Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes házasság előtt összeköl...

Helyes házasság előtt összeköltözni?

Figyelt kérdés

Keresztény, vallásukat gyakorló emberekhez szól a kérdés!


Kicsit több, mint 1 éve vagyunk együtt, és most lehetőség nyílt arra, hogy összeköltözzünk. Fiatalok vagyunk, én 25, párom 20 éves, de elég komolynak tűnik a dolog:) Nem tudom, hogy helyes lenne-e összeköltözni, mert akkor végül is jobban megismerném azokat a tulajdonságait is, amiket így nem, viszont mindketten úgy gondoljuk, hogy a szex a házasságba való, és ezt nehezebben tarthatnánk meg. Szeretem, és szeretnék vele élni, úgyhogy most eléggé nehezen tudnám azt mondani, hogy ne. Mi a véleményetek?


2012. jan. 28. 11:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem értelek. Miért furcsa összeköltözni valakivel, aki nem a házastársad? Más kérdés, hogy bűn-e, de furcsának nem furcsa, mert mindenki ezt csinálja. Nem akarunk még összeházasodni, mert tanul, és nekem meg most nincs annyi pénzem, hogy "eltartsam". Remélem, hogy a közeljövőben tudom majd biztosítani az anyagiakat.
2012. jan. 28. 13:34
 12/16 anonim ***** válasza:

Igazad van! És a mindenkibe magam is beletartozom. Én is 1 évig éltem együtt a második feleségemmel a házasságunk előtt. Igaz, meg sem próbáltuk tisztán megélni az együtt járást. Ismertem magam annyira, hogy tudtam, meg nem állok benne. Amikor ki mondták a válásomat, felhívtam és azt mondtam, holnap kész vagyok feleségül venni téged. Ő kész volt hozzám jönni, de a fehér ruha és a többi körítés neki fontos volt., Ez nem kevés pénz, egy év kellett, hogy össze szedjük. Nekem volt lakásom. És tudtam, amit teszek Isten igéjével ellenkezik. Így neked sem mondhatom, nem lesz következménye. Minket nem "ütött agyon" az Isten. De! Van alkoholista, aki 20 éven keresztül komolyabb egészségkárosodás nélkül megússza, van aki 10 év után májcirrózist kap. Ha nem iszol, sokkal valószínűbb, hogy megúszod! Tehát a tanácsom, ne igyál! De volt, hogy én is ittam.



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2012. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Egy oldal, ami segít Nektek:

[link]


Kitartás!

2012. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha keresztény vagy akkor egyértelmű a válasz: házasság után!

Mi is házasság után költöztünk össze, szexuális életünk is ott kezdődött, ennek már 9 éve!

Ne vidd kísértésbe a kapcsolatotokat, hosszú távon a házasságod így még szebb és jobb lesz!

Sok boldogságot kívánok nektek!

2012. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igazán lakva lehet megismerni valakit. Ha együtt élsz vele, akkor kijön minden pozitív és negatív tulajdonága. Én és a feleségem 8 év együtt lakás, együtt élés után házasodtunk össze. Szerintem ennyi idő alatt megismertük egymást eléggé.
2012. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hadd erősítselek meg én is abban, hogy várjatok a házasságig, a Biblia is egyértelműen mondja több helyen is:


"És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté."


Figyelmesen olvasd Isten igéjét, hogy "ragaszkodik FELESÉGÉHEZ" és utána lesznek ketten egy testté, tehát először, felesége lesz.


Tisztelettel: József

2012. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!