Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi zsidók,...

Pro Patria kérdése:

A magyarországi zsidók, illetve zsidó származású magyarok minek tartják magukat? Elsősorban zsidónak, vagy inkább magyarnak? Milyen indokok alapján döntöttek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 14:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
85%

Nekem voltak és vannak zsidó barátaim, barátnőim, osztálytársaim.

Akik vallásosak, azoknál inkább magyarországi zsidók a jelző.

Nem vallásosak magyarnak gondolnák magukat, ahogyan a szerb, szláv, kun, jász, sváb, stb... nemzetiségeink, de időnként ráébreszti őket néhány barom, hogy mégiscsak zsidók.

Ezért aztán összekavarodnak.

Mennyi szemrehányást voltam kénytelen lenyelni, hogy "miket tettetek velünk évszázadokon át" és hasonlók.

Pedig én senkinek sem ártottam, de ami igaz, az igaz...

2012. okt. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Hényel viktória válasza:
a zsidóság egy emberforma egy bizonyos embercsoport aakinek saját vallása van. bár a zsidó vallást nem zsidó emerek is fel vehetik. de annak nagyon át kell gondolnia.. bocs hogy ez nem a kérdésre a válasz hanem egy kommentelő válaszának kijavítása..
2013. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Sok magyar zsido sajnos manapság átoknak gondoljak a zsidóságukat es azért titkolják.

A legtöbb magyar zsido nagyon büszke magyar es inkább magyarnak gondolja magát mint zsidónak akkor is ha sokan nem tartják öt magyarnak. Ha megkerdezned egy magyar zsidót hogy ki vagy azt mondanak hogy magyar es páran azt hogy magyar zsido nagyon kevesen mondtak volna azt hogy zsido kihagyva hogy magyar.


Feljött a kérdés hogy a zsidóság egy vallás vagy bele kell születni/ nép.

Ez egy elég bonyolult kérdés mert igazibol mind a kettő.

A legjobb szó ami elmagyarázza a zsidóságot az "család".

Egy család hisz es céljuk van mint a vallásnak de bele is kell születni. Lehet áttérni zsidósághoz az olyan mint egy befogadott gyerek a családba, családtag lesz.

Egy vallás es egy nép.

2014. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!