Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért akarják...

A Jehova tanúi miért akarják másra erőltetni a vallásukat?

Figyelt kérdés
Miért nem értik meg ha nem? Miért kell nekik még szombat délután is ezzel zaklatni?
2012. febr. 25. 18:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Megnéztem, a menjetek nem rendelkezik olyan jelentéssel, hogy házról-házra.
2012. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Induljunk el "az olajkályhától":


1. A sajátos tanokat valló amerikai felekezetnek nem felelt meg a már létező sok-sok fordítás; ezért elkészítettek egy saját fordítást angol nyelven, melynek nyelvezete a szokásosnál közérthetőbb, viszont az eredeti szövegeknek sok helyen nem felel meg. Hozzáértők szerint a fordítás szándékosan az Őrtorony Társaság sajátos teológiáját alátámasztandó készült. A többi nyelvre nem az eredetiből fordítottak, hanem az angol fordítás fordításait készítették el.


2. Az egyik ilyen vitatott pont a "prédikációs módszer": a Bibliában szokásosan "házanként" gyülekeztek össze a keresztények, és így tanítottak az apostolok, így hirdették az evangéliumot. Az eredeti kifejezés néhány fordító szerint megenged egy másfajta fordítási lehetőséget is: "házról házra"; a Brooklyni központú szervezet pedig ehhez a változathoz ragaszkodik, ezért járkálnak a JT-k a lépcsőházakban ajtóról ajtóra, a kertes területeken pedig házról házra.


Felmerül a kérdés, hogy vajon a korai keresztények milyen "módszerekkel" hirdették az evangéliumot, mit is hirdettek pontosan, ill. jártak-e módszeresen házról házra. Nagyon röviden: bizonyára többféle lehetőségük volt, de a házról házra járkálásra sem az Újszövetségben, sem a Biblián kívüli írásokban nincsenek konkrét bizonyítékok.


3. A 3. válaszhoz kapcsolódva: az Őrtorony szervezet konkrétan azt tanítja, hogy a JT-k kivételével _mindenki_ el fog pusztulni Armageddonkor. Ezért is beszélgetnek az emberekkel, ami még dicséretes is lehetne; viszont valamilyen szinten ez nekik "kötelesség" is.


4. A 7., 8. sz. és 30. sz. alatti JT válaszolók állításai tévesek, mivel:

4. 1 Jézus soha, sehol nem mondta azt, hogy kötelező lenne házról házra járkálni, még csak nem is említett ilyesmit. Ő maga pedig aztán végleg nem járkált házról házra.

4. 2 Bibliai keresztény felekezetek igenis hirdetik az evangéliumot, de nem a JT-k "módszerét" követve, hanem más eszközökkel.

Ezekből pedig az következik, hogy az ilyen jellegű állítások logikai értéke _hamis_, hogy szépen fejezzem ki magam.


5. A vérkérdés szintén egy sarkalatos pont; az erről való tanítást a szervezet többször változtatta már meg. Ténylegesen a Biblia a vér étkezési célra történő fogyasztását tiltja; a többi csak belemagyarázás.


6. A JT-k szeretik azt hinni és terjeszteni, hogy ők azt hiszik és hirdetik, amit az első keresztények, de erre valójában nincsenek bizonyítékaik. Mint pl. a fentebb írt házról házra járkálósdi esetében is, de még sok további példát lehet felhozni. A kiadványaik pontosan ezeket erősítik a hívekben, holott ezekben szándékosan eltorzítják az igazságot (pl. keresztény csoportok közötti együttműködés, az isteni név (JHVH) használata és fontossága, Jézus Krisztus személye stb.)

Saját véleményem szerint erről nem igazán a mezei tagok tehetnek, ők "csupán" szálka nélkül benyelik mindazt, ami a kiadványaikban van.


Üdv. :)

2012. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Jáájj...ezt inkább el se olvasom :D
2012. márc. 1. 13:58
 34/46 anonim ***** válasza:

Akkor miért kérdezősködsz, ha nem akarsz olvasni? :P


Ne aggódj, nem vagyok JT, tehát nem térítős szöveg, hanem egy magyarázat.


Ha pedig ezek után sem olvasod el, akkor bújj vissza a szekrénybe. :)

2012. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Na a szekrényes sztorit de felfujjátok. Gondolom más akinek gyereke van az nem bújócskázik .....
2012. márc. 1. 15:37
 36/46 anonim ***** válasza:

Részemről poén akart lenni...


Szerintem minden normális szülő rendszeresen játszik a gyermekével, bújócskát és más játékokat is. Az együtt töltött időnek sok pozitív hatása van.


Remélem, _olvasni_ is szoktál neki... :)

2012. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

:) :) :)


Pontosan :) Szoktam neki olvasni és ezt is felolvastam neki amit írtál,azt a fél oldalt :D

Pont megkérdezte mit olvasok ,hát meghallgatta :D Mostmár ő is okosabb lett ,mint mindeki más :)

2012. márc. 1. 18:23
 38/46 lsandor ***** válasza:
Hát igen ez érdekes
2012. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
mi az érdekes?
2012. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Szegény gyermek... Gondolom, eléggé unta. Ugyan nem tudom, mennyi idős, de ha még bújócskáztok, akkor nem hiszem, hogy túl sokat értett volna belőle...

Bár, az én gyerekem sem kicsi [nem mondom meg, hány éves pontosan :) ], de egyrészt igen sokáig olvastam neki, hiába, hogy már rég tudott ő maga is; másrészt egyszer-egyszer még mindig megyünk játszótérre, igaz, én csak ücsörögni szoktam a hintán, amíg ő hintázik. És persze csak estefelé megyünk, mert akkor mégiscsak kevesebb ember jár az utcákon... :)

Viszont csúszdázni is szoktam néha, kisebb gyerekekkel, ráadásul fényes nappal. :P


Na, ennyit a magánéletemről, és remélem, ezek után már nem érzed magad kellemetlenül, hogy bújócskázni szoktál. :)


Ajánljak könyveket a GYK-s válaszok helyett? :)


És a zenét szeretitek? Ha igen, kukucs ide:


Pintér Béla – Mennyei parti


http://www.youtube.com/watch?v=32kJBooEHd8&feature=player_em..


^ Ez keresztény dal, tehát ha nem csak a JT-ket nem bírod, akkor óvatosan. :)


Ezek pedig viccesek:


Bolyki Brothers – Hová mégy te kisnyulacska? 1.


http://www.youtube.com/watch?v=GALZNcw9n1U


BB. - Nyuszika 2.


http://www.youtube.com/watch?v=K1WC4kmvVRc&feature=like-sugg..


BB. - Nyuszika 3.


http://www.youtube.com/watch?v=s8n_JIBPZmA&feature=related


Üdv. :)

2012. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!