Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi zsidók,...

Pro Patria kérdése:

A magyarországi zsidók, illetve zsidó származású magyarok minek tartják magukat? Elsősorban zsidónak, vagy inkább magyarnak? Milyen indokok alapján döntöttek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 14:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Első válaszoló


"Akkor mondjuk ugy, hogy a magyar az az allaöpolgarsaga. A zsıdo pedıg a nemzete. Olyan nincs, hogy zsido allampolgarsagu."


Nem azt kérdeztem, hogy milyen állampolgárságúnak vallja magát, hiszen az meghatározott. Hanem hogy nemzetiségileg, identitásilag álatlában a magyarorországi zsidók és zsidó származású magyarok minek érzik magukat inkább, és milyen okok alapján.


Reméltem, hogy jönnek majd ide érintettek, és ők írják le a saját véleményüket, de egyelőre ilyen nincs, és nem tudom, lesz-e egyáltalán.

De az is jó lenne, ha a fórumozók közül valaki csak közvetve tud felhozni bizonyos személyt/személyeket bemutatásként.

2012. febr. 19. 19:46
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Azt hiszem, a MO-n elo zsidok nagyon nagy tobbsege MAGYARNAK ERZI magat. Ha nem igy lenne, van hova menniok, ahol zsido NEMZET reszei lehetnek, akik ugy erzik, nyilvan oda mennenek elni. (Az eletszinvonal Izraelben hatarozottan magasabb mint itthon).


Az viszont ketsegtelen, hogy az utobbi idoben egyre erosodo zsidozas meggondolkoztathatja oket.

2012. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Úgy látom, nincs szerencséd, kérdező, nem tolonganak az önként jelentkezők. :P


Annyit tudok segíteni, hogy megmutatok neked egy blogot. Igaz, már 2009-ben megszűnt, és én is csak 2010-ben bukkantam rá, de nagyon sok érdekes infót találtam, plusz megismertem egy kicsit ezt a világot, élet- és gondolkodásmódot, környezetet stb. Persze nem rágtam végig magam az 1520 post-on kommentestül együtt, de néhányon igen. És nem is tudok konkrétan a kérdésedhez kapcsolódó posztot, de szerintem kezdd el itt:


[link]


Aztán az archívumból válogathatsz még a címkék alapján is.


Shalom. :P

2012. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2012. febr. 25. 16:47
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Én spec zsidó magyarnak tartom magam, és nem magyar zsidónak.
2012. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
És ez miben nyilvánul meg? Illetve miért pont így gondolod?
2012. márc. 3. 00:46
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon születtem/élek, mint ahogy egészen az 1800as évekre visszamenően szinte minden felmenőm, így megmondom őszintén, sosem merült fel, h ne magyar nemzetiségűnek tekintsem magam.

A vallásom megint tiszta sor, zsidó vagyok, bár beismerem, nem tartom magam bigottan az előírásokhoz.


Vagyis összegezve, első sorban magyarnak tartom magam, akinek egyebek mellett az egyik legfontosabb tulajdonága az, h történetesen zsidó vagyok.

2012. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tehát elsősorban magyarnak, és csak másodsorban zsidónak. Értem. Köszönöm a válaszodat, és várom továbbra is másokét.
2012. márc. 3. 23:01
 19/23 mustafa33 ***** válasza:

Mit szólsz a honfoglalók kabar törzsére akik "zsidó" vallásúak voltak? Sőt abban az időben a magyarság uralkodó rétegének vallása is ez lehetett.

Egy filmből vettem: -egy krokodil minek tartja magát? Els♪9sorban krokodil, másodsorban állat, vagy elsősorban állat, másodsorban krokodil?

2012. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Mit szólsz a honfoglalók kabar törzsére akik "zsidó" vallásúak voltak?"

- Ez csak egy feltevés egyelőre.


"Sőt abban az időben a magyarság uralkodó rétegének vallása is ez lehetett."

- Ezt pedig mire alapozod?


Egyébként a kérdésre nemigen válasz egyik sem.

2012. ápr. 6. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!