Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek a dokumentumok mennyire...

Ezek a dokumentumok mennyire hitelesek Jehova Tanúiról?

Figyelt kérdés
[link] A%29. pdf [link] Dyndns. Org/hungarian/LotharGassmann/Hungarian-Jehova_Tanui_1998. pdf
2012. febr. 19. 21:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
2012. febr. 19. 21:56
 2/20 A kérdező kommentje:
Utóbbiak a helyes linkek.
2012. febr. 19. 21:56
 3/20 anonim ***** válasza:
ezek a tények.
2012. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Én JT vagyok.


A másodikat olvastam el, ahol a tantételekről van szó. Most értem a végére.

Van bennük igazság, de nagyon sok ferdítés is.


Továbbá olyan dolgokat állít be problémásnak, melyek nem is problémák. Például azt állítja, hogy lóugrásban ugrálunk ide-oda, amikor érvelünk a Szentírásból. Ez miért baj? Van téma, amiben itt van a válasz és van, amiben ott.

Mint, amikor felütsz egy lexikont egy kutatáshoz. Ide-oda lapozgatsz a szócikkek között. Jézus, amikor tanított és idézett az ó-szövetségből, szintén innen-onnan idézett. Senki nem vetette ezt a szemére.


Rendesen elfogult az ürge. Teljes képet nem ad Jehova Tanúi történetéről. Inkább csak a konfliktusokat emeli ki.


Azt korrektnek tartom, hogy leírja a hibákat, vagy, hogy miként változtatnak a tanításaikon.

Nekem kifejezetten tetszik ebben a vallásban, hogy amikor rájönnek, hogy hülyeséget tanítottak, azt bevallják. Nincsenek megváltoztathatatlan dogmák, hanem az van, hogy "bocs gyerekek, hülyeséget mondtunk, most már kicsit tisztábban látjuk a dolgot".


Lehetne folytatni a témát, áthaladva az egész könyvön, tanításról tanításra, de felesleges.


Összességében elég olvasmányos a könyv, de itt sem a korrekt tájékoztatás a lényeg, hanem JT-i negatív színben történő bemutatása. A végén még tanácsokat is ad, miként kell bánni velünk.


Mint említettem sok igazság van benne, de bőven akad torzítás, hazugság is.

2012. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem bánnám,ha kirészleteznéd a problémás részeket.

Érdekelne.

2012. febr. 21. 16:04
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

Sok ilyen van. Lehetne sorolni és a végtelenségig nyújtani ezt a szövegmezőt.


De nem akarom ennyivel letudni a dolgot.

Ezért, ha javasolhatom, inkább fordítsuk meg a dolgot!

Vess fel egy témát itt, vagy privátban, egy olyan témát, amit aggályosnak tartasz ezen dokumentumok alapján. És én igyekszem megválaszolni őket.


Mázlid van, mert pont olyan JT-t fogtál ki, aki elég kritikusan áll mindenhez, a saját vallásának tanításaihoz is. (Ezzel néha szoktam sokkolni a saját hittársaimat is.) Gyakran végzek kutatást világi irodalmakban. És nem értem mindennek a miértjét én sem. De eddig ezt a vallást találom igaznak.


De kérdezz nyugodtan. :)


Üdv.

2012. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Kedves utolsó !

Bocs,hogy belepofátlankodom,de szeretnék én is kérdezni tőled néhány dolgot privibe,ha megengeded.Egy ex-tanulmányozó

2012. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

# 6/7 Időpont ma 20:21:

Végre egy Jehova Tanúja,aki nem veti meg a "világi"vallási irodalmat!!!


[link]


Sajnos nincs a neten,csak könyvtárban/könyvesboltban.

Nagyon érdekelne,mi a véleményed erről!!!

2012. febr. 21. 20:50
 9/20 A kérdező kommentje:

Jó,legyen mondjuk a"hű és értelmes rabszolga",melyet csak a Tanúk állítanak,hogy rajtuk teljesedett be.

Mármint hogy van egy privát kommunikációs csatornájuk Istennel.

2012. febr. 21. 21:15
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 7-es,

nyugodtan kérdezz priviben. Időkorlát miatt nem mindig jutok hozzá a géphez. De igyekszem mihamarabb válaszolni.

2012. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!