Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen az Isten?

Miért ilyen az Isten?

Figyelt kérdés

Csak pár kérdés:


-Miért hagyja az Isten, hogy sokezer gyerek haljon éhen Afrikában naponta

-Miért hagyta, hogy a választott népét (zsidókat) a második világháború alatt lemészárolják

-Miért a fiát küldte szenvedni, és meghalni? Miért nem vállal ő szenvedést?

-Miért várja el, hogy úgy imádjuk, hogy nem is vagyunk biztosak a létezésében?

-Miért engedi, hogy irtsák egymást az emberek?

-Milyen Isten az, aki azért teremt embereket, hogy őt imádják?

-Miért bünteti az egyház(és az Isten) az öngyilkosokat?

-Miért nem avatkozik be a földi dolgokba az Isten?

-Ha Isten a saját képére teremtette az embert, akkor miért nem láthatja őt senki?

-Ha Isten mindent tud, akkor miért ilyennek teremtette az embert?

-Miért teremtett olyan jeleket, melyek megkérdőjelezik a teremtéstörténetet (dinoszaurusz kövületek, előember csontvázak)

-Miért szület sok ember fogyatékosnak?

-Magyarországon évente több az abortusz, mint a szülés... Miért hagyja az Isten meghalni a még meg sem született magzatot?


2012. jan. 27. 19:50
1 2 3
 21/29 anonim válasza:

MInden kérdésre nem tudok válaszolni, mert lehet, hogy hülyeségeket írnak , de íme az én gondolkodásom a kérdéseidről:

-Miért hagyta, hogy a választott népét (zsidókat) a második világháború alatt lemészárolják

A zsidók már akkor nem voltak kiválasztottak , Jézus Krisztus halállától fogva mindenkinek ugyanolyan joga volt ahoz, hogy a Mennybe jusson, és Istent imádja mint nekik. Ez nem arról szól, hogy választott, vagy sem, de azt mindnyájan tudjuk, hogy a hibáinkból tanulunk. Ezt már számtalanszor tapasztaltam. És attól mert meghaltak nem biztos, hogy rosz helyre kerültek, mert aki hisz az a Menybe jut, annál pedig jobb hely nem is kell.

Miért a fiát küldte szenvedni, és meghalni? Miért nem vállal ő szenvedést?

Mi követtük el a bűnt, s nem ő. Ám gondolom te is tudod mi az a Szentháromság. Ez olyan mint a 3 az egyben kávé. És Jézus Krisztus áldozata is elég arra, hogy mi ne kerüljünk a pokolba.

Miért várja el, hogy úgy imádjuk, hogy nem is vagyunk biztosak a létezésében?

Isten nem várja el,hogy imádd Őt . Ez a te választásod. Ám ez az egész olyan gyerek szülő felállás szerintem. Én tudom, hogy Ő van és hiszek benne, Ő teremtett, ezért tisztelem és segít amiért szeretem őt. De mivel ez nem olyan szeretett, mint a barátoknál imádatnak lehet inkább nevezni.

-Miért engedi, hogy irtsák egymást az emberek?

A bűn velünk szültett sajnos, így nem várhatod el, hogy 2 ember közzé áll és azt mondja, hogy ejnye-bejnye nem szabad. A tetteknek következményei vannak, amiért az eggyik fél megkapja a büntetést, persze aki meghalt annak rosz, de ha hitben élt nincs mitől félnie.

-Milyen Isten az, aki azért teremt embereket, hogy őt imádják?

Isten elősször azért teremtette az embert, hogy legyen társasága, hisz egyedül volt,aztán sajnos jött a bűn és mi repültünk a paradicsombol. És ez az egész nem az imádaton alapul szerintem, hanem a hiten. Ám olvass bibliát, ott pontosabb választ kapsz!

Miért bünteti az egyház(és az Isten) az öngyilkosokat?

Mert ilyenkor mnegfosztod magad az élttől és a sátánnak adod a lelked. Isten sosem mondott és sugallta azy, hogy öld meg magad, hisz azért vagy a Földön, hogy élj!

-Miért nem avatkozik be a földi dolgokba az Isten?

