem is az univerzumban székel és onnan szakított minden megalkotása után időt az élet teremtésére és persze pont erre a kicsi bolygóra-- ez eleve hamis.


Az ember csak akkor képes sajnos feldfogni, megérteni isteni létet ha először is maghal és eljut hozzá a sokat emlegetett Fényhez"


De ritkán előfordul, hogy valaki még életében megjárja azt a pokoli utat ami a holtaknak kijár amely során önmaga ítélkezik önmaga élete felett! Vagy átjut és eljut a Fénybe vagy elpusztul az uton, mert lassan haladt.


Először is én soha nem voltam vallásos, bár minden hitféleséget átolvastam mert keresgéltem, de túl sok mindent "másképp tapasztaltam meg" mint ahogy leírták. szóval keresgéltem,mert nehezen tudtam elfogadni a halált amit naponta átéltem a klinikai osztályon munkám közben.


Akkor amikor már rájöttem mitől élünk és mit jelent a testhalál --mi az amit nem érzékelek benne többé, akkor arra gondoltam megkeresem az igazságot mi által keletkezett az élet, milyen ez a bolygó valójában amin élünk?


S amikor rájöttem hogy behatolni vagyok képes mindenhová még a földbe is akkor leszálltam" a földünk belsejébe és eljutottam a földünk közepéig. Ott van egy ÜRES-Tér a Mama körül a magma szilárd falú és nem olyan izzó mint a láva a Térben se idő, se gravitáció se levegő se forróság nincs. A magma fala megnyílni képes benne ezüstös fehéren vakít (higanygőzben vagy folyékony ólomban a negatív töltéseknek iszonyú erejű energiája. S itt döbbentem meg-- Tudatos. Érzékelte hogy ott vagyok és megannyi részecskékkel körbe áramlott és mesélt képeket formázva amely tulajdonképpen ma se tudom kép volt e vagy illúzió keltés. Hatalmas erejű feszültség iszonyú hangos a dübörgése-- pedig mérsékelte is mert különben arrébb sodorta a lelkem. Ez az isteni szellem energia amely valamikor egy teremtő aktusban a felszín közelben volt és igy teremtették az életet megváltoztatva az anyag atomi szerkezetét. Majd visszazúgott lelkem.


Ez még 1991 tavaszán történt akkor leültem, hogy elmesélem az embereknek és irni kezdtem a verandánk ablaka előtt ami zárva volt mögöttem. Sok-sok oldalt tele irtam amikor valaki megfogta a vállam hatalmas kéz érintését éreztem, felugrottam a papírjaim széthullottak. De éreztem valaminek a jelenlétét...


Akkor arra gondoltam ennyi volt többé nem lépek ki és nem keresgélek amit tudni akartam megtudtam a földünk belülről melegszik kifelé és az ami a közepén van az tudatos energia. kész befejeztem bementem a hálóba lefeküdtem becsuktam a szemem és nem akartam semmire gondolni se figyelni. Úgy is a férjem régóta majrézott a dolgaim miatt. Akkor úgy éreztem, mintha besüppedtem volna az ágyba mozdulni képtelen lettem és peregni kezdtek a képek a szemhéjamon. Soha előtte ilyen élményem nem volt. A képek a jövőt mutatták, amelyeknek egy része, sajnos sorban megtörténtek...azóta


Soha nem volt ilyen élményem és nem is hittem a jövő előre megjóslásában. Szóval feledtem az egészet.


Aztán egy-két hetenként megmozdult a föld a házunk alatt, kérdeztünk másokat senki allatt nem mozdult. Elmentem kocsival az ország másik felébe a kocsiba éjszakáztam, a kocsi hajnalban mozgott-- bárhová mentem a föld mozgás ismétlődött.Férjem nagyon félt igy azt ajánlottam menjünk ki külföldre úgy se voltunk még. Vettünk egy lakókocsit mindent beszereztünk amikor aug 1 én hajnalban furcsán topogott a föld a házunk alatt a férjem majd frászt kapott, és akkor megláttam azt a jelenést az isteni hírvivő lovakat amelyeket a látomásban mutatott - az égi ajándékokat mutatta ami a jövőben fog érkezni a nyerítés után akkor hajnalban sok emeletes ház magasságú energia ló jelent meg, csodálatos volt és épp úgy két lábra állt és figyelmeztetően nyerített majd hús fe3lemelkedett és eltűnt a hajnali sötétségbe... S valóban az égi ajándékok megérkeztek és még várható egy otromba kődarab szemből...


