Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is jobban viselked...

Szerintetek is jobban viselkednek a vallásos emberek, mint azok akik nem hisznek semmiben? És ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 15:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Több ok miatt sem értek ezzel egyet. Az első és legfontosabb, hogy az általánosítás és beskatulyázás nem vezet sehová. Nem lehet egy véka alá venni az összes vallásos embert, meg az összes vallástalant. A másik pedig, hogy én rengeteg olyan fiatalt (15-25 között), akik vallásosak, minden héten templomba járnak, vallásos iskolában tanulnak, stb., és mégis sokkal felháborítóbban viselkednek, csúnyábban beszélnek, és bunkóbbak, (sokan még drogokat is használnak!), mint az ateista ismerőseim. Persze ismerek sok olyan vallásos személyt, akik tényleg példamutatóak, irigylésre méltó a viselkedésük.


Ezzel is csak arra akartam rámutatni, hogy eleve értelmetlen így általánosítani, mert nem feltétlenül a vallás határozza meg a viselkedést. Jó, ha valakinek van vallása, akkor az lenne az alapvető, hogy az ő viselkedését a vallás meghatározza, de ez sokszor nincs így. És ebből kiindulva sem lehet azt mondani, hogy akkor aki ateista, az már nem is tud viselkedni. Én is ateista vagyok, mégis kulturált, fegyelmezett, emberi.


17/L

2012. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Én egy nagyon vallásos közösségben nőttem fel.

Annyi gyűlölködést, ócsárolást, házasságtörést...stb azóta se láttam mint ott. Attól, hogy valaki vallásos még nem lesz jobb ember.

2012. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

attól függ milyen vallás radikális iszlám?


de ha erkölcsre gondolsz bibliaira


igen annak kéne lenniük bár gyilkoltak már biblia nevében is de köze sincs a bibliához

2012. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, a válaszodra a kérdés nem.Az emberek úgy értelmezik a bibliát ahogyan akarják , a saját fejük szerint.Nincs szükség arra hogy templomba járj , egyház adót fizess és napi 5x imádkozz meg egyebeket , ezek nélkül is lehetsz hívő.


Miféle módszer az hogy a kisebb gyerekekre ráerőszakolják a templomba járást?Meg az hogy a pap azt mondja hogyha nem jársz misére akkor pokolra kerülsz?Hm?


A vallás nem befolyásolja azt hogy ki jó vagy ki rossz ember.Hitler is vallásos volt , még sem mondható el róla hogy jó ember volt.

2012. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jó rálátással adott választ a kérdésedre, és én is neki adok igazat.

A másik, amit ki kell kötni: az ember viselkedése nem vallástól, hanem neveltetéstől és magától az egyéntől függ. A vallásosok között rengeteg az álszent ember, sokan vannak, akiknek gyónás után, mikor még a templomból se léptek ki, már azon jár az agyuk, hogy tehetnének a másik ember alá. A miértedre a válasz: képmutatás. Nem állítom sem azt, hogy a képmutatók nagy része vallásos, sem azt, hogy a vallásosok nagy része képmutató, csak annyit, hogy vannak, és nem kevesen.


Annyira összetett lenne kimeríteni a rengeteg miértet, amit felvet a kérdésed, hogy könyveket lehetne írni róla - és talán írtak is jópárat arról, hogyan függ, és hogyan nem függ az emberi erkölcsök megtartása a vallástól. Tény, hogy - ha a keresztényséből indulunk ki - a Biblia egy hasznos erkölcsi útmutató, ha megfelelően használjuk - a gond ott keződik, hogy sokan nem használják megfelelően.

2012. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A vallástól senki nem lesz jobb önmagában véve, főleg, ha ráerőltetik, vagy ő erőlteti saját magára... Valóban neveltetés, családi és közvetlen környezeti példák, valamint karakter kérdése. És akaraté.


A hittől - attól lehet valaki jobb, de önmagában ez is kevés. Rengeteget kell dolgozni rajta. Mélyen hívők között rengeteg nagyon jó emberrel találkoztam, felszínesen vallásoskodók pedig borzasztóak tudnak lenni.


Ugyanakkor nagyon sok nagyon jó nem hívőt is ismerek.


A vallás hittel együttvéve tehát tud jó emberré alakítani, tehát etéren (is) segítség lehet, megfelelő kitartással.

Viszont enélkül is sok a nagyon jó ember.


Mindegy, miért jó valaki, meg kell becsülni és példának állítani.

2012. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"a Biblia egy hasznos erkölcsi útmutató, ha megfelelően használjuk"


Azt ki dönti el mi a megfelelő használat? Elvégre minden kereszténységre alapuló vallás azt hiszi, hogy ő használja jól.

2012. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vallásfüggő a dolog. Rengeteg pap van, aki többet "vétkezik" a nem-hívőknél. Persze fordítva is igaz. Ez elsősorban környezet és elvek kérdése.
2012. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét táborba egyenlő az álszent,normális,bigottak aránya.


Aki nem vallásos nem lesz automatikusan rossz és vice versa. Az,hogy egy ember mindig mosolyog és látszólag kedves nem jelenti azt,hogy tényleg az csak szeretné a látszatot meg teremteni.

2012. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút NEM a válaszom. A vallásosság ugyanis azt jelenti, hogy valaki hisz Istenben, de nincs kapcsolata vele.

A hívő ember az aki befogadta az Urat a szívébe és próbál úgy élni, hogy az az Úrnak kedves legyen, örömöt okozzon neki.

Jézus mielőtt megváltott minket bűneinkből, életével bemutatta nekünk, hogy hogyan is kell élnünk igaz keresztényként.

Ha azt kérdezted volna, hogy az igaz keresztények jobban viselkednek-e mint az ateista emberek a válaszom igen lett volna,mert nekik van egy hatalmas támaszunk, Isten, aki segíti őket a kísértésekkor.

2012. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!