Isten bele avatkozik, az lehet, hogy nem látod, vagy hallod, de ott van a lelkiismeret, szerinted az mi akar lenni és akkor mi van azokkal a megérzésekkel, sugallatokkal? Szerinted te azt honnan kapod?

-Ha Isten a saját képére teremtette az embert, akkor miért nem láthatja őt senki?

Mert Isten tökéletes és Ő a jó. Mi eleve bűnösek vagyuk és te Őt meglátnád, akkor meghalnaá, ugyanez volt a frigyládával is. Ám a keédésed első és ,ásodik fele nem kapcsolódik egymáshHa Isten mindent tud, akkor miért ilyennek teremtette az embert?

Isten az ambert jónak teremtette, csak hát mi elszúrtuk, de tudod ha Ő minket Úgy teremteni, hogy azt mondja ti jók lesztek, akkor nincs meg a szabad választásunk és nem döntesz a dolgaid felett, Ő nem zsarnok. Választhatsz, hogy milyen leszel ki leszel és ez is a legnagyobb varázs, hogy szabadon valasztasz.

Miért teremtett olyan jeleket, melyek megkérdőjelezik a teremtéstörténetet (dinoszaurusz kövületek, előember csontvázak)

Látod erre én sem tudom a választ, ám de ott vannak azok a régi sárkányok a mesékből hát ez volt az alapja, és tudod sátán is létezik...

Magyarországon évente több az abortusz, mint a szülés... Miért hagyja az Isten meghalni a még meg sem született magzatot?

Miért gondolod azt, hogy meghalnak és a második esély? Tudod nekem is lett volna egy nővérem, vagy egy bátyám, de anyum sajnos elvetélt. Én azzal magyarázom, hogy nem volt még itt az idő. És attól, hogy a test élettelenné vált, még mindig ott a lélek.

Remélem tudtam segíteni. Ez az én véleményem. Ha valaki esetleg szeretne rről beszélgetni írhat privit, mert sajnos a környezetemben inkább materialista emberkék vannak.

2012. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Isten elősször azért teremtette az embert, hogy legyen társasága, hisz egyedül volt."


Ez a kijelentésed nagyon nem pontos.


Jób 38:4 Hol voltál, amikor a földnek alapot vetettem? Mondd el, ha tudsz valami okosat! 5 Tudod, ki szabta meg annak méreteit, vagy ki feszített ki fölötte mérőzsinórt? 6 Mire vannak erősítve oszlopai, vagy ki helyezte el sarokkövét, 7 amikor együtt vigadoztak a hajnali csillagok, és ujjongtak mind az istenfiak?


Istenfiak=angyalok

2012. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Hagenti ***** válasza:
5%
Sátánista vagyok és a hitem szerint Sátán (azaz Enki )a jó ,Jehova pedig rabszolgának akart minket teremteni.Le lehet ,de én ebben hiszek.
2012. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
72%
nekem egy nagyon kedves el mondta h isten elsősorban csak meg teremt minket utána az éltünkről mi döntünk mi döntjük el hogyan éljük az életünket arra kérdéseidre olyan formában is tudnék neked választ adni hogy ha érdekel nézd a meg a Luter című filmet.
2012. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Mulder614 ***** válasza:

Kedves Hagenti

Az elveid honné származnak? És hogy érted hogy Isten rabszolgaságra teremt?

2012. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

1.Azert,mert o nem fog beleavatkozni a vilag torteneseibe,mert egyre rosszabb dolgok fognak ennel is tortenni,amirol valoszinuleg te meg nem is tudsz.

2.Mar az egyszulott fiu meghalt a kereszten,ezert sokat szenvednek a zsidok,mert nem ismerik be a Messias eljovetelet.(de aztan meg kiszabadultak,es azota ezzel az Auswitsch dologgal meg perelessel szednek be a zsidok tobb szazezer dollarokat,ezen gondolkozz el.)

3.Mert maga a fiu vallalta el a szenvedest,o ajanlotta fel,mert megsajnalta az embereket,hogy ilyen nagy a szenvedesuk.