Rövidebben... bepakoltunk és kimentünk.. a földmozgás kísért bennünket nem szabadultunk meg töle a kempingtáborban csak a mi kocsink mozgott hajnalban a németeknél.


Aztán úgy döntöttünk kint maradunk, mert északon már egy hónap eltelt és nem mozgott semmi láttam a férjem megnyugodott, munkát vállalt, házat béreltünk én festettem a környéket a németek vették a képeimet és nyugalom volt végre. november vége volt amikor egy hajnalon az ágyam szinte csúszkált. Kiugrottam és mindenki aludt a férjem a lányom is csak az én ágyam mozgott leültem vele szemben és megfogadtam megmondom annak a kaporszakállnak a magamét--de én akkor se megyek oda vissza még egyszer!


Délelőtt vázlatokat készítettem egy ligetbe és mikor nem volt sehol senki, jól kiüvöltöztem magam szitkozódva. Szörnyű dolgokat mondtam. Majd kisírtam magam a rajzokat befejeztem és haza indultam. Útközben egy templom mellett mentem el és betértem, mert fáztam. Üres volt és egyszerű. Nem volt oltár csak egy hatalmas szines ólomüveg fal óceánnal vitorlás hajóval és egyetlen csupasz kereszt a falon az is oldalt. Akkor rádöbbentem hogy szörnyűségeket mondtam és még baj érheti azokat is akiket szeretek. levettem a gyűrűmet a fülbevalómat, nyakláncomat és a üvegfal előtti pici ima zsámoly asztalára tettem miközben hangosan bocsánatát kértem ha létezik itt valahol a felszín közelben.

Hogy legyen szolgáié és ne bántsa a családom többé, ne mozgassa a földet alattunk, mert félnek...


Haza mentem megfőztem és festegettem. Este aludni tértünk. Hajnalban valaki megmarkolta a hajam és felrántott, pár pillanat volt és közben arra gondoltam, nem a hajam hanem a lelkem markolták meg és már le is állított a semmi közepén a hajnali légben.


aztán egy energia rajzolatú kar távolodott el tőlem és 3 embernyi magas emberforma energia rajzolat állt valahol előttem vakított a fénye ezüstös fehéren és a lelkem rezonált az erejétől. Csodálatos volt!


A szálai rezdültek, mint hárfának húrjai amikor megszólalt, rezonáltam az erejétől, majd az én szálaimat érintette ami már jobb volt és szólott, hogy nem ő mozdította a földet alattunk, majd hogy az aranyam nem kell, a papnak se kell, majd visszakapom, és ne akarják bocsánatot vásárolni, nincs rá szükség. Vigyázzak a lelkemre, mert még szükségem lesz az erejére stb


Az aranyamat visszahozta a pap, sajnos olyan váratlanul történt harmadik nap, hogy eszembe se jutott megkérdezni vagy előre lefordítani németre, hogy mi volt az oka, hogy egy városban megkeresett és visszahozta az ékszereimet?

Különben is azzal voltunk elfoglalva, hogy a Jelenéssel való találkozásom élményétől kezdve, nem voltam álmos éjjel nappal festettem rengeteg pénzt kerestem elvitték az állványról és nem használt a német orvos gyógyszere se 6 napig voltam fent egyfolytában amikor hazaindultunk, mert ott nem akartam befeküdni se, mert nem értettem a németet. Hetedik nap estére kerültem be itthon kórházba és infúzióval altattak, utána még plusz egy teljes napig.


Az a lélek amely eljut a Fényheez ilyen erőssé válik ami viszont árt a testnek és agysejteknek--még utána is sokáig gőzölgött a vizes ruha aa fejemen a képességeim abnormálisan erősek lettek, megéreztema szomszédomnak fáj a feje hogy a csuda tudja milyen messze tőlünk mentő szirénázott, hogy három zárt ajtó mögött felébredtem, hogy valaki be akar jönni hozzánk hajnalban és a kulcsait keresgéli az ajtónk előtt. Amikor a férjem felkelt felrántotta az ajtót ott állt a pasas kulcsokkal kezében majd uzsgyi elrohant... Kiderült ott lakott időnként mondták a szomszédok, mert valamikor az anyósom kiadta neki, viszont a kulcs nála maradt.

2012. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!