Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » NEM Katolikusok! Hogyan...

NEM Katolikusok! Hogyan reagáltok, ha találkoztok egy pappal/apácával/szerzetessel?

Figyelt kérdés

Mi az első gondolatotok?


Ez a kérdés lehet közvélemény-kutatás is, csak a válaszotok elé írjatok egy betűjelet, a többiek pedig a piros-zöld kezecskék helyett használhatják a betűket!



2012. febr. 7. 19:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
e
2012. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 bánomisén ***** válasza:
22%
Kérdező: Tökéletes! :-)
2012. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Mindenkinek a vallását tiszteletben tartom. Ha valaki tényleg hisz valamiben, és betart bizonyos szabályokat a saját hite szerint, az szerintem tiszteletre méltó.
2012. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

Első gondolat: amit Krisztus mondott a "szentemberek" öltözetéről:


Mát. 23:5. Minden ő dolgaikat pedig csak azért cselekszik, hogy lássák őket az emberek: mert megszélesítik az ő homlokszíjjaikat; és megnagyobbítják az ő köntöseik peremét;

2012. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 yuda ***** válasza:
23%

Mivel újszövetségi rendelet, szabály nincs a bibliában sem a papságról. sem az apácákról, sem arról, hogy valaki kivonuljon a világból, sem arról, hogy cölibátusban éljen, így valahol a sajnálat, a megnemértés, és az értetlenség között érzek felőlük.

Természetesen tudom, hogy bármit bele lehet ezekbe magyarázni milyen célból jöttek létre, de ezek a magyarázatok távolabb állnak a bibliától, mint Makó Jeruzsálemtől. :D

2012. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Nagy AAAA
2012. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Tisztelet. De nem a ruhája iránt, mert ez egy világinál sem számít nekem. Inkább a személy, ha látom rajta a hitet.

Nem mindenkin látszik. És az olyanokat sajnálom. Meg az egyházat is, miattuk.

2012. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%

ne tegyél egyenlőségjelet az imaszíjas idázetben említettek között, és a szerzetesek ruhája között.


Akkor és ott az volt az elismert, aki többet imádkozott, és adakozott, stb. a széles imaszíjjal demonstrálta, hogy jobb a többinél, mert ő még többet imádkozik.


A mai szerzetes a ruhájával azt fejezi ki, hogy tojik a világi hívságokra. Tehát nemhogy sikeresebbnek akarja mutatni magát a többinél, hanem megalázkodik, hisz a mai világban, ugyan hányaknál siker, ha Istennek áldozza valaki az életét

(sajnos)

2012. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
(18-as katolikus vagyok)
2012. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mulder614 ***** válasza:
100%

Én úgy tekintek rájuk mint bárki másra.

Egyáltalán nem tartom őket senkitől különlegesebbnek.

AZ EMBERT SZERESD MEG NE AMIT AMIT CSINÁL!

2012. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!