Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért akarják...

A Jehova tanúi miért akarják másra erőltetni a vallásukat?

Figyelt kérdés
Miért nem értik meg ha nem? Miért kell nekik még szombat délután is ezzel zaklatni?
2012. febr. 25. 18:50
1 2 3 4 5
 21/46 lsandor ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg egy jó vicc :D Nem azt mondom, hogy mi vagyunk az okosak, de mi azt tanítjuk, amit az első századi keresztények és azt a mintát követjük
2012. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Kövessétek (már régen nem azt követitek egyébként,demindegy), de a gyerekeket és engem hagyjatok békén.
2012. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 lsandor ***** válasza:
Egyszer járj utána igazán a témának és utána itélkezz
2012. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Szerintetek kell ez a "házalás", ok. De mi meg köszönjük, nem kérjük és szorgalmasan tiltakozunk. Hátha egyszer lesz közöttetek is néhány, aki újraolvasva a Bibliát, azt mondja, hmmmm, tulajdonképpen tényleg nem kellene.


Amúgy, a célotok az, hogy terjesszétek a hiteteket. Nade, az emberek ellenszenvét váltjátok ki inkább, ami éppen a szándékotok ellen hat. Végső soron elriasztjátok az embereket Istentől, aki bizonyára nem örül ennek.....:)

2012. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

Na, ebéd, jó étvágyat.

Ha jön most egy Tanú, bizisten nem engedem be.....:D

2012. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sajnos ők szekta és van egy saját Bibliafordításuk és magyarázatok, és olyan dolgokat tagadnak, amelyek kulcsfontosságúak, tehát még csak nem is az igazságot hirdetik. Én hét éve vagyok keresztény, egyszer bejöttek hozzám, tolták a szöveget. Erre előkaptam a Bibliám(protestáns fordítás) és elkezdtem osztani én is a sarkallatos pontokon, meg kérdeztem őket ezerrel. A végén ők mondták, hogy köszönik de lelépnének. Azóta nem jöttek, de remélem elgondolkoztak pár dolgon és legközelebb viszontlátom őket egy normális közösségben.
2012. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Atya Ég. Mi van itt :D :D Ne vitázzatok ez csak egy kérdés volt:) Ígérem nem bújócskázok pont akkor amikor jönnek :D
2012. febr. 26. 13:28
 28/46 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Elbújsz aztán ráfogod szegény gyerekre....:D


Hát igen, sok mindent összeírtunk, kissé el is kalandoztunk az eredeti kérdéstől, de hát ez van mindig a valláshoz kapcsolódó kérdéseknél.(főleg így van a J.T.-val kapcsolatosaknál) Nem baj ez, így szerzünk új tapasztalatokat....:)

2012. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

hehe :) :) :)

Okosodtunk kicsit :)

2012. febr. 26. 16:26
 30/46 Mulder614 ***** válasza:

Hát gyerekek Jézust sem fogadták el mindenhol.

És ha olvassátok a Bibliát tudjátok hogy Ő igenis HÁZRÓL-HÁZRA prédikált. Nem templomokban! Jézusnak semmi köze a templomokhoz. Ha ma is itt lenne akkor ugyanúgy prédikálna házról házra.

"„MENJETEK azért, és tegyetek tanítványokká minden nemzetből embereket, megkeresztelve őket az Atya, a Fiú és a szent szellem nevében."

Gondolom a menjetek szót mindenki érti, ha nem akkor kapjatok elő egy értelmező zsebszótárt.

2012. márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!