Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes első könyvében olvassuk,...

Mózes első könyvében olvassuk, a 3.8 versben, hogy az Úristen járt-kelt a kertben, Ádám Éva, elbújt előle. Tulajdonképpen az Úr Jézus van ott, a testet öltés előtt?

Figyelt kérdés
Mivel Istent senki sem láthatja,ezért Ő ,mármint Jézus Krisztus az akiben Istent látták?Az Ósz.ben sokan látták Istent,olvassuk a Bibliában akkor azok a személyek is Jézust látták?
2012. jan. 22. 18:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen, Jézus az Alfa és Ómega:


"És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, amint az ő cselekedete lesz. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó... Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag. És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És aki hallja, ezt mondja: Jövel! És aki szomjúhozik, jőjjön el; és aki akarja, vegye az élet vizét ingyen... Ezt mondja, aki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!" Jel 21:12-13,16-17,20


Üdv.

Tamás

2012. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy János látta az Istent. Krisztus azt mondta, hogy nem látta még ember. Oké, János tu'képpen Krisztus feltámadása után írta a Jelenések könyvét.


Nézd meg Ézsaiás 6.fejezetét, ki Krisztus első eljövetele előtt élt.

"A mely esztendőben meghala Uzziás király, látám az Urat ülni magas és felemeltetett székben, és palástja betölté a templomot;

Szeráfok állanak vala felette: mindeniknek hat-hat szárnya vala: kettővel orczáját fedé be, kettővel lábait fedé be, és kettővel lebegett; "


Szerintem nem nehéz kitalálni, hogy itt látomásról van szó, éppúgy, ahogy János esetében is lehetett.

2012. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az első és utolsóval mi a gondod? Krisztus Isten teremtésének kezdete, azaz első. Isten nem lehet az első, mert ő a mindenható, örökkön örökké élő, ki teremtett mindent, ahogy ezáltal az utolsó sem lehet Ő.


"1Kor 15,45 Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé. "


Nem kell eretnek szentháromságos dogmákat az ember fejéhez vágni, mert Krisztust valaki elsőnek és utolsónak hívja, a Jelenések könyve alapján. A szentírás szerint teljesen megalapozott ez az állítás.

2012. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Jó oké. Lehet félre értetelmeztem akkor a dolgot és tényleg Jézus az. Viszont mégis vannak több fordítások ahol Istenként írja és nem Jézus Krisztusként.


Jel 1,8

Én vagyok az Alfa és az Ómega így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenható.

(Magyar Bibliai Tanács fordítása)


Jel 1,8

Én vagyok az Alfa és az Ómega, mondja az Úr, az Isten, aki van , és aki volt, és aki eljövendő: a Mindenható.

(Káldi fordítása)


Jel 1,8

Én vagyok az Alfa és az Omega (a kezdet és a vég), mondja az Úr, az Isten, aki van és aki volt és aki eljön, a Mindenható.

(Vida Sándor fordítása)


Jel 1,8

Én vagyok az Alfa és az Omega - így szól az Úr, az Isten, aki van, volt és eljövendő, a mindeneken Uralkodó

(Csia Újszövetség fordítás)


Bocs a sok idézet bemásolásért, de még mindig tudnék ahol Istenként írja, lásd-> Ravasz László, Dr. Buadai Gergely, Czeglédy Sándor, Raffay Sándor, Dr. Masznyik Endre, P.Soós István. Az ők fordításaiban Istent ír. Most Jézust Istenként írják? Kérdem, mert most így kicsit bonyolult lett nekem. Érdekel most már, hogy hogy is van ez. Akkor Jézus vagy Isten lenne az alfa és omega?

2012. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem nincs azzal semmi bajom, hogy egyik helyen a Mindenható Isten az Alfa és Omega, a másik helyen pedig Jézus:


"És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe." 1 Tim 3:16


"Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten." Róm 9:5


"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén" Fil 2:5-7


"Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő. És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!" Ján 21:27-28


"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett... És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal." Ján 1:1-3,14


"Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!" Ésa 9:6


Üdv,

Tamás

2012. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten." Róm 9:5


Ezt így már értem.

2012. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Isten közvetlenül beszélt Ádámhoz?

A Biblia rámutat, hogy Isten gyakran angyalok által szólt az emberekhez (1Mózes 16:7–11; 18:1–3, 22–26; 19:1; Bírák 2:1–4; 6:11–16, 22; 13:15–22). Isten fő szószólója az ő egyszülött Fia volt, akit ’a Szónak’ neveznek (János 1:1). Isten nagy valószínűséggel „a Szó” által beszélt Ádámhoz és Évához (1Mózes 1:26–28; 2:16; 3:8–13).

2012. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es!


Jel:1,8 " Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható."


Itt az Úr a Kütiosz szó, melynek jelentése: vmin uralkodó, hatalommal rendelkező, vmire jogosult


Én emlékszek olyan igére, mely szerint ő kapott meg minden hatalmat mennyen és földön...


Az általad idézett versek sajnos pontatlanok, nem szerepel a görögben itt az Isten szó. A Küriosz nem Istent jelent, bár természetesen, mivel ő az ura mindennek, lehetne rá is mondani, de nem szó szerinti fordításban jelenti azt.

2012. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem szőrszál hasogatást várok ,hanem Biblia hű válaszokat.

A Bibliában amúgy mindennek az elenkezőjét is belehet bzonyítani,oersze csak akkor ha nem helyesen fejtegetjük az igazság beszédét.

Köszi az eddigi válaszokat.

2012. jan. 24. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!