Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is jobban viselked...

Szerintetek is jobban viselkednek a vallásos emberek, mint azok akik nem hisznek semmiben? És ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 15:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

17:17 nem tudok egyetérteni veled

Van egy ismerősöm, aki egyetlen felekezetnek sem tagja, és Isten létezésében sem hisz, mégis, sokkal többet tesz embertársaiért, mint azok, akik igaz keresztények(nek hiszik magukat). Ezt elég jól meg tudom ítélni, mert a környéken elég sok ilyen ember van.

2012. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

na bibliához Hitlernek semmi köze nem volt!!

bár annyi lehet hogy embergyilkosnak nevezi az ördögöt a biblia

és aki ezt így nagyiparba tudta csinálni csak ördögi segítséggel tehette

2012. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
jellemző az hogy holokauszt bejárata felett ott volt a kereszt
2012. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
de a vallás butává is tehet
2012. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
17:27 - nem arról volt szó, hogy Hitler keresztény lett volna, csupán hogy vallásos, ahogy egyébként elég sok náci vezető
2012. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam példájából tudok kiindulni. Amíg katolikus voltam, a misén egy-két kivételtől eltekintve csak álszent, kétszínű érdekemberrel találkoztam. Egyébként a katolikusok között van a legtöbb ateista pap is (múltkor a HírTv-n volt egy riport egy holland ateista pappal). Hívő keresztényként úgy gondoltam, hogy a földön semmi nem számít (és akkor még értettem is a muszlim terroristák belső indíttatását, hiszen kit érdekel, ha felrobbantom akár a bolygót, ha utána jó lesz mindenkinek; akkor mit számít a földi lét). Ma már úgy vagyok, hogy a vallás nevezetű komplex mémegyüttesben az a legveszedelmesebb, hogy olyat hitet el az emberekkel amely mindenféle szélsőséges dolgot igazol, ami mindent megér, hisz ki ne szeretne örökké élni és ki ne tenne meg ezért bármit. Az meg, hogy ki mit ért a "bármit" alatt az személyes értelmezés kérdése. Ezért gondolom, hogy a vallás veszélyesebb mindenféle ideológiánál. Ma már úgy gondolom, hogy ha a Földön nem lenne vallás, akkor sokkal nagyobb szeretet és békesség lenne, mivel az emberek felfognák, hogy ezután nincs többé semmi, és a mostani életet kell mindenki számára élhetővé tenni. És ezért csak mi tehetünk, nem az ima, nem az áldozás, nem a hajlongás, hanem a mi erőfeszítésink egy jobb világért. A hívőkkel az a baj, hogy elfogadják a világot olyannak, amilyen. De ezért nem lehet őket megszólni, kit érdekel ez a sárgolyó, ha a halálom után jobb lesz? Örök élet, 77 szűz nő, nirvána, arany és ragyogás, stb...


Nem akartam senkit sem megbántani és elhiszem, hogy nem minden hívő ilyen, csak a saját véleményemet írtam le.

2012. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Mirk ***** válasza:
100%
A vallásnak semmi köze a jósághoz, vagy a kulturált viselkedéshez.
2012. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem. Sokaknak a vallásosság abból áll, hogy a templomban kivagyiságból végigülik a vasárnapi misét, csinos összegeket adnak a perselybe, hogy lássák, neki telik (nem azért ad tehát, mert tiszta szívvel adja!), a gyerekeiket betegesen korlátozzák, míg ők maguk képmutató módon félrek*félnek és hasonlók.


Az egyetemeken a legnagyobb ribancok az egyházi iskolákból jött csajok.

2012. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Molnár Sándorné ***** válasza:

A válaszom az, hogy nem. A vallásosság nem jelenti azt, hogy a cselekedetei megegyeznek a Biblia követelményeivel. Ahogy itt több válaszadónál olvastam, azt irták, hogy a templomba járók közül sokan rosszabbak mint a hitetlenek. És ez igaz is. Az igaz kereszténység nem egyenlő a vallásossággal. Az igaz keresztényiség az egy életut. Aki őszintén megismeri a Bibliát, és követni akarja Jézus példáját, annak komoly változtatásokat kell tennie az életében. A Biblia megemliti azt, hogy milyen cselekedeteket kell felmutatnunk. Ilyen pl: szeretet, öröm, béke, hosszutürés, jóság, kedvesség, szelidség, hit, önuralom. Ezeket próbálják az igaz keresztények megvalósitani az életükben. Igaz hogy mindnyájan tökéletlenek vagyunk, és igy hol jobban, hol rosszabbul sikerül megvalósitanunk ezeket, de törekszünk a magunk rossz hajlamain csiszolni, és ezt Isten értékeli.

Az igaz keresztényiség azt jelenti, hogy ha valaki elbukik, azaz helytelenül tesz valamit, az ilyen egyént ki kell közösiteni. Mivel Isten nevére nem hozhatunk gyalázatot. Márpedig az ilyen egyén megtürése a közösségbe, mindnyájunkra rossz fényt vet, és az emberek hajlamosak általánositani. De ez nem azt jelentik hogy az ilyen egyén végképp elveszett. Ha idővel őszinte megbánást tanusit, és felhagy a helytelen cselekedetével, akkor vissza kell fogadni, ha ő kéri. Jézus is megmondta: még hetvenhétszer is meg kell bocsátani.

Természetesen egy ateista ember is lehet jó. Az nem kizáró ok, hogy nem hisz Istenben. A hitet senkire nem lehet ráerőltetni, ezt mindenki maga dönti el, hogy miben hisz. A mai keresztény vallásokban a helytelenül cselekvő ember nyugodtan mehet a templomba, gyónhat, áldozhat, megtürik maguk között. És ezért van rossz vélemény a vallásoskról. Az emberek igazságérzete nehezen viseli hogy az ilyen személyek "keresztények" vallják magukat, és szorgalmasan mennek a templomba, magyarán szólva képmutatók. Pontosan ezért kell az ilyen személyeket eltávolitani a gyülekezetekből. Isten "szent", ami azt jelenti: "makulátlan, tiszta". Az Ő szervezetének is ilyennek kell lennie.

Remélem a válaszom kielégitő volt számodra? Azért jó lenne ha visszajeleznél. Üdvözlettel: Judit!

2012. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A "nem hisznek semmiben" az konkrétan mit jelent?

egyébként mindenre láttam már példát,találkoztam már kifejezetten bunkó,arrogáns vallásosokkal is,akik minden héten gyülekezetbe járnak,és szelídebb,szeretet teljesebb fajtákkal is,de nem vallásosok között is akad mindkettőre példa.

Amúgy a "jobb viselkedés" típusú dolgokkal azért szerintem óvatosan kell bánni,mert vannak vallásosok,akik pont erre hivatkozva nem látják a fától az erdőt,pl:Mindenáron meg akar téríteni egy vallásos egy ateistát,mert az Isten szemében elismerést nyerő cselekedetnek tartja ezt,közben pedig pont,hogy a legfontosabbról feledkezik el,a szeretetről,és a mások iránti toleranciáról.

30/F

2012. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!