4.O bizonyitja magat a bibliaval,de ezt sokan nem hiszik el,benne is van a zsoltarok konyvebe:,,Azt hiszi a bolond,hogy nincs is Isten!,,.Persze a Satan segitsegevel tobb bizonyitekot szedegetnek ossze az emberek Isten letezese ellen.

5.Megintcsak azt mondom,o nem fog beleavatkozni az emberek torteneseibe,es hogy irtsak egymast,o arrol nem tehet.Ok csinaljak ezt,viszont az igazat megsegiti es megmenti a rablok es gonoszok kezebol.

6.Mert az jobb lenne,ha azert teremtett volna,hogy szenvedj es nevessen rajta?O mindent megad a teremtmenyeinek,ha megteszi azt,amit ker,mert ugyebar,az Univerzum rendje es a fold is ot dicsoiti.

7.Mert az ongyilkossag is gyilkossag.

8.Majd belefog avatkozni o,csak jusson el az egesz vilagra az evangelium...

9.Mert abba belehalsz,ha meglatod,mert az ember tulsagosan is bunos ahoz,hogy meglassa,jo pelda erre a nap:arra sem tudsz nezni,akkor kepzeld el,hogyan neznel Istenre.

10.O NEM ILYENNEK TEREMTETTE,AZ EMBER VETKEZETT!Isten szabad akaratot adot az embernek,hogy valaszthat:vele vagy ellene.

11.A dinoszauruszok nem tagadjak meg a letezeset,mert a teremtes konyve errol is ir,hogy ok leteztek.Az eloember pedig csak probara teszi az emberek hitet a lathato es a lathattlan kozott.

12.Ha meghalnak,me lesznek fogyatekosak,a mennybe senki sem fogyatekos,es ha a foldrol beszelunk,akkor lehet gyogyitani azt is(persze nem orvosi modon),vagy ha nem lehet,akkor az Isten akarata,mi nem tudhatjuk elore Isten akaratat,mert azt amit ad rosszat,jot is fordithat belole.

13.O nem hagyja oket meghalni,az anya hagyja oket,masreszt ha az anyja ugy dont,hogy nem akarja,akkor meg meg is kimeli a gyereket,mert nem kell atmenni a foldi probakon,mert meg a pokolba is mehet.

2012. febr. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Ez nekem olyan zavaros, hogy "az ember eleve bűnösnek születik". Miért is? Mert kétezer évvel ezelőtt pár gyökér kifeszítette Jézust? Az miért az én hibám, vagy akárkié a most élők közül? És mi van ha én azt mondom, hogy a helyükben nem tettem volna -mert én eleve olyan élni és élni hagyni típus vagyok-, akkor én eleve jónak születtem? :D Saját magatoknak mondtok ellent amikor azt mondjátok, hogy Isten megadja a jogot a döntéshez, de már ELEVE bűnösnek születik mindenki. Akkor nem mind1, hogy az életedben jól, vagy rosszul cselekszel?
2012. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

előző vok.:

"Mert kétezer évvel ezelőtt pár gyökér kifeszítette Jézust?"

Ezt annyiban módosítanám, hogy: Mert 2 gyökér evett a tudás almájából nagyon sok ezer évvel ezelőtt? Ha én ott lettem volna nem ettem volna belőle, na Isten erre mit mond? :D Bár lehet, hogy nem is volt annyira jó abban a bizonyos "paradicsomban" és Ádámék szétúnták a fejüket...valószínűleg ezért ettek az almából...

2012. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


28. kommentelő!


A tiltott gyümölcsből ettek s nem almából. De nem is ez a lényeg. :))


A lényeg az hogy ettek belőle. Pedig tiltva volt nekik.

S örököltük ennek a cselekedetnek a következményét. Genetika! Öröklöd apád és anyád génkészletét is.

Az ős szülők is hoztak egy döntést. De a döntésük következménye ez lett.


" Akkor nem mind1, hogy az életedben jól, vagy rosszul cselekszel?"

Ezt neked kell eldöntened. de azzal legyél tisztában hogy bárhogyan is döntesz a következmények nem maradnak el. Ádám és Éva esetében volt olyan ami szinte azonnali következménnyel járt s volt olyan is ami csak hosszútávon fejtette ki hatását. (a döntésük következménye)

2012. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!