Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes házasság előtt összeköl...

Helyes házasság előtt összeköltözni?

Figyelt kérdés

Keresztény, vallásukat gyakorló emberekhez szól a kérdés!


Kicsit több, mint 1 éve vagyunk együtt, és most lehetőség nyílt arra, hogy összeköltözzünk. Fiatalok vagyunk, én 25, párom 20 éves, de elég komolynak tűnik a dolog:) Nem tudom, hogy helyes lenne-e összeköltözni, mert akkor végül is jobban megismerném azokat a tulajdonságait is, amiket így nem, viszont mindketten úgy gondoljuk, hogy a szex a házasságba való, és ezt nehezebben tarthatnánk meg. Szeretem, és szeretnék vele élni, úgyhogy most eléggé nehezen tudnám azt mondani, hogy ne. Mi a véleményetek?


2012. jan. 28. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Meg is válaszoltad magadnak, nem helyes-e , kell.De felelőséggel, védekezni nem rögtön a gyermek, majd , ahogy szokták mondani, lassú víz partot mos. Éljetek.
2012. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Szexnek csak az számít, ha valóban érintkezik két nemiszerv. Vagyis petting minden formája elfogadható. Sőt, ha óvszer van rajtad, igazából akkor sincs közvetlen érintkezés (közte van ugye a gumi), vagyis úgy sem számít szexnek.
2012. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Akármennyire is vallásosak vagytok, szerintem helyes lenne, de akkor is csak abban az esetben ha eltudnátok tartani magatokat, számlák fizetése, kajálás, egy kis szórakozás, ez mindig kellhet szinte. A szexről nem tudom, ha védekeztek az akkor elfogadott mert a mai világban már ez megy.
2012. jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha komoly a dolog, akkor kérd meg a kezét és költözzetek össze, mint házasok. Ha már összeköltöztetetek úgyse fogjátok megtartani. Én éltem együtt a VOLT párommal, nem lehet megtartani. És szépen tönkre is ment a dolog, többek között a házasság előtti szex miatt is.

Az meg butaság, hogy óvszerrel nem számít szexnek, Dehogynem, ezt ő sem gondolhatja komolyan.

Érdemes Istenre hallgatni ebben a kérdésben is, mint minden másban. Ha ő az igazi, akkor kivárod vele az esküvőt és hidd el, ha már szexeltek az elhomályosítja a megismerési folyamatot, mert nagyban befolyásol érzelmileg és nem tudod objektíven nézni bizonyos tulajdonságait. Nem véletlenül tervezte Isten a szexet a házasságra.

2012. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nézd, ha szeretitek egymást és együtt akarjátok leélni az életeteket, teljesen mindegy, hogy mikor költöztök össze. Kiderülhetnek a tulajdonságai akár így, akár úgy, ha szereted nincs jelentősége. Ha azt mondod, hogy szeretem a rózsát, sosem teszed hozzá, hogy de a töviseit gyűlölöm. Ugye? Na ennyit a tulajdonságokról. Nem tudom, hogy miért lenne bűn, ha vágytok egymást megérinteni házasság nélkül. Függetlenek vagytok mindketten, szeretitek egymást, tehát az Isten és az emberek előtt ti egy pár vagytok.
2012. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem helyes, bár önmagában nem bűn, de ajtót nyit a bűn előtt, mert magatokat nem tudjátok megtartóztatni.


Azért sem helyes, mert okot ad a találgatásokra, vádaskodásra, még akkor is, ha szentül éltek.


Harmadszor pedig semmilyen előnyöd nem lenne belőle. Jegyesként ismerjétek meg lelkileg egymást, legyetek egyek szellemben, és utána házasság után költözzetek össze.


Mi is így tettünk. Nem bántuk meg

2012. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

[link]

2 pont.

2012. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Érzem, hogy nem lenne helyes, főleg, hogy biztos, hogy nem bírnám ki. Ő lehet, én nem. Köszönöm a megerősítést, akkor még várunk.
2012. jan. 28. 13:01
 9/16 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Öszeköltözni nem lenne helyes: ha mindennap sokat vagy vele, akkor előbb-utóbb megismered a párod tulajdonságait összeköltözés nélkül is.

Vagy házasodjatok össze, utána össze lehet költözni.

Üdv: Napirai

2012. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha lehetőségetek van összeköltözni, mi az akadálya, hogy összeházasodjatok? Ha nem akartok még összeházasodni, miért költöznétek össze?


Összeköltözöl egy lánnyal, akivel szeretitek egymást és nem lesz semmi? Ez ugye vicc volt?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!