Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz h. aki elvesztette az...

Az igaz h. aki elvesztette az ősbizalmát az nem is tud hinni?

Figyelt kérdés
Pl gyerekkorában elvesztette az ősbizalmat, az felnőttkorára képtelen lesz hinni istenben, avgy vallásban??
2012. febr. 6. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Isten bármit vissza tud adni.. Aki kér az kap!
2012. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit jelent az az ősbizalom. Gyerekkoromban nem is tudtam Isten létezéséről, apránként szivárgott az életembe, és, bár most sem vagyok az a minden héten templomba járó fajta, de mostanra megtanultam hinni és bízni benne. De persze ez nem ment könnyen. Sok könny és csalódás vezetett eddig, sokáig szidtam és vádoltam Istent, mígnem egy nap rá kellett jönnöm, hogy minden, amiért akkoriban szidtam, valójában értem történt.
2012. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyértelmű az összefüggés. Hinni talán tudhat, emberi kapcsolatai is lehetnek, de minden nehézkesebb, nem tud talán akkora bizalommal lenni, mindig van kétség stb...
2012. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hú, ez engem is nagyon érdekel, érint!
2012. febr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olyan fogalom, hogy ősbizalom, nincs. A hit Istentől van, ő adja. Nem lehet hinni "akarni", nem sikerülhet, csak ha Isten ad. Ő pedig annak ad, akinek ő akarja. Így a kérdés okafogyott. Így lehetne feltenni a kérdést: Ki tud Istenben hinni? A válasz, az Efezusi levél 2. fejezet 8. verse "Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;"



Olyan lehet, hogy valakinek volt gyermekkorában valamilyen hitszerű élménye, mint pld. amikor egyesek azt mondták a gyerekeknek, hogy a karácsonyfát a Jézuska hozza. Ezt elhinni nem egyenlő az Istentől kapott hittel. Tehát, ha ilyesmi "hited" volt, akkor még kaphatsz hitet Istentől. Megjegyzem, hogy akiket Isten arra ítél, hogy nem kapnak hitet, azokat nem is érdekli ez a kérdés.

2012. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elozo: az osbizalom pszichologiai fogalom. Csecsemokorban alakul ki -- vagy nem...
2012. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oké, pontosítom: a hitéletben, a vallásban ilyen fogalom nincs.
2012. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Mert akkor Zimányi Józsi bácsi nem lett volna a hitéért a Gulag-ra küldve.

Hiszen ő úgy kezdte, hogy az apja gyerekkorában fegyvert szegezett rá, és az öccsére. Mikor az anyja már elmenekült. Mégis az egyik legnagyobb hit lakott benne, minden magyar ember előtt példa lehet.

2012. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most mi nem igaz? Az, hogy Isten adja a hitet? Személyesen ismertem Zimányit, neki is Isten adta a hitét. Nem pedig valamiféle ősbizalom. Ilyen szó nem létezik a bibliában.
2012. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értsétek már meg, hogy nem bibliai fogalom, hanem pszichológiai. Olyan dolog, ami az ember lelkében kialakul többé vagy kevésbé, és sok mindenre hatással van az életében, mindenféle kapcsolatra, köztük az Istennel való kapcsolatra is, illetve arra, hogy mennyire képes feltétel nélkül megbízni az Istenben... Akit csecsemő korában elhagytak, abban sérül az ősbizalom.


Ez persze nem végérvényes, sokat tud gyógyulni. Az Isten a legmélyebb sebeket is be tudja gyógyítani...

2012. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!