Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, melyik...

Kedves Jehova Tanúi, melyik bibliai szótárakat ajánlanátok kutatásra?

Figyelt kérdés
Lehet angol nyelven is, csak szeretném ha ojan szótáram lenne amit ti is elfogadtok
2009. aug. 28. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
én utálom a jehovákat, mindig jönnek, csöngetnek, és probálnak tériteni, az bunkoság lenne ha a csengő mellé kiragasztanék egy papirt amire ez van irva?: "Ateista vagyok, ha tériteni probálsz akkor (nem irom ide mert bannolnának) !"
2009. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Csak a saját kiadású bibliai szótárukat használják, de egy ideig még elfogadott volt a konkordancia is, ami a KÁroli féle biblia fordításhoz volt jó. MOst már van saját bibliájuk is. :o) Én óvatos lennék a helyedben. MIndent a saját tanításukra fordítanak, még a bibliát is. Ha meg állít egy tanú, kérhetsz tőle saját kiadású lexikont, szótárt, rengeteg kiadványuk van. De mindig használj ellenváleményt, és a Jó Atya Szellemét hozzá.
2009. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen,

én tudom h csak a saját kiadásukat használják, de szeretném tudni a teljes nevét az ironak és a cimet a könyvnek...hallottam h egy amerikai Tanu a Smithtől valót ajánlotta, de nem tudom h Magyarorszégon is kaphato e, vagy h használják e...fontos lenne...

minden válaszolónak előre is köszönöm... és óvatos leszek :)

2009. aug. 30. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Kiadványokat csak Jehova TAnúitól tudsz beszerezni.

A Biblia pontos neve, amit Jehova TAnúi használnak: A Szentírás Új Világ fordítása. Ezenkívül nagyon sok könyv és kiadvány áll rendelkezésre. Ebben a fordításban van egy segédlet, ami arra jó, hogy ha nem jut eszedbe hol van egy-egy vers, csak egy címszó, megkeresed hátul, majd az útmutatás alapján kikeresed a verset. Keresztutalások is vannak, ez is segít, hogy egészében megértsd, ne csak egy-egy verset.

Melyik városban élsz? Van ott Jehova Tanúinak gyülekezete?

2009. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
56%
Maga a biblia a legalkalmasabb mivel vannak benne keresztutalások stb !!
2012. febr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!