Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én szeretem az Istent és ezt...

Én szeretem az Istent és ezt a kérdést már milliószor kérdezték de akkor is MIÉRT VAN ENNYI MOCSOK IGAZSÁGTALANSÁG A VILÁGON? Mért engedi hogy cig. K össze vissza verjenek öreg embereket? Stb. stb

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

-Isten útjai kifürkészhetetlenek

-Ez nem Isten hanem az emberek hibája

-Isten gonosz/nincs

-Azért,hogy értekelni tudjuk a jó dolgokat.


Asszem összefoglaltam a jövőbeli válaszokat válassz egyett!

2012. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt az emberek teszik. Isten szabad akaratot adott nekünk, ám nagon sokan visszaélnek ezzel, és bántják a másikat. Isten sok jót is ad nekünk, így én nem hiszem azt, hogy gonosz. Az igazságtalanságról vagy a gonosz tehet, vagy az ember...
2012. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Isten nem létezik.
2012. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1Jn 4,20 "Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert a ki nem szereti a maga atyjafiát, a kit lát, hogyan szeretheti az Istent, a kit nem lát?"
2012. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az lenne a válaszom,hogy Isten nem úgy nyilvánítja ki a jóságát,hogy csupa jót teremt körénk mindig.Ha csak jó lenne,akkor nem tudnánk értékelni a jót,mert nem lenne mihez viszonyítani.másrészt meg én is szomorúan egyetértek a kérdéseddel,mert engem is elkeserít ez az egész társadalom.primitív az emberiség,mint a krómozott súlyzótárcsa....

Múltkor kirabolt egy cigány.utálom,hogy félni kell,ha olyan alakok jönnek velem szemben az utcán.és van még pár dolog,amivel tele van a ......

2012. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Hogyan fér össze a keresztény hit a rasszizmussal??
2012. jan. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

02:41

Én nem vagyok rasszista,csak mivel a kérdező is írta a cigókat,én is írtam egy velem megtörtént példát,mert ezek is azon dolgok közé tartoznak,amik zavarnak.De lehetett volna fehér is az illető,az sem lett volna jobb.egyébként nem vagyok keresztény,és semmilyen konkrét valláshoz nem tartozom.És nem tudom téged raboltak-e már ki reggel fél hatkor békésen munkába menvén,mert ha még nem éltél át ilyet,úgy könnyű rasszistázni a másikat.

21:22

2012. jan. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szabolcs1988 ***** válasza:
A válasz a bibliában van! 2Timóteusz 3:1-5-ben megkapod a választ a kérdésedre.
2012. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lsandor ***** válasza:

Nos nagyon sok gonoszságért maguk az emberek okolhatóak, valamint fontos felismerés az, hogy most nem Isten uralkodik a világ felett, hanem Sátán(1János 5: 19). Tehát ily módon ő okolható a sok gonoszságért és az emberek az ő rossz tulajdonságait tükrözik vissza.

Ellenben Isten maga a szeretet megtestesítője 1János 4: 8.

Hogy ennek ellenére miért engedi meg Isten a szenvedést, szívesen leírom, hogy mi a véleményem

2012. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mulder614 ***** válasza:

(Jeremiás 10:23)

"Jól tudom, ó, Isten, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember."

Az ember saját maga nem képes irányítani a világát.

Belénk égették a saját nyomorunk, és azt hogy mindig többet akarunk.

Ha mindenki megfogadná azokat a tanácsokat amiket Isten adott számunkra, akkor sokkal jobb lehetne a világ.

2012. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!