Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kezdem elveszteni Istenbe...

Kezdem elveszteni Istenbe vetett bizalmam, mi tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Első sorban hívők válaszát várom, akik esetleg újra hitet tudnak adni, nem arról van szó, hogy az ateizmus felé hajlok, hanem arról, hogy túl sokáig játszottam már a rendes ember szerepét, és tegnap kimondtam, hogy elég volt, bizonyítottam folyton, persze rengeteg bűnöm is volt, de mindig imádkoztam, másokért is, most azt mondtam, hogy Istenen a sor, lehet, hogy ezért a pokolra jutok, de elég volt, miért van az, hogy a hitetleneknek jelet ad, de aki hisz benne, és minden kis szarért fúrja a lelkiismeret, az sokszor hiába kér..

(soha sem jártam templomba, nem voltam elsőáldozó, hittan órára se jártam, de hiszek az Istenben, mindig is hittem, és tudtam azt is hogy mi jó és mi rossz)


2012. febr. 18. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Én szeretettel ajánlom figyelmedbe az alábbi linket. Nagyon jó Bibliai előadások vannak ott, és hasznos információkat tartalmaz, amelyeknek te is hasznát veheted:


[link]


Isten áldását kívánom!

2012. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Tulajdonképpen megírtad a választ kedves Kérdező: "túl sokáig játszottam már a rendes ember szerepét"...

Ez is lehet a baj, hogy szerepet játszottál és nem önmagad adtad. Akarva-akaratlanul is ezt úgy hívják hogy hazugság. Isten nem szereti a hazugságot. Isten téged szeret, de nem a hazugságot. Ez az egyik.

A másik: én úgy érzem, sosem hittél igazán. Így viszont az ima sem jut el...

Nem kell ahhoz templomba járni hogy az ember higgyen az Úrban, nem kell ahhoz semmi felekezethez tartozni, bár a közösség jó befolyással lehet, de meg is téveszthet, ha nem igaz hitűek.

Olvasd a Bibliát, fogadd Jézust a szívedbe és ha imádkozol Jézus nevében tedd. Ne várj mindenáron jelet. Csak higgy. Ha hiszel, a jelet is meg fogod tapasztalni.

2012. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le Istennel, és beszéljétek meg a dolgot!
2012. febr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, mire jöttem rá egy hasonló, lázadó időszakomban? Arra, hogy éppen ilyenkor kapjuk a legtöbbet Istentől, mikor a leginkább hátat fordítunk Neki. Rájöttem, hogy előtte talán nem is hittem igazán...


Mikor azt hisszük, minden összeomlik körülöttünk, akkor tűnik fel egy új lehetőség, ami kiemeli a romok közül, amire szükségünk van, hogy valami újat építhessünk fel belőle.


Rájöttem arra is, hogy felesleges kérni. Mert azt kérjük, amit akarunk, ez pedig teljesen más lehet, mint amire épp szükségünk van. Aztán persze az ember csalódott, ha nem kapja meg, amit kért, és Istent hibáztatja érte - ki mást, ha nem a boxzsákot, amir bármikor elő lehet venni, ha épp nincs kit püfölni? Isten tudja, mire van szükségünk, és a megfelelő időben meg is adja azt nekünk.


Nem teszek mást, mint bízok ebben - mert tapasztaltam sokszor -, sodródok, és közben megpróbálom a legtöbbet kihozni minden helyzetből, amibe kerülök. Én se vagyok az a templomba járó fajta, de hiszek Istenben, és bízok benne. Tudom, hogy mindig velem van, és mindenkivel, akinek szüksége van rá.


Remélem, sikerül rendezned a kapcsolatod Istennel, és megtaláod a valódi hitet, rájösz, hogy mellette nem szerepet kell játszanod. Ő teremtett téged, Ő tett azzá, aki vagy, és olyannak szeret, amilyen vagy, a hibáiddal együtt ;)

2012. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Másodiknak írnám, hogy a játszottam szót nem így értettem, bár már amikor leírtam éreztem, hogy így fog kijönni, nem is tudok rossz lenni, mert szarul esik, és hiszek Istenbe, tényleg hiszek, bár azt én se, meg más se tudhatja, hogy mennyire, mert nincs ehhez viszonyítási alap, lehet azért van benne valami, lehet, hogy csak bemagyarázom magamnak, hogy hiszek, de mindig úgy érzem, hogy ha "szólok" Istenhez akkor valaki, vagy valami azt hallja.
2012. febr. 19. 08:37
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, egyetértek azzal amit írtál, igazából amire a világi élethez szüksége van az embernek, az megvan, egészséges a közvetlen családi környezetem, nem szűkölködünk, és nem is vagyunk eleresztve, de valami ürességet érzek legbelül, magamtól már nem megy a célkitűzés, amire szerintem szükségem lehet, ahhoz egyedül már nem vagyok elég, tehát igazad van ebben, csak Isten tudja, hogy mi az.
2012. febr. 19. 08:45
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Az alapján amit leírtál lelki szárazságban lehetsz. Ez nem baj, ezt Isten azért adja hogy ilyen módon lelkileg fejlődjön az ember. Egyszerűen csak ki kell várni a végét, illetve ha imádkozol akkor hamarabb vége lesz.

Szerintem nyugodtan imádkozhatsz Istenhez azért hogy erősítse meg a hitedet és a bizalmadat. Isten nem azt várja el hogy egyedül boldoguljunk hanem csak azt hogy elimerjük hogy Nélküle nem megy és ilyenkor segítséget kérjünk Tőle.

Ha azt szeretnéd hogy könnyebben menjenek a dolgok akkor kezdd el Istent dicsőíteni (feltéve hogy eddig ezt nem nagyon csináltad). A legjobb zenével, de lehet zsoltárokkal is vagy valamelyik dicsőítő imával ha az szimpatikusabb. Eleinte lehet hogy nehezen fog menni (mint ahogy nekem is nehezen ment sokáig) de ha belejössz akkor már nem is kell majd erőltetni. Az nem véletlen hogy a mennyben az üdvözülteknek a fő tevékenysége Isten dicsőítése lesz, azért fogják ezt csinálni mert ez egy nagyon jó dolog.

2012. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Nézd meg ezt a tanítást:


http://www.youtube.com/watch?v=ycp8DjlHCWM&feature=related


Üdv.

2012. febr. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

A vallásosság és a hit nem ugyanaz.

Befogadtad már az Úr Jézust az életedbe, a szívedbe? Átadtad neki az életedet? Onnan fogod tudni, hogy hozzá tartozol, hogy amint megtetted ezeket, onnantól Ő lesz az életed főszereplője. Csak az fog számítani neked , hogy Ő mit szeretne, nem az, hogy te mit szeretnél.

Szerintem fontos kérnünk, akkor is ha Isten tudja mire van szükségünk.Erre Jézus maga hívja fel a figyelmünket.

Én ha kérek, mindig hozzáteszem, hogy csak akkor kapjam meg amit kérek, ha az nem ellentétes Isten akaratával.

Itt egy link ami talán segít az elindulásban, utána már úgyis az Úr fog vezetni úgy, ahogyan neked az a legmegfelelőbb.

[link]

2012. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és mi van azokkal az emberekkel, akiknek tényleg szenvedésből áll az életük, minden szempontból? ők mit ártottak Istennek? szerencsére én nem ilyen vagyok, de akkor hol az igazság?
2012. febr. 24. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!